Charitní šatník využije denně až 30 osob

Charitní šatník je součástí Nízkoprahového denního centra v Azylovém domě sv. Terezie. Lidé bez domova si mohou za symbolické ceny v řádech korun a desetikorun pořídit potřebné ošacení. Šatník je pro ně otevřen v pracovní dny od 13 do 15.30 hodin. Denně tuto službu využije až 30 osob.

"Náš charitní šatník patří v Praze mezi největší a nejucelenější," říká sociální pracovník Lukáš Čuchna, "nabízíme veškeré běžné ošacení, od spodního prádla přes svetry, bundy, obuv až třeba k rukavicím, šálám apod. I přes veškerou snahu se občas potýkáme s tím, že máme některého ošacení nedostatek. Často chybí ponožky a spodní prádlo. To pak nakupujeme z peněz, které za prodej oblečení utržíme."

Dobře zásobený šatník obnáší pečlivé třídění oblečení. Pokud lidé donesou v zimě oblečení na léto a naopak, je potřeba textil vytřídit a uskladnit pro pozdější využití.

Šatník je často první službou, kterou potřebný člověk žijící na ulici využije. Od pracovníků v šatníku se pak může dozvědět o dalších službách a způsobu, jakým by mu mohly v jeho situaci pomoci.

"Přál bych všem čtenářům vidět na tvářích našich klientů tu úlevu, když se u nás osprchují a převléknou. Vždyť i Jan Werich zpíval „ Šaty dělaj člověka“," uzavírá Lukáš Čuchna.

Více informací o dlouhodobé sbírce oblečení.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371