Pomozte seniorům

Zapomenutý Domov pro seniory, lidi s postižením a nemocné v běloruském Kryčevě potřebuje naši pomoc. 

Čtěte více informací...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Pomáhejte pomáhat!

Pomáháte rádi? Vyberte si způsob, jak podpořit lidi, kteří to potřebují.

 Více...

Životní kompas – seminář v Poradně Magdala

Životní kompas – seminář v Poradně Magdala

Období mezi Vánoci a Novým rokem je čas, který je nejlepší na bilancování. Pro některé z nás to není čas veselí a radosti, může být naopak časem silných emocí a pocitů. Uživatelé Projektu Magdala jsou ženy, které aktuálně procházejí velmi náročným obdobím ve svém životě, udělaly velký krok a odešly z nefunkčního partnerství do neznáma a je přirozené, že cítí smutek, osamělost a bezmoc. Pomohli jsme jim tento čas prožít v kruhu ostatních žen, aby nezůstaly na své pocity samy.

Seminář Životní kompas – důvěra a vnitřní vedení, nabídnul ženám se zastavit a zamyslet se na rokem starým a také tím, který právě přichází. S pocity, které to v nich vyvolalo, nemusely být samy, mohly je sdílet, mohly se podívat na situaci z více úhlů pohledů a uvidět i pozitivní stránky svého života a situace, ve které se právě nacházejí. Seminář se nesl v duchu adventu, zapalování svíček na vodě, práce se symboly, práce s dechem, arteterapie a mapování roku 2018 a příprava na rok 2019.

Životní kompas, seminář v Poradně MagdalaSeminář byl sebezkušenostní, zaměřený na uznání vlastního prožívání a pocitů, jejich zpracování a sdílení svého příběhu s ostatními.

Všechny klientky reagovaly na seminář velmi pozitivně, ocenily nejen prostředí a vzájemnou komunikaci, ale i to, že mohly dát průchod svým pocitům a nebýt na to samy. Většina účastnic sdělila, že je to poprvé co zažívají jen čas pro sebe, uznání od svého okolí i sebe sama a ocenily na sobě odvahu bilancovat nad svým životem a najít další cesty a možnosti řešení. To že mohly být součástí skupiny, kterou hodnotily jako velmi bezpečnou a podporující, byla od nich asi největší pochvala nejen pro ně samotné, neboť to byly ony, kdo tuto skupinu tvořil, ale i pro naši poradnu, jejímž záměrem je poskytovat nejen odbornost, ale i lidskost.

Těšíme se na vás v roce 2019 a přejeme vám lásku a zdraví do Nového roku.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371