Sestra Goretti v Praze

Sestra Maria Goretti z Indie se ve čtvrtek 13. prosince setká v Praze s dárci Centra zahraniční spolupráce.

Více...

Adventní výzva

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte pomoc i lidem s tělesným postižením.

Více...

25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Film proti domácímu násilí

Film proti domácímu násilí

Přinášíme rozhovor s Mgr. Šárkou Martinovskou, ředitelkou Poradny Magdala specializující se na témata domácího násilí a obchodu s lidmi. Zaměřili jsme se na film Zuřivec, který Poradně pomáhá při práci s oběťmi domácího násilí, s agresory, ale i s dětmi a širokou veřejností.

Ze zahraniční stáže jste si před nedávnem přivezla film, který bude sloužit jako pomůcka při práci s oběťmi domácího násilí.

Ano, a nejen s nimi. Film Zuřivec pomáhá pracovat i s agresory a dokonce i s dětmi, které domácímu násilí přihlížejí a jsou jím psychicky nebo i fyzicky zasaženy.

Jak tento film vznikl a o čem pojednává?

Film vznikl na základě autentických prožitků dětí. Setkáváme se s předškolákem Bójem, který žije se svými rodiči a jeho otec se občas proměňuje ve strašného zuřivce. Ten se nedokáže ovládat a bije matku. Když se otec uklidní, lituje svého chování. Bój je vyděšený a trápí se. Přemýšlí, zda je to jeho vina, že tatínek tak zuří. Nakonec napíše dopis Králi a prozradí mu své tajemství. Jednoho dne zaklepe král na dveře a pozve otce, aby u něj bydlel na zámku. Tam má otec možnost poznat sám sebe a také zuřivce, který se v něm probouzí.

Kolik dětí v Česku zažívá to, co chlapec Bój ve filmu Zuřivec?

Jsou jich pravděpodobně tisíce. Domácí násilí je nebezpečné také proto, že je skryté. Je proto potřeba věnovat velké úsilí osvětě, mluvit s dětmi, s učiteli, lékaři a dalšími lidmi, kteří mohou včas zachytit drobné signály, že není v rodině vše v pořádku. I proto nabízíme široké veřejnosti semináře o domácím násilí, jejichž součástí je promítání filmu Zuřivec.

Jak je možné se na takový seminář přihlásit?

Nejbližší termíny semináře jsou 22. listopadu, 29. listopadu a 6. prosince, vždy od 10 do 16 hodin v Poradně Magdala v Renoirově ulici 7 v Praze Barrandově. Účast na semináři je zdarma a přihlášky přijímáme na čísle 728 678 650 nebo na e-mailu: kancelar.magdala@praha.charita.cz.

Norway GrantsOpen Society Fund PrahaProjekt podpořila Nadace Open Society Fund z programu Dejme (že)nám šanci z fondu Bilaterální spolupráce, který je financován z Norských fondů. 

Související akce

Seminář o domácím násilí a používání filmu Zuřivec (22. 11. 2016, 10:00 — 22. 11. 2016, 16:00)

Související články

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371