Benefiční koncert

Vstupenky na benefiční koncert pro Českou nemocnici v Ugandě jsou již v prodeji! 

Koupit vstupenky on-line

Hledáme dobrovolníky

Pomozte nám zorganizovat Národní potravinovou sbírku. Letos proběhne v sobotu 10. listopadu.

Více...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Skupinové terapie a videotrénink interakcí očima maminek  z azylových domů

Skupinové terapie a videotrénink interakcí očima maminek  z azylových domů

Sociální pracovníci, kteří pomáhají maminkám s dětmi v tíživé životní situaci, hledají možnosti, jak maminky účinně ovlivňovat ke změně postojů a k celkové změně jejich sociální situace. Jak ukázat, které jejich návyky a chování může být například příčinou narušených rodinných vztahů, jak pomoci překonat zažité trauma. Pracovníkům dnes pomáhají moderní metody, jako jsou videotrénink interakcí či socioterapeutické skupiny. Jak tyto aktivity vnímají samy maminky?

Skupinové terapie a videotrénink interakcí očima maminek Skupinová terapie pomohla vyřešit problémy

Socioterapeutické skupinky mi osobně hodně pomohly, když jsem se s dětmi ocitla úplně na dně a kdy jsme se stěhovali do azylového domu. Toto období pro mě bylo nové a hodně stresující. Na skupinkách jsem byla prvně dost nervózní, protože jsem vůbec nevěděla, co je jejich smyslem a co si s terapeuty vlastně budu povídat. Po nějakém čase se páteční dopoledne stala příjemně stráveným časem, i když kolikrát převládl smutek a slzy z určitých situací. Stejně tak byly i chvíle, kdy jsme se moc nasmáli. Ono takové povídání a rozbor dané situace a citové otevření osobě, která pomůže zpacifikovat problémy, se kterými si nevíte samy rady, je velice osvobozující. S ostatními maminkami jsme měly možnost poznat se blíž a je hezké, že s některými jsme stále v kontaktu a staly se z nás blízké kamarádky.

paní Jana, klientka Azylového domu Gloria

Při zhlédnutí videa jsem si uvědomila, kde je chyba

Vzpomínka na videotrénink  ve mně probouzí příjemný pocit. Tato setkání naopak probíhala individuálně v soukromí a já osobně jsem moc ráda, že jsem takovou zkušenost mohla zažít. Moc mi to pomohlo v otázce výchovy syna, se kterým jsem si kolikrát nevěděla rady a právě natočení a zhlédnutí záznamu, kde jsem si s dětmi hrála a povídala, mi ukázalo, kde je chyba a kde mám změnit přístup a vše se najednou zvládalo mnohem lépe. Tyto aktivity nejen mně, ale myslím, že i dalším maminkám, které se ocitly v nelehké situaci, pomohly to vše zvládnout lépe.

paní Soňa, klientka Azylového domu sv. Gerarda

MPSV

 

Aktivity projektu na podporu a rozvoj rodičovských kompetencí klientek Arcidiecézní charity Praha jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371