Milí přátelé, do odvolání jsme uzavřeli naše sídlo v Londýnské 44 v Praze 2, přerušili odesílání pošty a možnost hotovostních plateb. Telefonní linky 224 246 573 a 224 246 519 se dočasně neobsluhují. Ke kontaktu prosím použijte e-mailové adresy:

pomocdozahranici@praha.charita.cz (Mgr. Václava Tlili)
czs.komunikace@praha.charita.cz (Ing. Kamila Gelbičová)
adopce@praha.charita.cz (Klaudie Čavajdová)
czs@praha.charita.cz (Mgr. David Flak)

Jaká je aktuální situace v zemích, kde pomáhá Adopce na dálku®?

Indie

K 27. 3. 2020 bylo evidováno 753 nakažených, 67 uzdravených a 20 úmrtí. Z těch států, ve kterých působí náš program, jsou hlášeny případy v Karnátace (55 nakažených). Školy jsou zavřené prozatím do 31. 3., u dětí do 7. třídy byly zrušeny závěrečné zkoušky, u starších odloženy na neurčitou dobu. Byl rovněž nařízen úplný zákaz vycházení na 21 dní a to s platností do 14. dubna 2020.

Uganda

K 27. 3. 2020 je hlášeno 14 případů nakažených. V pondělí 20. 3. 2020 byly na 32 dnů zavřeny všechny školy, také restaurace, bary. Bylo doporučeno omezit přesuny obyvatel, byly uzavřeny hranice (i letiště) a byla zakázána veřejné shromáždění nad 10 lidí.

Zambie

K 27. 3. 2020 je hlášeno 16 případů nakažení, situace v okolních státech je podstatně horší. Pohyb uvnitř země je mírnější, ale ne zásadně omezeny. Uzavřeny všechny školy, prozatím na měsíc. Studenti se vrátili zpět z internátů. Stále jsou povoleny shromážděni do 50 lidi.

Bělorusko

v Bělorusku bylo 27. 3. 2020 provedeno asi 23 000 testů na COVID-19. Potvrzeno je 86 případů nakažení, 29 lidí se zotavilo, podle oficiálních statistik nikdo nezemřel. Školy jsou otevřené. Otevřeny jsou také obchody, restaurace, fitness kluby atd. Momentálně probíhá fotbalové mistrovství Běloruska. Na poštách se přestaly přijímat poštovní zásilky do většiny zemí (včetně České republiky), souvisí to se zrušením leteckého spojení.

Žádné z dětí z programu Adopce na dálku není infikováno a pevně věříme, že tomu tak bude i do budoucna. Naše partnerské organizace ale postupně vzhledem k vládním nařízením v jednotlivých zemích pozastavují své aktivity v terénu, pokud nefungují samotné kanceláře, agenda se řeší formou home office. Vzhledem k  nestandardní situaci dojde ke zpoždění rozesílky velikonočních dopisů. Doručíme vám je, jakmile to situace dovolí.

O zahraniční pomoci

Zmírňujeme  lidské utrpení a zlepšujeme životní podmínky chudých lidí prostřednictvím vzdělání, osvěty, zdravotní péče, podpory svépomoci a zaměstnanosti.

Naše pomoc směřuje do regionu subsaharské Afriky (Uganda, Zambie), do Indie a Běloruska. V každé zemi spolupracujeme s důvěryhodnými místními partnerskými organizacemi nebo zakládáme vlastní mise vedené českými pracovníky.

Zahraniční pomoci se věnujeme od roku 1993. Jako první jsme v Česku představili program Adopce na dálku®. Již 33 tisíc nejchudších dětí jsme podpořili ve vzdělávání. Postavili jsme 9 škol a jednu nemocnici. Podpořili jsme desetitisíce dospělých k větší soběstačnosti

Naše podpora by nebyla možná bez pomoci tisíců dárců z celé České republiky.

Kde nyní pomáháme

Jak v těchto zemích pomáháme

Škola

Podpora vzdělání

Miliony dětí stále nemají přístup ke vzdělání. Podporujeme jejich studium na základních, středních i vyšších školách. Pořádáme alfabetizační i rekvalifikační kurzy pro dospělé.

Skupina lidí

Komunitní rozvoj

K vyšší životní úrovni pomáháme nejchudším lidem formou svépomocných skupin, drobných půjček, podporou zemědělství a zaměstnanosti. Pořádáme rekvalifikační kurzy a osvětové programy.

Zdraví

Zdravotní péče a prevence

Postavili jsme Českou nemocnici v Ugandě, na jejíž provoz nadále přispíváme. Podporujeme i další nemocnice a kliniky. Pořádáme zdravotní osvětu a preventivní zdravotní prohlídky.

Dar (srdce nad rukama)

Humanitární pomoc

Jsme připraveni pomoci s odstraněním následků ničivých a s obnovou, a to zejména v oblastech, kde dlouhodobě působí naše rozvojové programy. Pomáháme při povodních, vichřicích, požárech.

Novinky

17. 3. 2020

Prosíme o pomoc s ušitím textilních roušek

Aktuálně z Ugandy

21. 2. 2020

Adopce na dálku® změnila Ibrahimovi z Ugandy život

Další kurz pro dospělé: V Ugandě jsme vyškolili 60 cateringových specialistů Aktuálně z Ugandy

6. 11. 2019

Další kurz pro dospělé: V Ugandě jsme vyškolili 60 cateringových specialistů

Programu Adopce na dálku vděčím za šťastné dětství Aktuálně z Běloruska

15. 10. 2019

Programu Adopce na dálku® vděčím za šťastné dětství

Pomáhat v zahraničí můžete i vy.

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Každá částka dokáže pomoci.

Na co váš dar využijeme?

  • Vybavíme vesnické školy pomůckami.
  • Zaplatíme léčbu nejchudším lidem, kteří na ošetření nemají.
  • Uspořádáme krejčovský kurz pro ženy z chudých rodin.
  • Zaplatíme školné nadaným sociálně potřebným dětem.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi.

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)