Počítačový kurz v zambijské Mpanshye byl právě zahájen

Počítačový kurz v zambijské Mpanshye byl právě zahájen

Dnes ráno usedlo k počítačům v nově vybavené počítačové učebně na ZŠ Mpanshya Basic třicet chlapců a dívek a dva místní učitelé. Všichni absolvují dvoutýdenní kurz výpočetní techniky, který pořádá Charita Praha díky projektu Překonávání Digital Divide v Africe, financovaném v rámci vládního programu zahraniční rozvojové spolupráce. Projekt zároveň spolufinancuje Tchaiwanská ekonomická a kulturní kancelář  a na realizaci se podílí také tchaiwanská firma Institute for Information Industry a česká společnost eNovation.

Počítačové vybavení funguje díky nově instalovaným solárním panelům na střeše školní budovy a učebnu budou kromě účastníků kurzu z řad studentů i místních učitelů využívat všichni studenti Mpanshya Basic a ostatní zájemci z komunity. „Zřízení počítačové učebny je naprosto unikátním počinem nejen v historii školy, ale i městečka Mpanshya vůbec, protože v okruhu 300 km v současné době neexistuje žádná škola, která by měla podobné vybavení,“ uvádí ředitel školy, pan Bornface Ngoma.

Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci z krajského odboru ministerstva školství, představitelé místních nevládních organizací, členové Asociace rodičů a učitelů, představitelé komunity, zástupce náčelníka z Mpanshy a žáci ZŠ Mpanshya Basic. Zbrusu nové notebooky, tiskárnu, projektor, solární panely i monitorovací systém jejich výkonu poprvé vyzkoušelo třicet vybraných chlapců a dívek. „Dosud nebyla v naší škole zavedena ani elektřina a nyní budou mít žáci a učitelé místní školy, ale i lide v širokém okolí konečně přistup k výpočetní technice, pravidelným počítačovým lekcím a samozřejmě k internetu,“ raduje se pan Ngoma. Po skončení kurzu navíc budou proškolení učitelé vést výuku výpočetní techniky pro ostatní studenty školy a zájemce z Mpanshyi a okolí.

Počítačová učebna bude oficiálně předána ZŠ Mpanshya Basic v rámci slavnostního ukončení kurzu v pátek 5. října 2012.
Logo ČRA

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371