Pomoc rodině, která přišla o všechno

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Stalo se to jednoho nedělního večera, kdy ve vesnici Gira v severougandském kraji Nebbi zažila rodina malé dívky Jovie největší šok v životě. Cestou domů z kostela dostali zprávu, že jejich příbytek a všechno uvnitř shořelo na popel.

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Aby neštěstí nebylo málo, Joviin otec Simon, který je HIV pozitivní, není dostatečně silný a zdatný, aby postavil nové obydlí nebo sehnal materiál na stavbu.

Jovia je od roku 2008 podporována v programu Adopce na dálku®. Součástí příspěvků, které posílají dárci, je Fond speciální pomoci. Díky němu mohla rodina čerpat příspěvek na stavbu nového obydlí, koupit matrace, lůžkoviny, oblečení pro Jovii a několik nových předmětů do domácnosti.

Rodina je za pomoc vděčná. Jovie nám napsala: „Ráda bych poděkovala svému dárci a všem pracovníkům ugandsko-českého programu Adopce na dálku® za podporu, kterou moje rodina dostala. Ztratili jsme všechno v domě, včetně veškerého mého oblečení, lůžkovin a knížek. Nevěděla jsem, jak se budu moci vrátit do školy bez oblečení a pomůcek. S vaší pomocí jsem byla schopná si tyto věci znovu koupit a pokračovat ve studiu včas, bez přerušení. Děkuji vám mnohokrát. Ať všemohoucí Bůh žehná každému z vás.“

Jovie studuje s velmi dobrým prospěchem na internátní škole. Přejeme jí a celé rodině do života hodně štěstí a už žádné nešťastné události.

Pomoc rodině, která přišla o všechno Pomoc rodině, která přišla o všechno

Vlevo: Jovia ve zničeném obydlí. Vpravo: Joviin bratr v nově zrekonstruovaném domku.

 

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371