Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Konflikt mezi rodiči očima dítěte

Konflikt mezi rodiči očima dítěte

Poradna Magdala, služba Arcidiecézní charity Praha, uspořádala seminář pro rodiče na téma Konflikt mezi rodiči očima dítěte. Rodiče měli možnost dozvědět se užitečné informace o konfliktu a v praktických cvičeních si vyzkoušet řešení konfliktních situací.

V první části semináře se rodiče seznámili s vymezením pojmu konflikt, s druhy konfliktních situací, s možnostmi přístupu k němu, se styly řešení s ohledem na přítomnost dítěte, a případně bez přímé účasti dítěte. Rodiče pracovali ve dvojicích, nejprve si zkusili řešit konflikt tak, jak jsou běžně zvyklí, a poté se snažili tu samou situaci řešit šetrnou formou tak, jako by u konfliktu bylo přítomno jejich dítě. Společně s přednášejícími modelovali náročné konfliktní situace a trénovali jak využít konfliktu v rodině, aby se naučili zacházet s informacemi a emocemi s respektem k dítěti.

V praktické části semináře se měli rodiče možnost podělit o konkrétní výchovné zkušenosti se svými dětmi. Rodiče měli za úkol vžít se do pocitů svých dětí při partnerském konfliktu a diskutovali o tom.

Seminář se uskutečnil v prostorách Penzionu U Svatého Kryštofa v Praze. Semináře se zúčastnilo 18 osob včetně 2 lektorů. Poradna Magdala na přání rodičů připraví pokračování semináře. Tyto semináře jsou doplňkem ke službám poskytovaným Poradnou Magdala: Asistované setkávání, předávání a Podporovaná komunikace. Skupinová práce dává problémům jiný rozměr než individuální konzultace s odborníkem.

MPSVAktivity projektu Podporovaná komunikace a rodičovská dohoda jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Související články

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371