Evropští biskupové ocenili práci dobrovolníků

Evropští biskupové ocenili práci dobrovolníků

Evropští biskupové vyjádřli na svém plenárním zasedání v polské Poznani své poděkování milionům dobrovolníků, kteří každý den svojí pomocí chudým a lidem na okraji svědčí o křesťanské lásce. Hlavním tématem zasedání, které proběhlo ve dnech 13. - 16. září byl Duch solidarity a představen byl průzkum o dobrovolnictví v Evropě. 

Evropští biskupové děkují dobrovolníkůmPlenárního zasedání Rady biskupských konferencí Evropy se zúčastnili biskupové ze 45 států. Setkání se konalo v Polsku v rámci oslav 100. výročí obnovení nezávislosti Polska a 1050. výročí založení prvního polského biskupství v Poznani. Zasedání navštívil také polský prezident Andrzej Duda.

Oceňujeme, že se solidarita s potřebnými stala hlavním tématem plenárního zasedání Rady biskupských konferencí Evropy," říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „V naší práci se setkáváme s velkou solidaritou mezi lidmi, a to nejen během celostátních sbrek jako je Tříkrálová sbírka nebo Národní potravinová sbírka, které můžeme uskutečňovat jen díky tisícům dobrovolníků a ochotných dárců."

Arcidiecézní charita Praha zapojuje do své práce zejména dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat pravidelně a dlouhodobě. Dobrovolníci pomáhají v azylových domech, v domově pro seniory, v zahraničních rozvojových projektech atd. Jednorázová pomoc dobrovolníků je vítána během sbírek. Zájemci o dobrovolnictví mohou Arcidiecézní charitu Praha kontaktovat na adrese dobrovolnictvi@praha.charita.cz.

Zdroj: cirkev.cz

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371