Sestra Goretti v Praze

Sestra Maria Goretti z Indie se ve čtvrtek 13. prosince setká v Praze s dárci Centra zahraniční spolupráce.

Více...

Adventní výzva

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte pomoc i lidem s tělesným postižením.

Více...

25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Charita bude v centru Prahy rozlévat štědrovečerní polévku pro potřebné

Charita bude v centru Prahy rozlévat štědrovečerní polévku pro potřebné

K tradičnímu rozlévání štědrovečerní rybí polévky se letos přidá Arcidiecézní charita Praha. 500 litrů polévky bude připraveno před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2 v sobotu 23. prosince od 12 hodin. Polévka je určena pro lidi bez domova a sociálně potřebné, ale Charita ráda obdaruje i kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů.

„Všechny chci srdečně pozvat na štědrovečerní rybí polévku,“ zve ředitel Arcidiecézní charity Praha Jaroslav Němec a vysvětluje, proč se Charita letos rozhodla k této vánoční tradici připojit: „Když jsme dostali nabídku získat před Vánoci darem větší množství surovin na přípravu rybí polévky, neváhali jsme a rozhodli se zorganizovat rozlévání štědrovečerní polévky pro veřejnost.“

Surovinu na polévku daruje firma DHP Conservation. Ryba pochází z šetrného chovu kapra na základě certifikace „Dobrá ryba“. Polévku připraví kuchařky z Domova sv. rodiny, charitního pobytového zařízení v Praze Liboci a na Petřinách.

Výdej polévky bude umožněn také díky laskavé pomoci pana faráře Římskokatolické farnosti u kostela  sv. Ludmily na Vinohradech, P. JCLic. Mgr. Stanislava Boguslawa Surmy, O.Praem.

Krásné a štědré Vánoce pro lidi v nouzi

Farní charita Žižkov - Strom splněných přáníVánoční menu bude Arcidiecézní charita Praha podávat tradičně i ve svých azylových domech, nízkoprahových denních centrech i v domově pro seniory. „Se seniory pečeme společně cukroví, pleteme adventní věnce. Zpěvem nás přijdou potěšit děti z místních škol,“ popisuje přípravu na Vánoce Alena Hanková, ředitelka charitního Domov pro seniory kardinála Berana v Mukařově. „Na Štědrý den zůstávají skoro všichni klienti v našem Domově. Chystáme štědrovečerní večeři. V naší kapli potom bude sloužena mše svatá.“

Pro děti ze sociální slabých rodin a pro děti v azylových domech připravuje Charita vánoční dárky. Pomáhají jí v tom firemní i individuální dárci. Dárky se tak dostanou ke dvěma stovkám potřebných dětí. Ředitelka Azylového domu Gloria sestra Imelda Jana Hrdličková říká: „Díky Nadaci Agel si mohou nejen děti, ale i maminky vybrat vánoční dárek podle svého přání. Nadace Agel je patronem našeho Azylového domu a vánoční dárky jsou součástí širší a dlouhodobé podpory ze strany Nadace.“ Obdarovány budou i děti z charitního Azylového domu v Brandýse nad Labem, kam již nyní lidé přinášejí dárky a nabízejí svou pomoc a podporu, aby i děti, jejichž maminky se ocitly v tísni, mohly prožít krásné a štědré Vánoce.

Pro další potřebné děti (např. děti z Azylového domu v Brandýse nad Labem, ze sociálních bytů Arcidiecézní charity Praha) zajistila firma NNIT Czech Republic. Děkujeme.

Vánoční výzvy, do kterých se může zapojit veřejnost

Charity v pražské arcidiecézi tradičně organizují v předvánoční době několik projektů, jejichž cílem je podpořit sociálně slabé. Zapojit se může široká veřejnost:

 • Adventní výzva: Obdarujte o Vánocích nejen své blízké, ale i lidi v tísni
  Arcidiecézní charita Praha letos upozorňuje na ženy, které prožívají domácí násilí. Od svých blízkých dostávají rány po těle i na duši, nikoliv dárky. Obdarovat lze tyto ženy spolufinancováním pomoci, kterou pro ně Arcidiecézní charita Praha zajišťuje v Poradně Magdala.
 • Strom splněných přání
  Letos již po šestnácté organizuje Farní charita Žižkov akci, při níž vánoční dárky dostanou nejen děti ze sociálně slabých rodin, ale také senioři a lidé ohrožení sociálním vyloučením.
 • Dárek pro každého
  Projekt Farní charity Holešovice pamatuje především na seniory, jimž se holešovická Charita věnuje ve svých sociálních a zdravotních službách. Pomoc získají i děti ze sociálně slabých rodin. Do projektu se dárci stále mohou zapojit.
 • Andělský strom
  V České republice je odhadem 40.000 dětí, které mají jednoho z rodičů za mřížemi. Program Andělský strom umožňuje pořídit těmto dětem vánoční dárek, který dostanou prostřednictvím Farní charity Strahov spolu s dopisem od odsouzeného rodiče pod stromeček. 
 • Dopisy Ježíškovi
  Dárky pro znevýhodněné spoluobčany především z Prahy 10 zajistí Farní charita Praha 10-Vršovice. Spolupracuje s ÚMČ Praha 10, s farníky i širokou veřejností. Kontakt: vrsovice@praha.charita.cz.
Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371