25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Jak může konflikt mezi rodiči ohrozit dětskou psychiku, ukazuje sebezkušenostní seminář

Jak může konflikt mezi rodiči ohrozit dětskou psychiku, ukazuje sebezkušenostní seminář

Arcidiecézní charita Praha pracuje v Poradně Magdala s rodinami, jejichž členové mají vážné vztahové potíže, a proto v nich dochází ke konfliktům a domácímu fyzickému či psychickému násilí. Situací nejvíce trpí děti. Proto Poradna Magdala pořádá pravidelně semináře, kde rodičům ukazuje, jak jejich konflikty vnímá dítě. Další ze seminářů proběhne v úterý 19. září 2017.

„Bezpečí v rodině je pro děti základním zdrojem jistoty, proto děti citlivě reagují na rodičovské hádky,“ vysvětluje Šárka Martinovská, ředitelka Poradny Magdala. „V našem sebezkušenostním semináři rodiče zažijí, jak na děti konflikty působí, jak mu rozumějí a jak jej mohou prožívat. Budou si moci v modelových situacích vyzkoušet možnosti řešení konfliktu. Dozví se, jak svým chováním a přístupem ke konfliktu děti nevědomky připravují na jejich vlastní osobní život.“

Seminář Konflikt mezi rodiči očima dětí absolvovalo již devět desítek rodičů nejčastěji z řad uživatelů služeb Poradny Magdala či rodičů, jimž účast doporučil pracovník orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Seminář, který se koná v úterý 19. září 2017 od 16 do 18 hodin v prostorách Poradny Magdala v Renoirově ul. 614/7 v Praze 5, vede speciální pedagog a sociální pracovník zaměřený na komunikaci. Účast je bezplatná. Je vhodné, aby se rodiče zúčastnili v odlišných termínech. Hlídání dětí je zajištěno pracovníky Poradny Magdala.

Zářijový termín je naplněn. Náhradníci a zájemci o účast v dalších pokračováních semináře se mohou hlásit na adrese: kancelar.magdala@praha.charita.cz nebo na telefonním čísle 739 002 900.

 

MPSV

Aktivity projektu Podporovaná komunikace a rodičovská dohoda jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

 

Související akce

Seminář Konflikt mezi rodiči očima dítěte (17. 9. 2018, 16:00 — 17. 9. 2018, 18:00)
Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371