Rekonstrukce a vybavení studentské ubytovny při zdravotnickém centru Nalikwanda v Západní provincii Zambijské republiky

Logo ČRA
Popis výchozí situace:

Zambie patří mezi země s nejvyšší mírou úmrtnosti matek, novorozenců a dětí do 5 let. Tento kritický stav je způsobený nízkou kvalitou zdravotnických služeb, nedostatkem kvalifikovaného zdravotnického personálu, zejména porodních asistentek.

Arcidiecézní charita Praha od listopadu 2009 realizuje v Mongu, Západní provincii Zambie, program Vzdělávání porodních asistentek. Při Lewanika Nursing School jsme založili obor Porodní asistentka, do jehož prvního ročníku jsme přijali 36 studentů. Výuka začala v lednu 2010. Cílem oboru je produkovat kvalifikované zdravotníky a tím přispět ke snížení úmrtnosti matek a novorozenců v Mongu. Studenti se od konce února 2010 účastní praktické výuky ve venkovských partnerských zdravotnických zařízeních. Vybavení porodních sálů těchto zařízení je často velmi nedostatečné.

Cíl projektu:

Cílem tohoto projektu je zrekonstruovat a vybavit studentskou ubytovnu při partnerském zdravotnickém centru Nalikwanda, kam vyjíždějí studenti na terénní praxi. Zajištění ubytovací kapacity napomůže řádnému fungování studijního oboru, jehož absolventi přispějí ke snížení vysoké úmrtnosti matek a novorozenců.

Realizace projektu:

Při zdravotnickém zařízení Nalikwanda byla zrekonstruována studentská ubytovna. Zhotovitel provedl drobné stavební úpravy a opravy, vyměnil stávající a doplnil chybějící nábytek. Veškerý zakoupený materiál byl nový.

Zapojte se

Pokud vás tento projekt zaujal a rádi byste podpořili další obdobné projekty, můžete přispět finančním darem v jakékoli výši na náš účet číslo 749011/0100 (Komerční banka), variabilní symbol 20930 (Zdravotnické projekty). Děkujeme.

Přečtěte si další zajímavosti a aktuální informace z realizovaných projektů v Zambii!

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371