Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Pracovníci Charity se sešli na duchovní obnově

Pracovníci Charity se sešli na duchovní obnově

„Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec.“ (Luk 6,36) Tato Ježíšova výzva, která se stala také mottem Roku milosrdenství, byla tématem duchovní postní obnovy pro pracovníky Charity v pražské arcidiecézi. Postní obnovu vedl P. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., ředitel arcibiskupské kurie.

Pod jeho vedením jsme se zamýšleli, jak ve svém osobním i profesním životě tuto Ježíšovu výzvu naplňovat. Probírali jsme podrobně jednotlivé skutky milosrdenství a zaměřili jsme se sedm tělesných skutků milosrdenství, která se nejvíce dotýkají naší práce a služeb, které Charita poskytuje v azylových domech, pečovatelské a ošetřovatelské službě a ve všech dalších (sytit hladové, napojit žíznivé, obléci nahé, dát nocleh pocestným, navštěvovat nemocné, navštěvovat vězněné, pohřbívat zemřelé).

Počet skutků milosrdenství (sedm tělesných a sedm duchovních) je symbolický. Sedmička je číslo plnosti. Také skutky milosrdenství máme vnímat jako všechny skutky, které trpícího pozvedají z tělesné i duchovní bídy. Setkání s trpícím vyvolá u vnímavého člověka tvořivost lásky, která napoví, jak můžeme pomoci naplnit potřeby těla i duše. Duchovní obnova nám připomněla sedm tělesných skutků milosrdenství, o kterých jsme se v širokých souvislostech zamýšleli. Dala nám také příležitost k duchovnímu růstu a zjemnění naší vnímavosti k potřebám druhých.

Související články

Charito, díky! (11. leden 2016)
Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371