Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Shanitah Musenero

Shanitah Musenero

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Katumba Yazid (zemědělec)

Nabiryo Sumaya (zemědělkyně)

Děti

sestra Mutumba Shakifa (14 let)

sestra Babirye Sauba (12 let)

sestra Nakato Salimati (12 let)

bratr Mwamadi Kalange (10 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

začne chodit do Buckley

Tabule (ABC)

přidá se do 1. třídy

Formulář

angličtina

Zaměstnanec

učitel

Hobby

hra na schovávanou

Více o dítěti

Jmenuji se Shanitah a mám 9 let. Narodila jsem se jako zdravé dítě jako ostatní. Po vážné nemoci si rodiče všimli, že jsem ztratila některé smysly. Byla jsem několikrát v nemocnici, ale žádné výsledky to nepřineslo. Od té doby jsem hluchoněmá. Lidé říkají, že jsem skromná a poslušná, zodpovědná. Hodně doma pomáhám. Ráda jsem s maminkou, když vaří, a pomáhám jí s některými úkoly. Mám ráda ovoce, rýži, kuře. Banány mám vůbec nejradši. Jsem přátelská a ráda se stýkám s ostatními, i přes své postižení. Dříve jsem chodila do školy, ale po onemocnění jsem nestačila s výukou. Přesto si přeji chodit do školy se svými sourozenci. Jenomže školy, které jsou v naší komunitě, mi nedokáží dobře přizpůsobit výuku.

Naše rodina se skládá ze sedmi lidí – rodiče, čtyři sourozenci a já. Peníze máme hlavně ze zemědělství. Pěstujeme si nějaké plodiny, ale pouze pro naši spotřebu, protože máme malý pozemek. Rodiče nemají žádný další přivýdělek ani zaměstnání kvůli nedostatečnému vzdělání. Spíme v pronajatém domě a platíme měsíční nájemné na konci každého měsíce. Náš příjem nestačí na zajištění domácích potřeb, vzdělání a zdraví všech členů rodiny. Máme malý kus půdy a doufáme, že budeme moci pěstovat více plodin na prodej a postavit si vlastní dům, abychom nemuseli tolik utrácet za nájem. Nemohla jsem zvládnout běžnou školu a táta nemohl zaplatit školné na školu pro hluchoněmé děti. Ale pokud dostane sponzorství, začnu chodit do školy pro hluchoněmé a během školního týdne zůstanu ve škole. Rodiče se účastní setkání ve vesnické komunitě, kde se diskutuje o rozvoji a bezpečnosti, a také se zapojují do malých samosprávných projektů. Naše rodina se všemi dobře vychází a snaží konat dobro pro nás i pro celou komunitu.

Shanitah Musenero

Vytisknout profil   ID: 39010

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Shanitah Musenero

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí