Novinky

Témata

Krátká zpráva 17. 1. 2022

Centrum zahraniční spolupráce již pro své dárce připravuje souhrnná potvrzení o darech za rok 2021. Obdržíte je stejně jako v loňském roce e-mailem do konce měsíce ledna 2022. V případě, že v databázi nemáme uvedenu e-mailovou adresu, zašleme Vám potvrzení poštou na Vaši korespondenční adresu. V případě dotazů nás kontaktujte na telefonních číslech 224 246 519, 224 246 573 či přes e-mail pomocdozahranici@praha.charita.cz. Děkujeme za vaši štědrost a podporu!

Uganda Adopce na dálku Aktuálně z Ugandy

16. 1. 2022

Uganda znovu otevírá školy, mnozí už se do nich ale nevrátí. Covid-19 jim sebral vzdělání

V Ugandě se 10. ledna 2022 po téměř dvou letech znovu otevřely školy. Tato africká země tak měla kvůli covidové pandemii nejdelší školní uzávěru na světě.

Celý článek

Krátká zpráva 15. 1. 2022

Vychází lednový Bulletin Arcidiecézní charity Praha. Přečíst

Krátká zpráva 11. 1. 2022

Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha, hovořil o Tříkrálové sbírce v Ecclesia Podcast. Poslechnout

Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka

5. 1. 2022

Reportáž z koledování: Tříkrálová sbírka sbližuje

Je středa, 5. ledna 2022. Poprvé se účastním Tříkrálové sbírky, na tři hodiny se ze mě stává Kašpar. Po pár minutách ze mě opadává ostych a s písní My tři králové jdeme k vám jdu vstříc kolemjdoucím. Kdo se u nás zastaví? Mají lidé v době covidu náladu na koledníky? Ptám se v duchu…

Celý článek

Tříkrálová sbírka

4. 1. 2022

Divadlo Ypsilon podporuje Tříkrálovou sbírku

Studio Ypsilon je jedním z míst, kde můžete po celou dobu konání Tříkrálové sbírky přispět do zapečetěné kasičky. Je umístěna v denní pokladně v pasáži Olympic ve všední dny od 9 do 18 hodin. Před každým představením je přesunuta do foyer divadla.

Celý článek

Tříkrálová sbírka

30. 12. 2021

Tříkrálová sbírka je za dveřmi!

Ve dnech 1. – 16. ledna proběhne již 22. ročník Tříkrálové sbírky, největší české sbírky konané ve prospěch lidí v nouzi. Tisíce dobrovolníků v kostýmech králů navážou na starodávný lidový obyčej.

Celý článek

bělorusko krasnopole Aktuálně o pomoci v zahraničí

29. 12. 2021

O Vánocích nadělovali čeští dárci i v běloruském domově pro seniory

Krásný nový rok budou mít díky českým dárcům i obyvatelé běloruského Domova pro seniory ve vesnici Krasnopole v diecézi Vitebsk. Žije zde 26 obyvatel, tomu nejstaršímu je 101 let.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

28. 12. 2021

Díky štědrosti „adventních“ dárců měli lidé v nouzi pokojné Vánoce

Asi každý z nás o Vánocích přemýšlel, jak by potěšil své blízké. Je to přirozené, vždyť jejich radost je i naší radostí. K tradici církve však patří v tomto liturgickém období také pamatovat na chudé a potřebné.

Celý článek

Aktuálně z Indie

20. 12. 2021

V Česku zachraňuje vztahy, v cizině chudé děti

Za padesát let své poradenské praxe vyslechl na 10 tisíc lidských příběhů. PhDr. Petr Šmolka pomáhá lidem v řešení partnerských krizí. Málokdo ví, že se angažuje i v pomoci v zahraničí. Na dálku „adoptoval“ tři indické školáky, kteří jen díky jeho podpoře mohli studovat.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

17. 12. 2021

Dodávka s potravinami dorazila k běžencům na bělorusko-polské hranici

Na začátku prosince vyhlásila Arcidiecézní charita Praha sbírku na pomoc migrantům na běloruském území, kteří se ocitají v kritické situaci. Běloruská Charita díky darům od českých dárců vypravuje v těchto dnech dodávku s potravinovou pomocí.

Celý článek

Vánoce Uganda Aktuálně z Ugandy

9. 12. 2021

O Vánocích si v Ugandě dopřávají, čeho se během roku nedostává: hojnost jídla i nové oblečení

Z domů se line vůně pečeného a uzeného masa. Vše je čisté a domy zdobí květiny. Děti s tatínky jsou slavnostně oblečení a jdou do kostela, ženy připravují oběd. Jídla je tento den úplně pro všechny. Jsou Vánoce.

Celý článek

Bezdomovci Pomoc lidem bez domova

9. 12. 2021

5 stereotypů o lidech bez domova

Co vás napadne při pohledu na bezdomovce? Vyvolává ve vás odpor nebo lítost? V textu vyvracíme mýty, které kolem nich panují. 

Celý článek

Krátká zpráva 7. 12. 2021

Příloha Katolického týdeníku č. 50/2021 se věnuje České nemocnici v Ugandě a dalším rozvojovým projektům Arcidiecézní charity Praha. Příloha

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

1. 12. 2021

Ředitel běloruské Charity požádal při návštěvě Česka o pomoc migrantům na území Běloruska

Arcidiecézní charita Praha vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům na bělorusko-polských hranicích a na dalších místech Běloruska. Po návštěvě ředitele Charity Bělorusko P. Andreje Aniskijeviče v Praze se na tom dohodlo vedení obou Charit spolu s vedením České biskupské konference.

Celý článek

charita příbram Novinky z ostatních Charit

26. 11. 2021

Charita Příbram oslavila třicáté výročí svého založení

Charita Příbram působí od roku 1991. Žije v úzkém propojení s mariánským poutním místem Svatá Hora, kde také v listopadu oslavila 30. výročí svého založení. Děkovnou mši svatou celebroval arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka.

Celý článek

Vánoce adventní výzva Charita a Církev

22. 11. 2021

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte vánoční dárek i lidem v nouzi

Adventní období a Vánoce jsou každoročně příležitostí k obdarování našich blízkých. K tradici církve však patří pamatovat v tomto liturgickém období také na chudé a potřebné.

Celý článek

milostivé léto poradna Aktuálně ze sociálních služeb

15. 11. 2021

Sbírka na pomoc dlužníkům v akci milostivé léto už pomáhá

Před třemi týdny vyhlásila Arcidiecézní charita Praha sbírku na pomoc zodpovědným dlužníkům v rámci akce milostivé léto. Díky stovkám ochotných dárců, kteří chtějí pomoci lidem ven z dluhové pasti, již sbírka pomáhá prvním dlužníkům.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

14. 11. 2021

Vyjádření k situaci na hranicích Běloruska a Polska

Vzhledem k současné znepokojivé situaci na bělorusko-polských hranicích, kde se nachází tisíce migrantů bez možnosti zajištění základních životních potřeb, informuje Arcidiecézní charita Praha o chystané pomoci.

Celý článek

Krátká zpráva 9. 11. 2021

Český rozhlas se v pořadu Vertikála věnoval naší sbírce na pomoc lidem s oddlužením v rámci akce milostivé léto. Archiv pořadu