Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Kolínská Charita otevřela v objektu bývalého kasina centrum pro rodiny v krizi

Kolínská Charita otevřela v objektu bývalého kasina centrum pro rodiny v krizi

Po zákazu hazardu se v Kolíně uvolnil nebytový prostor v Benešově ulici. Město jej svěřilo Farní charitě Kolín, která objekt zrekonstruovala na zázemí služeb pro rodiny v krizi. Nové Rodinné centrum sv. Zdislavy slavnostně otevřel a požehnal ve čtvrtek 23. listopadu kardinál Dominik Duka.

Slavnostní otevření Rodinného centra sv. Zdislavy„Budeme pomáhat rodinám v krizi, kdy manželé prožívají konflikt zasahující negativně do výchovy dítěte. Ve spolupráci s odborem sociálně-právní ochrany dětí budeme poskytovat službu podporované komunikace, asistovaného předávání a asistovaného kontaktu dítěte s rodičem,“ popisuje náplň nového centra Lucie Růžková Rybárová, ředitelka Farní charity Kolín.

Během slavnostního otevření centra oslovil přítomné hosty starosta města Kolín Vít Rakušan. Poděkoval Farní charitě Kolín za její práci a vyjádřil spokojenost nad rozhodnutím zakázat ve městě hazard: „Hazardní průmysl je destruktivní pro rodinné vztahy. Příjem z hazardu se městu Kolín v celkovém společenském pohledu rozhodně nevyplácí, protože zvyšuje společenskou tenzi a kriminalitu. Slavnostní otevření Rodinného centra sv. ZdislavyToto místo je zcela příkladným symbolickým prostorem, jak taková změna může vypadat. Z místa, kam lidé ze sídliště chodili utrácet své peníze a vrhali své rodiny do nebezpečí exekucí a dluhových pastí, vzniká místo, kam se budou chodit setkávat maminky a snad i tatínkové s dětmi a tím zásadním a důležitým způsobem upevňovat rodinné vazby.“

Dlouhá léta bylo v Benešově ulici 774 kasino. Po zákazu hazardu hledalo město nového nájemce. „Je to pěkný prostor u zastávky autobusu. Mohla zde být kavárna. Je skvělé, že mělo město odvahu dát prostor Charitě namísto komerčního nájemce,“ říká Lucie Růžková Rybárová.

Na rekonstrukci centra získala Farní charita Kolín prostředky i díky Tříkrálové sbírce: Slavnostní otevření Rodinného centra sv. Zdislavy„Rodinné centrum vyrostlo i na základě darů z Tříkrálové sbírky. Za to patří poděkování všem lidem, kteří sbírku podpořili,“ připomněl ředitel Arcidiecézní charity Praha Jaroslav Němec.

Centru požehnal arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka. Svou podporu vyjádřil i farář kolínské farnosti P. Ján Halama: „Centrum bude sloužit lidem v krizi. Bude to náročný úkol a těžká práce pro všechny, kteří zde budou nabízet služby Charity rodinám v krizi. Chtěl bych vám popřát, abyste vždycky cítili i duchovní podporu a zázemí naší farnosti."

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371