Představujeme „adoptovanou“ Justine, předsedkyni studentů v ZŠ sv. Jana Nepomuckého v Ugandě

Představujeme „adoptovanou“ Justine, předsedkyni studentů v ZŠ sv. Jana Nepomuckého v Ugandě

Justine (13) je jednou ze studentek, které jsou podporovány Arcidiecézní charitou Praha v programu Adopce na dálku®. Navštěvuje Základní školu sv. Jana Nepomuckého v ugandské Kitule. Ač je teprve šesťačka, její jméno zná ve škole každý. Studenti ji zvolili do pozice akademického prefekta.

Představujeme „adoptovanou“ Justine – lídryni studentů v ZŠ sv. Jana Nepomuckého v Ugandě Justine má velmi příjemnou povahu a i když na první pohled působí plaše, snadno navazuje kontakt a získává nové kamarády. Je skromná, přesto společenská a také velmi nápaditá a tvořivá.

Nedávno překvapila celou školu, když se přihlásila do volby o akademického prefekta. Ve volbě zvítězila. Jejím úkolem je pomáhat ostatním studentům a učitelům se záležitostmi, které se týkají studia. Žáci se na ní obracejí se svými problémy, které Justine sdílí s učiteli a vedením školy. Justine leží na srdci úroveň celé školy. Radí se s učiteli, jak kvalitu školy zlepšovat. Komunikuje se spolužáky ohledně akademických záležitostí a snaží se je povzbuzovat ke zlepšení jejich prospěchu. Justine je aktivní studentka a snaží se být své škole a ostatním žákům nápomocná.Představujeme „adoptovanou“ Justine – lídryni studentů v ZŠ sv. Jana Nepomuckého v Ugandě

Sama na svém prospěchu pracuje. Po celou dobu školní docházky je nejlepší žákyní ve své třídě a je tak vzorem nejen pro svoji 6. třídu, ale pro celou školu.

Justine pochází z velmi chudé rodiny. Všichni Justine přejí, aby se jí podařilo naplnit svůj sen stát se zdravotní sestrou nebo inženýrkou.

Justine by ráda touto cestou poděkovala svému dárci v programu Adopce na dálku® a Arcidiecézní charitě Praha za to, že podporují potřebné děti, jako je ona sama. „Vaše podpora mi umožňuje, abych mohla do školy docházet nepřetržitě a mohla tak mít dobré výsledky. Moje rodina do mě vkládá naděje a já nechci zklamat ani je, ani vás. Kyemukola kyamaanyi – to, co děláte, je velké.”

Více o programu Adopce na dálku®

Darujte vzdělání dalším dětem, které čekají na podporu

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371