Uganda: Překvapení, které potěšilo školáka Jamese

Uganda: Překvapení, které potěšilo školáka Jamese

James je usměvavý a skromný chlapec. Na první pohled byste neřekli, jaké těžkosti musí v životě překonávat. Brzy musel vzít velký díl odpovědnosti za chod domácnosti do vlastních rukou. Žije jen s maminkou, která je mentálně nemocná a je pro ni složité zabezpečit všechny potřeby rodiny. James studuje díky programu Adopce na dálku®.

Překvapení, které potěšilo školáka Jamese Podle místních sociálních pracovníků má velkou vnitřní sílu a pevné odhodlání v životě uspět. Vyhýbá se situacím, v nichž by u ostatních vzbuzoval soucit. Pracovníci o něm věděli, že ho trápí, když musí nosit velmi obnošené oblečení.

To se nyní změnilo. Grace Mboizi z charitní ugandské mise vypráví: „Pozvali jsme Jamese do naší kanceláře a překvapili jsme ho dárkem v podobě nových bot a oblečení. Přál bych vám vidět jeho široký úsměv a slyšet slova díků, která nepřestával opakovat. James si oblečení hned převlékl. Vypadá hezky, upraveně a věřím, že to je pro něj další povzbuzení dobře se učit a využít příležitosti, kterou díky podpoře programu Adopce na dálku® dostává. Všichni mu moc držíme palce.“

James vyjádřil svou vděčnost: „Než jsem byl vybrán do programu Adopce na dálku®, netušil jsem, že bych kdy mohl narazit na někoho, kdo by za mnou stál a pomohl mně a mojí mamince se dostat z naší složité situace. Děkuji vám mnohokrát, milí přátelé, že jste změnili náš život. Ať vám Bůh žehná.”

Jak program Adopce na dálku® funguje? Čtěte více...

Seznamte se s dětmi, které čekají na pomoc: Podpořte školáka na dálku.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371