Novinky

Témata

Aktuálně ze sociálních služeb

30. 5. 2023

V mezinárodním projektu usilujeme o odstranění sociálního vyloučení

Odborníci z Arcidiecézní charity Praha spolu s kolegy z Charit v Hildesheimu, Lince a Krakova se sešli v Praze u kulatého stolu, aby sdíleli zkušenosti v oblasti boje proti sociálnímu vyloučení.

Celý článek

Charita a Církev

26. 5. 2023

Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána připravuje na Noc kostelů (v pátek 2. června) hned několik výjimečných akcí.

Celý článek

Charita a Církev

25. 5. 2023

Štafetová pouť z Prahy do italského Orvieta připomene vznik svátku Corpus Domini

Dnes byla zahájena tradiční štafetová poutní cesta po stopách kněze Petra z Prahy do italského města Orvieto, které se v jednotlivých etapách účastní více než tisícovka poutníků.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

24. 5. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachraňuje životy obětem domácího násilí

Glorie, Florence i Robinah pocházejí z Ugandy. Žijí v rodinách zatížených těžkostmi, které si jen těžko dokážeme představit. Jen díky České nemocnici v Ugandě neskončil žádný z příběhů tragicky.

Celý článek

Krátká zpráva 23. 5. 2023

Domov sv. Rodiny pro lidi s mentálním postižením hledá dobrovolníka na setkávání pro mladšího seniora, který si rád povídá a má rád společnost lidí na krátké vycházky. Pán používá invalidní vozík. Více

Novinky z ostatních Charit

22. 5. 2023

Charitní konfederace má nové vedení

Zkušený humanitární pracovník a manažer pan Alistair Dutton, který je v současnosti výkonným ředitelem Charity Skostko, usedl do čela světové konfederace Charit – Caritas Internationalis.

Celý článek

Krátká zpráva 19. 5. 2023

Střecha nad hlavou je základ rodiny. Proto v Charitě Kralupy nad Vltavou provozují azylový dům a chtějí postavit sociální byty. Mimo jiné provozují i kavárnu Rígrovku, kde zaměstnávají lidi s různým hendikepem, ale i maminky samoživitelky. Kdo si může zažádat o pobyt v azylovém domě? Proč je tak těžké postavit sociální byty? A jaké další plány má Charita v Kralupech? Poslechněte si další díl podcastu ChariTALK, tentokrát s ředitelkou kralupské Charity Barborou Kovářovou.

Aktuálně ze sociálních služeb

17. 5. 2023

Rozhovor s Vladimírem Kořenem: Pomoc druhým je přirozená součást lidského bytí

Televizní publicista a popularizátor vědy a ekologie, učitel a moderátor VLADIMÍR KOŘEN je roky podporovatelem Arcidiecézní charity Praha.

Celý článek

Charita a Církev

16. 5. 2023

Když na dálku adoptuje farnost

5 farností, 5 způsobů, jakými se zapojily do programu Adopce na dálku®. V Sušici, Kolíně, Radotíně, Lysici a Bedřichově dávají chudým dětem šanci na lepší budoucnost. Nechte se jimi inspirovat.

Celý článek

Krátká zpráva 16. 5. 2023

V Katolickém týdeníku č. 20/2023 vyšla příloha věnovaná 30. výročí obnovené činnosti Arcidiecézní charity Praha. Příloha ke stažení

Krátká zpráva 15. 5. 2023

Vychází květnový Bulletin Arcidiecézní charity Praha. Přečíst

Aktuálně z Indie

12. 5. 2023

Adopce na dálku v indickém Bídaru: 2 lékaři, 15 inženýrů, bezpočet učitelů a zdravotních sester

Biskupa Roberta Mirandy z diecéze Gulbarga v indickém státě Karnátaka jsme se během jeho návštěvy České republiky zeptali, jak konkrétně mění česká pomoc životy tamních chudých obyvatel.

Celý článek

Pomoc seniorům

11. 5. 2023

Nový nábytek a nejmodernější polohovací lůžka potěšily seniory v Domově sv. Václava

Domova sv. Václava čeká komplexní rekonstrukce. Než se ale tato velká přestavba uskuteční, snaží se pracovníci Domova alespoň o malé praktické změny.

Celý článek

Krátká zpráva 10. 5. 2023

Klienti Domova pro seniory kardinála Berana vyrazili na výlet do Dendrologické zahrady v Průhonicích. „O výlet byl takový zájem, že jsme jeli dokonce dvakrát, aby se dostalo na všechny,“ říká ředitelka Domova Alena Hanková. Právě kvetly tulipány, takže to byl krásný zážitek, který jsme završili u kávy a dortíku v místní kavárně.“

Novinky z ostatních Charit

10. 5. 2023

Berounské Charitě je třicet let

Třicáté narozeniny oslavila minulý týden Charita Beroun. Pogratulovat jí přijel arcibiskup Jan Graubner, který také pro zaměstnance Charity odsloužil v kostele sv. Jakuba mši svatou.

Celý článek

Pomoc seniorům

9. 5. 2023

Videoreportáž z Domova pro seniory: vlídná péče, duchovní zázemí a příroda

Natáčeli jsme v Domově pro seniory kardinála Berana. Svůj životní příběh s námi sdílela jedna z obyvatelek, paní Jindřiška Grecová, která nedávno oslavila úctyhodné 100. narozeniny.

Celý článek

MEDEVAC: Po léčbě v Česku odložila invalidní vozík Aktuálně ze sociálních služeb

5. 5. 2023

Proč máme radost, když začnou děti zlobit? Ohlédnutí za 30 lety programu MEDEVAC

Pacientům zajišťujeme nejen materiální pomoc, ale jsme jim oporou v těžkých chvílích nejistoty, kdy jdou malé děti na těžké operace a maminky se strachem čekají, jak dopadnou.

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

4. 5. 2023

Zábavné odpoledne vytvořilo prostor pro nová přátelství

S příchodem jara a krásného slunného počasí jsme využili zázemí našeho penzionu U sv. Kryštofa a na jeho zahradě jsme uspořádali zábavné integrační odpoledne.

Celý článek

Aktuálně z Indie

2. 5. 2023

Během osvěty v indických vesnicích jsme u 150 dětí objevili podvýživu

Období pandemie mělo v chudých částech Indie negativní dopad na zdraví dětí. Ve zvýšené míře se začala projevovat anémie či podvýživa.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

30. 4. 2023

NADACE AGEL uspořádala Jarní sbírku potravin. Lidem v nouzi ji předá Poradna pro lidi v tísni

Zaměstnanci Skupiny AGEL darovali Arcidiecézní charitě Praha 50 kilogramů drogerie a přes 65 kilogramů trvanlivých potravin.

Celý článek