Máme postaveno i vymalováno!

Máme postaveno i vymalováno!

V Mongu září novotou ubytovna pro studenty oboru porodní asistentka.
Věděli jste, že v Zambii je jedna z nejvyšších měr úmrtnosti matek a novorozenců na světě? Snižovat ji je jedním z Rozvojových cílů tisíciletí OSN.

Proto jsme ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou v Zambii založili nový studijní obor Porodní asistentka při Zdravotnické škole Lewanika, kde si svou kvalifikaci zvyšují zdravotníci z okolních zdravotnických center.

Aby bylo možné dojíždějící studenty ubytovat a poskytnout jim odpovídající studijní zázemí, přikročili jsme ke stavbě studentské ubytovny a knihovny. 

Během kontinuálních konzultací našeho stavebního inženýra s dodavateli a architektem se zjistilo, že nemůžeme na místě získat kvalitní betonové panely, proto jsme museli vyrobit vlastní. Překonali jsme i časté deštivé dny. Na konci května však udělali malíři poslední tah štětkou a naši studenti se mohou konečně stěhovat. Oficiální předání stavby Provinčnímu zdravotnickému úřadu a Zdravotnické škole Lewanika se uskuteční v nejbližších dnech. 

Stavba ubytovny navazuje na naše aktivity vyvíjené v oblasti již od roku 2009, kdy jsme obor porodní asistentka založili a zajistili vyučující. Kromě toho jsme pořídili nezbytné vybavení pro výuku a uhradili provozní náklady. V dalších fázích jsme vybavili dosavadní nevyhovující studentskou ubytovnu nábytkem a také jsme dodali zdravotnické vybavení do místních zdravotnických center, kam naši absolventi vyjíždějí na praxi a kde pracují. 

Obor nyní studuje již druhý ročník budoucích porodních asistentek. Do rozvoje oboru se nám od roku 2009 v rámci veřejných zakázek České rozvojové agentury podařilo získat a investovat přes 15 miliónů korun, přičemž související projekty pokračují. 

Pohled na budovuPohled do vnitřního prostoru budovy

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371