Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Evropští biskupové ocenili práci dobrovolníků

Evropští biskupové ocenili práci dobrovolníků

Evropští biskupové vyjádřli na svém plenárním zasedání v polské Poznani své poděkování milionům dobrovolníků, kteří každý den svojí pomocí chudým a lidem na okraji svědčí o křesťanské lásce. Hlavním tématem zasedání, které proběhlo ve dnech 13. - 16. září byl Duch solidarity a představen byl průzkum o dobrovolnictví v Evropě. 

Evropští biskupové děkují dobrovolníkůmPlenárního zasedání Rady biskupských konferencí Evropy se zúčastnili biskupové ze 45 států. Setkání se konalo v Polsku v rámci oslav 100. výročí obnovení nezávislosti Polska a 1050. výročí založení prvního polského biskupství v Poznani. Zasedání navštívil také polský prezident Andrzej Duda.

Oceňujeme, že se solidarita s potřebnými stala hlavním tématem plenárního zasedání Rady biskupských konferencí Evropy," říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „V naší práci se setkáváme s velkou solidaritou mezi lidmi, a to nejen během celostátních sbrek jako je Tříkrálová sbírka nebo Národní potravinová sbírka, které můžeme uskutečňovat jen díky tisícům dobrovolníků a ochotných dárců."

Arcidiecézní charita Praha zapojuje do své práce zejména dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat pravidelně a dlouhodobě. Dobrovolníci pomáhají v azylových domech, v domově pro seniory, v zahraničních rozvojových projektech atd. Jednorázová pomoc dobrovolníků je vítána během sbírek. Zájemci o dobrovolnictví mohou Arcidiecézní charitu Praha kontaktovat na adrese dobrovolnictvi@praha.charita.cz.

Zdroj: cirkev.cz

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371