Rekvalifikační kurzy pomohou stovce mladých lidí v Indii

Mnoho studentů v Indii nedokončí školní docházku. V diecézi Šimoga proto Arcidiecézní charita Praha podpořila rekvalifikační kurzy pro stovku mladých lidí.

V diecézi Šimoga je mnoho mladých lidí ve věku 17–30 let, kteří nedokončí střední školu a těžko hledají pracovní uplatnění. Na vině je nedostatek škol, špatná dopravní infrastruktura i nízká motivace školu dokončit. Jen méně než 10 % mladých lidí získá vyšší vzdělání.

„Řešením jsou neformální výuční kurzy, v nichž absolventi nezískají maturitu či výuční list, ale naučí se konkrétním dovednostem potřebným pro budoucí pracovní uplatnění,“ vysvětluje P. Veeresh Moras, ředitel Diecézní charity v Šimoze.

Charita Praha podpořila v tomto roce rekvalifikační kurzy pro stovku mladých lidí. „Aktuálně jsou v plném proudu kurzy v oborech kosmetiky a krejčovství,“ informuje P. Veeresh Moras. V následujících týdnech bude zahájen kurz opravy jízdních kol.

Více informací o projektu

12 šicích strojů využívají studenti krejčovských kurzů v Šimoze. Po jejich skončení přesune Charita stroje do dalších oblastí, kde poslouží dalším studentům.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371