Technická studie na rekonstrukci ubytovacího zařízení v okrese Mongu (Nalikwanda)

Logo ČRA
Cesta autobusem může trvat i 4 hodinyPopis výchozí situace: 

Zambie patří mezi země s nejvyšší mírou úmrtnosti matek, novorozenců a dětí do pěti let. Tento stav je zapříčiněn nízkou kvalitou zdravotnických služeb a nedostatkem kvalifikovaného zdravotního personálu, včetně porodních asistentek. Významný podíl na vnizklé kritické sitauci má nedostatek zdravotnických škol.

Arcidiecézní charita Praha realizuje v Mongu, Západní provincii Zambie od listopadu 2009 program Vzdělávání porodních asistentek. Cílem jeho působení je zlepšit péči o matky a děti a tím snížit úmrtnost matek a novorozenců. Při Lewanika Nursing School (LNS) jsme založili obor Porodní asistentka, do něhož jsme přijali 36 studentů. Výuka začala v lednu 2010. V rámci projektu jsme zajistili vybavení do knihovny a studentské ubytovny, zejména nábytek.

Prostřednictvím pravidelných stáží v partnerských zdravotnických zařízeních chceme studentům zajistit pravidelnou praktickou výuku a tím zvýšit jejich kvalifikaci. 

Cíl projektu:


Cílem projektu je zhodnotit technický stav a navrhnout nezbytné opravy studentské ubytovny při partnerském zdravotnickém zařízení Nalikwanda tak, aby zde bylo možné ubytovat studenty oboru Porodní asistentka (při Lewanika Nursing School) během jejich pravidelné stáže v tomto zdravotnickém zařízení.
 
Realizace projektu:

 
V rámci projektu byla zhodnocena kvalita obvodových zdiv, střechy, podlahy, oken, dveří a zámků v celém objektu. Byly doporučeny základní opravy, nezbytné k ubytování studentů během jejich stáže. Stanovil se způsob provedení nezbytných oprav, včetně množství, druhu a stavebního materiálu. Bylo zhodnoceno, kolik bude potřeba nábytku a ložního prádla pro 14 studentů.
 
Zapojte se


Pokud vás tento projekt zaujal a rádi byste podpořili další obdobné projekty, můžete přispět finančním darem v jakékoli výši na náš účet číslo 749011/0100 (Komerční banka), variabilní symbol 20930 (Zdravotnické projekty). Děkujeme.

 

Přečtěte si další zajímavosti a aktuální informace z realizovaných projektů v Zambii!

 

 

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371