Mimoškolni aktivity dětí v programu Adopce na dálku®

Mimoškolni aktivity dětí v programu Adopce na dálku®

V průběhu celého roku mají děti díky programu Adopce na dálku® příležitost získávat nové zážitky v mimoškolních aktivitách – zájmových kroužcích, soutěžích, exkurzích¸ výletech, kulturních akcích atd. Přečtěte si, co v poslední době zažily děti v Bělorusku nebo Zambii. »»»

V programu Adopce na dálku® zpřístupňujeme potřebným dětem vzdělávání. Snažíme se ale také, aby měly děti příležitost rozvíjet svůj talent v mimoškolních aktivitách, aby získávaly na různých akcích zkušenosti, které jim rozšíří obzory nebo abychom jim udělali radost při společné akci s kamarády.

V poslední době probíhali zajímavé aktivity pro děti například v zambijské Solwezi. Naši spolupracovníci v Solwezi zorganizovali návštěvu 40 km vzdáleného rekreačního střediska Mutanda Falls. Na programu byly sportovní a stolové hry, přednáška o významu vzdělání a přednáška pracovníka sdružení památkářů.

V grodenské oblasti v Bělorusku zase děti navštívily oblíbený cirkus na ledu.

V zambijské Mpanshye bylo vybráno 28 dětí s dobrými školními výsledky, které navštívily Národní muzeum v hlavním městě Lusace. Přinášíme vám reportáž z této exkurze:

Exkurze, která motivuje k dobrým studijním výsledkům

Poslední listopadový týden byl, pro zambijské děti zapojených do programu Adopce na dálku® z oblasti městečka Mpanshya, ve znamení celodenní exkurze do 200 km vzdáleného hl. města Lusaky.

„Uspořádali jsme ji jako odměnu za dobrý prospěch a chování pro 28 dětí z třetích až osmých tříd. Snažíme se je tak motivovat k udržení dobrých výsledků i do budoucna a ostatní k jejich zlepšení. Mnoho z nich se takové akce zúčastnilo vůbec poprvé,“ dodává Martin Moyo, místní koordinátor.

První zastávkou bylo Národní muzeum. Skupinu doprovázeli také dva učitelé. Podporované děti si mohly prohlédnout expozice o vývoji člověka, malby místních autorů. Nechyběla ani historie a politický vývoj země z doby před a po získání nezávislosti. Dále tradiční zvyky, čarodějnictví, masky a hudební nástroje.

V plánu bylo také promítání videa o tradičních kulturních ceremoniích, které se ale nakonec kvůli výpadku elektřiny nekonalo. Paní původkyně, která po celou dobu ochotně zodpovídala všechny dotazy, si ale poradila a nahradila jej neméně zábavným hraním tradičních her.

Po dobrém obědě následovala návštěva Zoo Munda Wanga, která se nachází 15 km od Lusaky. Podporované děti se dozvěděly mnoho zajímavostí a podrobností o různých zvířatech a jejich životě. Seznámily se např. se zebrami, velbloudy a s neustále si hrajícími opicemi. Největší zájem vzbudila smečka divokých psů a ‚králové divočiny‘, majestátní lvi.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371