Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
8 500 Kč / rok
Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Katumba Yazid (zemědělec)
Nabiryo Sumaya (zemědělkyně)
sestra Mutumba Shakifa (14 let)
sestra Babirye Sauba (12 let)
sestra Nakato Salimati (12 let)
bratr Mwamadi Kalange (10 let)
začne chodit do Buckley
přidá se do 1. třídy
angličtina
učitel
hra na schovávanou
Jmenuji se Shanitah a mám 9 let. Narodila jsem se jako zdravé dítě jako ostatní. Po vážné nemoci si rodiče všimli, že jsem ztratila některé smysly. Byla jsem několikrát v nemocnici, ale žádné výsledky to nepřineslo. Od té doby jsem hluchoněmá. Lidé říkají, že jsem skromná a poslušná, zodpovědná. Hodně doma pomáhám. Ráda jsem s maminkou, když vaří, a pomáhám jí s některými úkoly. Mám ráda ovoce, rýži, kuře. Banány mám vůbec nejradši. Jsem přátelská a ráda se stýkám s ostatními, i přes své postižení. Dříve jsem chodila do školy, ale po onemocnění jsem nestačila s výukou. Přesto si přeji chodit do školy se svými sourozenci. Jenomže školy, které jsou v naší komunitě, mi nedokáží dobře přizpůsobit výuku.
Naše rodina se skládá ze sedmi lidí – rodiče, čtyři sourozenci a já. Peníze máme hlavně ze zemědělství. Pěstujeme si nějaké plodiny, ale pouze pro naši spotřebu, protože máme malý pozemek. Rodiče nemají žádný další přivýdělek ani zaměstnání kvůli nedostatečnému vzdělání. Spíme v pronajatém domě a platíme měsíční nájemné na konci každého měsíce. Náš příjem nestačí na zajištění domácích potřeb, vzdělání a zdraví všech členů rodiny. Máme malý kus půdy a doufáme, že budeme moci pěstovat více plodin na prodej a postavit si vlastní dům, abychom nemuseli tolik utrácet za nájem. Nemohla jsem zvládnout běžnou školu a táta nemohl zaplatit školné na školu pro hluchoněmé děti. Ale pokud dostane sponzorství, začnu chodit do školy pro hluchoněmé a během školního týdne zůstanu ve škole. Rodiče se účastní setkání ve vesnické komunitě, kde se diskutuje o rozvoji a bezpečnosti, a také se zapojují do malých samosprávných projektů. Naše rodina se všemi dobře vychází a snaží konat dobro pro nás i pro celou komunitu.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®