Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka

Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka

Jak Češi prožívají Vánoce? Jak se na ně připravují? A jak to máme udělat my?
To jsou otázky, které si kladli krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří mají české kořeny a nyní se přesidlují zpět do České republiky a snaží plně zapojit do života v nové zemi.

Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka Nejprve jsme o všech tradicích hovořili v rámci výuky českého jazyka. Před první adventní nedělí jsme společně s krajany vyrobili adventní věnce – můžete se podívat, jak se nám to povedlo.

Poté jsme se pustili do pečení vánočního cukroví a společně připravili několik druhů.

Vedle toho jsme nacvičovali koledy a chystali program na naši vánoční besídku. Na tu k nám přijeli i představitelé Ministerstva vnitra ČR, Arcidiecézní charity Praha a vedení hotelu. Strávili jsme hezké odpoledne, při kterém jsme se zamýšleli nad ztvárněním Vánoc v uměleckých dílech, pracovali jsme ve skupinkách a prezentovali svoje postřehy. Také jsme společně zpívali české koledy. Mládež si pro nás připravila malou prezentaci, při které srovnávala ukrajinské a české slavení Nového roku. Vystoupila i malá odvážná pianistka a došlo i na pouštění svítících lodiček z ořechových skořápek. Společně jsme polevou zdobili vánoční perníčky a poté už se jen radovali ze vzájemného společenství.

Přejeme vám klidné požehnané Vánoce a vše dobré do nového roku.

Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka Jak slavili Vánoce krajané z Ukrajiny a Venezuely, kteří přesídlili do Česka

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371