47 žen v Zambii se naučilo (nejen) číst a psát

47 žen v Zambii se naučilo (nejen) číst a psát

V průběhu uplynulého roku probíhaly opět ve všech střediscích Adopce na dálku® v Zambii kurzy vzdělávání pro dospělé. Charita je organizuje nejen pro rodiče dětí podporovaných v tomto programu, ale šanci dává i všem ostatním.

Osnovy kurzu obsahují základní znalosti a jsou určeny pro ty, kteří školu nikdy nenavštěvovali. Výuka probíhala od ledna do konce září a nebyla přerušena ani v dubnu a srpnu, kdy mají „mladší“ zambijští školáci prázdniny. Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou deště, které v Zambii začínají na přelomu září a října, a snaha vyjít vstříc všem, kteří musí připravit svá pole a zasít kukuřici na příští rok. V minulosti to bylo právě na konci třetího semestru, kdy docházka slábla.

Během devíti měsíců se dospělí studenti učí nejen číst, psát a počítat, ale probírají se také témata domácího násilí, postavení žen ve společnosti, prevence nemoci HIV/AIDS, malárie, cholery a zásady správné hygieny. Kurz je v každém středisku zakončen písemnými zkouškami a úspěšní kandidáti obdrží certifikát. V loňském roce se kurzu účastnilo 70 žen, z nichž 47 úspěšně složilo závěrečnou zkoušku.

 

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371