25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

České církevní školy, nejen v Česku, ale i v zahraničí, slaví svůj den

České církevní školy, nejen v Česku, ale i v zahraničí, slaví svůj den

V neděli 16. září 2018 slavíme svátek sv. Ludmily, babičky sv. Václava. Tento den byl zároveň ustanoven Dnem církevního školství. Římskokatolická církev zřizuje v Česku více než stovku škol a školských zařízení. Prostřednictvím Arcidiecézní charity Praha vybudovala také několik škol v Ugandě, Indii a Konžské demokratické republice a podporuje vzdělání tisíců potřebných dětí v rozvojových zemích.

České církevní školy, nejen v Česku, ale i v zahraničí, slaví svůj den V ČR nyní funguje 94 církevních škol zřizovaných římskokatolickou církví; chodí do nich na 13 tisícovek žáků a studentů. K tomu u nás církev zřizuje ještě 22 školských zařízení a středisek volného času. Ve dnech blízko památky svaté Ludmily chtějí školy představit svoji činnost, připomenout význam pro život místní obce či města a také slavit se svými žáky a studenty při mimoškolních aktivitách. Nejinak je tomu i letos. Den církevního školství se slaví od roku 2000, kdy jej vyhlásila Česká biskupská konference.

Církev je prostřednictvím Arcidiecézní charity Praha aktivní v podpoře církevního školství i za hranicemi České republiky. V rovníkové Ugandě postavila díky pomoci českých dárcům Základní školu sv. Jana Nepomuckého. Otevřela ji v roce 2010. V roce 2014 získala škola sochu českého světce, kterou na místě požehnal Mons. Václav Malý. Škola vznikla s cílem zajistit vesnickým dětem kvalitní vzdělání, které není na státních školách samozřejmostí. V průběhu dalších lety byla škola vybavena o bytové jednotky pro učitele a také rozšířena o mateřskou školu.

V Ugandě, Indii a Konžské demokratické republice postavila Arcidiecézní charita Praha další školy, aby dětem z chudých rodin zpřístupnila vzdělání. Patří mezi ně SOU Malongwe (Uganda), SOU Prathibodaya (Indie), ZŠ Maranatha (Uganda), SŠ sv. Kristýny (KDR), VOŠ zdravotnická sv. Ignáce (Indie) a další. Děti, které tyto školy navštěvují, jsou podporovány v programu Adopce na dálku®. Program si letos připomíná 25. výročí svého založení. Ve vzdělání podpořil již 32 tisíc školáků.

Zdroj: cirkev.cz

 

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371