Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Poděkování za zimní oblečení pro lidi bez domova

Poděkování za zimní oblečení pro lidi bez domova

Během adventu se veřejnost ve větší míře než po zbytek roku zapojuje do dobročinných aktivit. Pomoc směřuje často lidem bez domova, dětem ze sociálně slabých rodin a dalším lidem v nouzi. Děkujeme tímto studentům karlínské obchodní akademie a vyšší odborné školy, firmě Hager Electro a organizátorům společného večera FuckUp Night – Laskavec, kteří se do pomoci v uplynulých dnech zapojili. Ostatním přinášíme informace, jak konkrétně mohou během adventu pomoci.

Studenti karlínské OA, VOŠ a gymnázia se spojili v pomoci potřebnýmFirma Hager Electro s.r.o. poskytla materiální dar, který v zimě ocení lidé bez domova – celou paletu zateplených vest, bund a dalšího oblečení. „Děkujeme za zimní oblečení, které hned začalo sloužit lidem bez přístřeší. Bundy jsou vedle zimních bot, kalhot a spodního prádla tím nejpotřebnějším, o co nás lidé na ulici žádají,“ oceňuje dar Stanislav Fiala z Azylového domu sv. Terezie v pražském Karlíně, kde Arcidiecézní charita Praha provozuje služby na pomoc lidem bez domova včetně charitního šatníku.

Pomoci potřebným dokázali i ti, kteří za sebou nemají zázemí silné firmy. Studenti karlínské obchodní akademie a vyšší odborné školy se spojili s vedlejším gymnáziem a uspořádali mezi studenty sbírku oblečení pro lidi bez domova. Společenský večer FuckUp Night se stal sbírkou zimního oblečení pro lidi bez domovaCelou akci iniciovala studentka Anna z 3. ročníku: „V rámci praxe vymýšlíme projekty, které prostřednictvím vlastně založených firem realizujeme. Náplní naší firmy Zachraň méďu je dobročinná činnost a propagace naší školy. Tentokrát jsme uspořádali sbírku podle konkrétních potřeb Azylového domu sv. Terezie.“

Třetím příkladem pomoci je společenský večer s názvem FuckUp Night, během kterého sdílí zajímavé osobnosti svou životní zkušenost. Organizátoři akce se již podruhé rozhodli spojit večer s dobročinností, když vyzvali hosty, aby přinesli zimní oblečení, které mohli na místě darovat Arcidiecézní charitě Praha. „Díky ochotným dárcům jsme letos zimním oblečením dobře zásobeni a můžeme pomoci všem lidem v nouzi, kteří se na nás o pomoc obrátí,“ říká Stanislav Fiala.

Jak se zapojit do pomoci lidem v nouzi během adventu 

Chcete-li se zapojit do pomoci během letošního adventu, Arcidiecézní charita Praha uvítá pomoc takié pro lidi tělesným postižením, kteří potřebují pomoc osobních asistentů. Ačkoliv si sami na tuto asistenci připlácejí, jejich příspěvek na pokrytí veškerých nákladů spojených s osobní asistencí zdaleka nestačí. Když darujete v průběhu letošního adventu 200 korun, promění je charita v průběhu celého příštího roku vždy na jednu hodinu osobní asistence.

Více informací o Adventní výzvě na podporu lidí s tělesným postižením.

 

Hager ElectroDěkujeme firmě Hager Electro za dar zateplených vest, bund a dalšího oblečení pro lidi bez domova.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371