Místo nečinnosti schopnost naplnit základní potřeby rodiny (Kongo)

Místo nečinnosti schopnost naplnit základní potřeby rodiny (Kongo)

V konžské Kinshase se uskutečnilo další z pravidelných setkání matek, jejichž rodina přijala „dítě z ulice“ a které zároveň zahájily díky podpoře vlastní drobné podnikání (čtěte více o mikrokreditech pro rodiny v Kongu). Hlavním cílem setkání bylo vzájemné sdílení zkušeností, připomenutí si cílů projektu a plánování jeho dalšího průběhu.

Každá z 16 přítomných žen pronesla krátkou řeč, ve které se podělila o své zážitky. „Jsem nadšena z toho, jak mě projekt dokázal vyvést z nečinnosti a zahálky, jak rychle jsem se zbavila bezmocnosti alespoň v plnění nejakutnějších potřeb mé rodiny,“ říká jedna z žen.

V průběhu setkání zazněly i potíže, s kterými se ženy setkávají například při prodeji svého zboží na místních trzích. Patří mezi ně špatné zacházení ze strany policie, nemožnost realizovat obchod v době nemoci či velká konkurence na trzích Kinshasy.

Koordinátoři projektu z komunity Chemin Neuf využili příležitost a zorganizovali další ze série školení. Ženy tak ze setkání odcházely obohaceny o praktické zkušenosti i teoretické poznatky, které budou moci ve svém drobném podnikání využít.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371