Lékaři z Nemocnice Na Homolce podporují vzdělání Prakashe z Indie

Lékaři z Nemocnice Na Homolce podporují vzdělání Prakashe z Indie

Prakash (20) z Indie snil v dětství o povolání lékaře. Právě proto padla volba na něj, když si kolektiv lékařů, sester a sanitářů z koronární jednotky v Nemocnici Na Homolce před deseti lety vybíral studenta z Indie, kterého by chtěl podporovat v programu Adopce na dálku®. Že je dnes Prakash úspěšným studentem stavební fakulty, nikomu nevadí. Naopak. Chlapec patří k nejúspěšnějším v programu Adopce na dálku®. Jemu i jeho „adoptivním rodičům“ jsme položili pár otázek.

Lékaři z Nemocnice Na Homolce podporují vzdělání Prakashe z IndieTři otázky pro Prakashe

Prakashi, jaké bylo tvé dětství?

Pocházím z malé vesnice v Mysore. Mám dva bratry. Rodiče nám nemohli platit vzdělání. Pracují jako námezdní dělníci na poli, abychom měli alespoň to nenutnější. Už jako dítě jsem měl sen, že se jednou chci stát doktorem. V malých zapadlých vesnicích je většina lidí negramotných a je tu nedostatek lékařů, zvláště pak pro děti. Přál jsem si stát se dětským doktorem.

Do školy jsi nakonec mohl chodit…

Ano! Měl jsem to privilegium. Nabídli mi program Adopce na dálku®. Studoval jsem s velkou pílí.Lékaři z Nemocnice Na Homolce podporují vzdělání Prakashe z Indie Učitelé mi hodně pomáhali a povzbuzovali mě. Měl jsem nejlepší výsledky ze třídy. Věnoval jsem se ale také sportům, kreslení a tanci. O prázdninách a víkendech jsem pracoval, abych pomohl rodině.

Nyní studuješ na vyšší škole. Na jaké?

Po tom, co jsem úspěšně absolvoval dvanáctou třídu, skládal jsem přijímací zkoušky v první řadě na medicínu. Bohužel mě nevzali. Mojí druhou volbou byla stavební fakulta. Uspěl jsem a jsem za to moc rád. Mám tu skvělé spolužáky a opravdu hodně dobré učitele. To všechno je možné jenom díky mé rodině a především díky programu Adopce na dálku®!

Tři otázky pro kardiologický tým Nemocnice Na Homolce

Co pro vás znamená program Adopce na dálku®?

Program Adopce na dálku se nám zalíbil, protože dává možnost chudým dětem splnit jejich sen chodit do školy. Touto cestou mohou dosáhnout lepšího, kvalitního života.

Co Vás inspirovalo k rozhodnutí se do programu zapojit?

Inspirovaly nás kolegyně, které k nám přišly z jiných pracovišť, a s „adopcí“ měly již dobré zkušenosti. Velmi nás tento projekt nadchnul a také jsme zatoužili někomu pomoci podobným způsobem.

Kdo se konkrétně do podpory zapojuje?

Do podpory se zapojuje celý kolektiv koronární jednotky v Nemocnici Na Homolce. Jsou to lékaři, sestry a sanitáři.

Více o programu Adopce na dálku®

Darujte vzdělání dalším dětem, které čekají na podporu

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371