V zambijském Mukonchi oslavili den dětí

V zambijském Mukonchi oslavili den dětí

U příležitosti oslav Dne mládeže a dětí připravili naši partneři v Mukonchi den plný soutěží nejen pro děti z programu Adopce na dálku®, ale také pro mnoho jejich kamarádů z místní základní školy a nejmenší děti z misijní farní školky.

Za velkého shromáždění na faře v Mukonchi začalo sobotní ráno 6. dubna společnou modlitbou, čtením z Písma svatého, zpěvem a tancováním. Tanec následovalo již tradiční vyhlášení a odměňování podporovaných dětí s nejlepším prospěchem za uplynulý školní trimestr. „Hned poté pracovníci partnerské organizace přiblížili dětem, co mohou v průběhu dne ještě očekávat,“ dodává Aleš Vacek, pracovník Charity Praha v Zambii.

Učitelé z farní školky spolu s kolegyněmi ze základní školy Mukonchi Basic, s kterými mimo jiné spolupracujeme při pravidelných sobotních doučovacích hodinách, mezitím připravili vše potřebné na soutěžních stanovištích rozmístěných na prostranství kolem kostela. Vzápětí nato se začalo soutěžit.

SOUTĚŽENÍ PRÁVĚ ZAČÍNÁ

Děti si mohly užít závody se švihadly i v pytlích, vázání uzlů na laně, přesný hod kroužků na cíl a házení míčem do basketbalového koše. Dále také chytání polystyrenových ryb, závod v rychlé chůzi či běhu s PET láhví na hlavě. „Pozor, jedná se o ryze africkou disciplínu, při které si závodnicí nemohou neuzavřenou a naplněnou láhev nijak přidržovat. Nutno podotknout, že naprosté většině závodníků to vůbec nevadilo,“ osvětluje Aleš Vacek. Jako u každého správného Dne dětí nechybělo ani malování na tváře.

CO BY TO BYLO ZA SOUTĚŽNÍ DEN BEZ CEN?

Pracovníci partnerské organizace „otevřeli“ malý obchůdek, ve kterém si děti mohly „zakoupit“ různé dobroty a pamlsky. Platidlem byly papírové peníze, jež získaly absolvováním soutěží. Paní kuchařky zatím pro všechny pilně připravovaly vydatný oběd. „Připravit jenom ve třech tradiční kukuřičnou kaši nshimu s fazolemi a kapustou pro více než 300 strávníků nebyla žádná maličkost,“ říká s úsměvem jedna z nich.

ZÁBAVA SKONČILA, ÚKLID TEPRVE ZAČÍNÁ

Po společném obědě následoval velký úklid. Na jeho hladký průběh dohlíželi zejména žáci nejstarších ročníků programu Adopce na dálku®. Tento velký den, ve kterém byly všechny děti vítězi, byl opět zakončen společnou modlitbou a zpěvem. „Děkujeme všem dárcům z České republiky, díky nimž se toto mohlo uskutečnit!“ uzavírá Aleš Vacek.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371