V pekárně Mwineshi jsou připraveni na Vánoce

V pekárně Mwineshi jsou připraveni na Vánoce

Typický vánoční shon se nevyhýbá ani zambijské komunitní pekárně v Mwineshi. Prosinec se nese ve znamení většího zájmu místních obyvatel o čerstvé pečivo. Pekárna je na to již dobře připravena.

V Mpanshyi a okolí byly vyvěšeny letáčky o možnostech vánočních objednávek. Během rozšířené provozní doby pekárny jsou připraveni pomoci pracovníci partnerské organizace, s kterou zde realizujeme program Adopce na dálku®. Ruku k dílu přiloží i učeň, který do pekárny dobrovolně již sedmým měsícem dochází.

Obchůdek a pekárna budou otevřeny pro veřejnosti také během Silvestra. Až poté se pracovníci dočkají svého zaslouženého volna.

Peněžní fond podporuje první rodiny

Již od založení pekárny bylo plánováno, že její zisk podpoří vybrané rodiny dětí z programu Adopce na dálku®. „První skupinu čítající 8 rodin jsme vybrali v listopadu. Pro tyto rodiny není snadné uživit děti a zároveň je posílat do školy, mají jich prostě hodně. Naši pracovníci vybírali rodiny na základě předem stanovených kritérií,“ říká Aleš Vacek, pracovník Charity Praha v Zambii.

Bez vlastní píle to nepůjde

Od místního zemědělského družstva jsme zakoupili semena kukuřice a hnojivo. Následně vše po podepsání smlouvy rozdělili vybraným rodinám. V ní se zúčastnění zavázali vrátit zapůjčený finanční obnos na konci června příštího roku po sklizni kukuřice. Podpořili jsme je tedy do začátku. Ostatní je už na rodinách samotných.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371