On-line koncert Michaely Noskové na pomoc seniorům

18. 3. 2020 Koronavirus

On-line koncert Michaely Noskové na pomoc seniorům

On-line koncert Michaely Noskové sledujte ze záznamu na stránkách www.art-gang.com.

V domovech pro seniory je v těchto dnech smutno. Na jejich obyvatele doléhá strach z koronaviru. Navíc se jim stýská po příbuzných, kteří je nyní nemohou navštěvovat. Buďme s nimi aspoň na dálku prostřednictvím on-line koncertu Míšy Noskové!

Michaela Nosková vysvětluje, proč se rozhodla benefici uspořádat: „Po telefonátu s paní ředitelkou jednoho z domovů pro seniory vím, že senioři trpí na jednu stranu obrovským strachem z koronaviru a jeho následků a na druhou stranu naprostým odloučením od svých blízkých.

Vymysleli jsme pro ně tedy alespoň to nejmenší. V sobotu večer proběhne online benefiční koncert, který se bude přenášet v domovech seniorů po celé ČR. Bude pro ně, pro jejich radost, s písničkami na přání, které mi teď postupně z domovů posílají.

V sobotu večer uděláme dobrou věc a krom nálady můžeme přispět i na zdravotní pomůcky a péči právě o ně. V současné době jedou na 1 000 000 % nejen zdravotníci, policie, hasiči a další složky podílející se na základním fungování státu, ale také právě pečovatelé v těchto domovech. Nemají zdravotní potřeby a dostatek personálu, aby ochránili tu nejrizikovější skupinu.“

Jak senioři nápad na on-line koncert přivítali? „Naši klienti byli moc potěšeni, že si dokonce mohou vybrat písničku! Je moc milé, že na ně někdo „zvenku“ myslí!“ říká Alena Hanková z Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově.

Na koncertě zazní i písničky na přání obyvatel Domova se zvláštním režimem pro lidi s Alzheimerovou chorobou. „Pustili jsme klientům písničky a ty, na které zareagovali nebo je začali zpívat, jsme zařadili do seznamu přání. Na hudbu většina z nich reaguje velmi pozitivně, u některých známe i vkus a co měli rádi, zejména z jejich biografie, pokud to již verbálně nesdělí. Ale emoce vyjadřovat umí,“ říká Ivana Otřísalová z Domova se zvláštním režimem.

 

Pomáhejte nám pomáhat během epidemie koronaviru

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • zakoupíme ochranné pomůcky
  • zajistíme personální posily do našich sociálních služeb
  • zajistíme provoz krizové linky sociální pomoci

Potřebujeme vaši pomoc!

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně. Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu v této nelehké době potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Pomoc seniorům

1. 10. 2020

Květiny k dnešnímu svátku daroval seniorům velvyslanec Nizozemska

Pomoc seniorům

7. 7. 2020

Pražský filharmonický sbor zpíval pro mukařovský domov

Aktuálně ze sociálních služeb

25. 5. 2020

Pro společenské uznání svou práci nedělám

Pomoc seniorům

14. 5. 2020

Rozhovor: dva měsíce dobrovolné karantény v Domově pro seniory kardinála Berana