Středisko Migrace se rozloučilo s libyjskými pacienty

Středisko Migrace se rozloučilo s libyjskými pacienty

Poslední ze tří dětských pacientů z Libye odcestoval zpět domů. Podstoupil
v České republice operaci srdce díky projektu MEDEVAC financovanému Ministerstvem vnitra České republiky.

V předchozích článcích jsme vás již informovali o úspěšných operacích a rekonvalescenci dětí z Libye, které u nás absolvovaly operace srdce, protože v jejich zemi to nebylo, vzhledem k tamní situaci možné. Operace proběhly v rámci projektu MEDEVAC financovaného Ministerstvem vnitra České republiky.

„Přistupovali jsme ke každé rodině individuálně,“ říká Lucie Kučerová ze Střediska Migrace, která se podílela na poskytování sociální asistence libyjským rodinám. „Snažili jsme se aktivity organizovat podle jejich přání a Salemovi, Fatmě a Otmanovi pobyt co nejvíce zpříjemnit. Navštívili jsme se Salemem a jeho rodiči zoologickou zahradu, kde strávili den. Ze zvířat se Salemovi nejvíce líbili tygři, živých se trochu bál, ale byl tam i jeden vyřezávaný ze dřeva a od toho nechtěl odejít. Fatma si užila holčičích nákupů v centru města. Prostřednímu Otmanovi jsme uspořádali oslavu osmých narozenin." 

Vše jsme dokumentovali a při odjezdu od nás dostaly rodiny CD s uloženými fotkami, aby měly památku nejen na Českou republiku, ale i na nás. „Na letišti jsem si říkala, že nejen pohádky mají šťastné konce,“ říká s nadsázkou Lucie.

Jako poslední odlétal Salem s rodiči. Na letiště se s ním přišli rozloučit a popřát mu hodně štěstí do dalšího života pracovník Ministerstva vnitra pan Mgr. Jan Andrlík a ředitel Odboru azylové a migrační politiky pan PhDr. Tomáš Haišman, který stál u zrodu programu MEDEVAC  a celá léta ho zaštiťuje. „Teď už se budeme těšit na další děti, kterým budeme moci asistovat při uzdravení,“ končí vyprávění Lucie Kučerová.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371