Premianti třídy navštívili muzeum i šimpanze

Na závěr prvního školního trimestru jsme s pracovníky zambijských center Adopce na dálku® zorganizovali celodenní výlet pro žáky s výborným prospěchem.

Se studenty ze Solwezi jsme se vydali do záchranné stanice pro šimpanze poblíž města Chingola. Na pozemku o rozloze 470 hektarů je umístěno 100 šimpanzů, kteří se v Zambii běžně v divočině nevyskytují. Studenti vyslechli poutavou přednášku o jejich životě a seznámili se také s dalšími zvířaty, které se podařilo zachránit ze spárů pytláků. Záchranná stanice byla založena v roce 1983 Davidem a Sheilou Siddleovými. Za svou celoživotní práci získali manželé řadu významných ocenění.

Skupina středoškoláků z Mukonchi zavítala do Národního muzea v hlavním městě Lusace. Vyslechli mimo jiné přednášku o migracích afrických kmenů. Historii i současnosti afrického kontinentu se věnovaly další expozice. Odpoledne následovala návštěva ZOO s přilehlou botanickou zahradou.

Studentům z Mukonchi i Solwezi se školní výlet moc líbil, většina z nich navštívila tato místa poprvé. Děkujeme dárcům, bez jejichž obětavé pomoci bychom výlety nemohli uskutečnit.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371