Výstavba studentské ubytovny při zdravotnické škole Lewanika v Mongu, Západní provincii Zambijské republiky

  

Pohled na budovuPopis výchozí situace:

V Zambii je jedna z nejvyšších měr úmrtnosti rodiček a novorozenců do 5 let na světě. Jedním z rozvojových cílů tisíciletí OSN je tuto úmrtnost snižovat. Proto Charita Praha ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou založila v Zambii nový studijní obor Porodní asistentka při Zdravotnické škole Lewanika, kde si svou kvalifikaci zvyšují studenti a zdravotníci z okolních zdravotnických center. Aby bylo možné dojíždějící studenty ubytovat a poskytnout jim odpovídající studijní podmínky, bylo přikročeno ke stavbě studentské ubytovny a knihovny. 

Cíl projektu:

Posílit proces získávání kvalifikace zdravotníků, studujících obor porodní asistentka na Zdravotnické škole Lewanika, výstavbou důstojné studentské ubytovny, která vytvoří zázemí pro 36 studentů a zdravotníků z okolních zdravotnických center v Západní provincii.

Souvislosti a historie projektu:

Další pohled na budovuVýše shrnutý rozvojový projekt navazuje na naše aktivity vyvíjené v oblasti již od roku 2009, kdy jsme při již existující zdravotnické škole Lewanika obor porodní asistentka založili a zajistili vyučující. Kromě toho jsme pořídili nezbytné vybavení pro výuku a uhradili provozní náklady. V dalších fázích jsme vybavili provizorní studentskou ubytovnu nábytkem a také jsme dodali zdravotnické vybavení do místních zdravotnických center.

Obor nyní studuje již druhý ročník budoucích porodních asistentek a do rozvoje oboru se nám od roku 2009 v rámci veřejných zakázek České rozvojové agentury podařilo získat a investovat přes 15 miliónů korun, přičemž související projekty pokračují.

Zapojte se

Pokud vás tento projekt zaujal a rádi byste podpořili další obdobné projekty, můžete přispět finančním darem v jakékoli výši na náš účet číslo 749011/0100 (Komerční banka), variabilní symbol 20930 (Zdravotnické projekty). Děkujeme. 

Přečtěte si další zajímavosti a aktuální informace z realizovaných projektů v Zambii!

Vnitřní prostorPohled na budovuVodní tanker slouží k zachytávání vody - vlastní zdroj vodyPohled na budovu spolu s informační cedulíPohled do vnitřního prostoru budovy                                                                                                                            

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371