Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Mesach Waiswa Kalali (farmář)
Erinah Nabirye (farmářka)
bratr Jothan Mukobe (20 let)
bratr Eria Mukobe (18 let)
sestra Winnie Namukobe (17 let)
sestra Ephrance Namukobe (14 let)
bratr Sudaice Mukobe (12 let)
St. Kizito P/s
školka
počty
inženýr
hraní na schovávanou a fotbalu
Jmenuji se Samuel, je mi šest let. Mám rád matematiku a chci se stát inženýrem. Známky mám dobré, jen paní učitelka se někdy zlobí, protože jsem zase ztratil učebnici nebo tužku. Prý si moc hraju. Mě to ale baví! Jediné, co se mi opravdu nelíbí, je prohrát, ať už hrajeme na schovávanou nebo fotbal. Rád se směju a jsem s ostatními, bezvadné je jíst společně kukuřičnou kaši s banány s masem. Vím, jaké jsou mé povinnosti, a i když nemám vždycky vzorně zastrčenou košili, do školy chodím rád a úkoly se snažím plnit, jak nejlíp dovedu.
Bydlím s maminkou a pěti sourozenci v cihlovém domku se střechou z vlnitého plechu. Tatínek od nás před pěti lety odešel a moc se o nás nezajímá. Školu máme asi kilometr a půl daleko, chodíme tam pěšky, hezky všech šest dětí pohromadě – někteří chodíme na první, jiní už na druhý stupeň. My děti taky pracujeme na zahradě, hlavně o víkendech a prázdninách, když nemáme školní povinnosti, a stejně jako všichni tady pěstujeme kukuřici, maniok, sladké brambory, kakao a kávu. Jenže zrovna do kakaa a kávy se nám dali škůdci a úroda je pramalá. Maminka se tak snaží nasmlouvat i další práci, za kterou by dostala zaplaceno, a nejstarší bratr pokládá na stavbě cihly. Aby mohla zaplatit školné pro všechny své děti, maminka má smělé plány – chtěla by pořídit nějaká domácí zvířata, aby mohla pravidelně prodávat zemědělské produkty a zajistila nám tak stálý příjem.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®