Program MEDEVAC pomáhá dětem z Libye

Program MEDEVAC pomáhá dětem z Libye

Díky projektu MEDEVAC, na kterém participuje Středisko Migrace, získají další děti z rozvojových zemí možnost podstoupit operaci v ČR. V těchto dnech čekají na operaci děti z Libye.

Více informací najdete také v archivu pořadu Události na ČT 1 ze dne 9. července 2011.

Dne 29.6. ve večerních hodinách přiletěli do České republiky noví klienti programu Ministerstva vnitra MEDEVAC. Tentokrát jde o rodiny z Libye – tři děti s rodiči. Jedná se o dva chlapce ve věku dva a osm let a šestnáctileté děvče.

Všechny děti trpí srdečními vadami, které by jim bez operace neumožňovaly žít plnohodnotný život. V současné době navíc v jejich vlasti není odpovídající lékařská péče vzhledem k politické situaci dostupná. Operace v ČR se tak stává jejich možná jedinou nadějí na zdravý život.

Zákrok se uskuteční na dětském kardiologickém oddělení Fakultní nemocnice v Motole. V současnosti se klienti nacházejí na infekčním oddělení FN Motol, kde se podrobují potřebným předoperačním vyšetřením.

Veškerý sociální servis klientům zajišťuje Středisko Migrace Charity Praha, které je partnerem Ministerstva vnitra v projektu MEDEVAC už od roku 2006.

 

 

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371