Novinky

Témata

Krátká zpráva 20. 9. 2023

Neziskové organizace čelí kritice. Podle posledního průzkumu jim nedůvěřuje na 60 procent dospělých. Na druhou stranu každý rok stoupá suma, kterou Češi neziskovému sektoru darují. Dokumentární film České televize Žít v nezisku zkoumá tento současný rozpor. Část dokumentu byla natočena v Azylovém domě sv. Terezie, který provozujeme pro lidi bez domova v pražském Karlíně. Zhlédnout dokument v archivu České televize

Pomoc lidem s postižením

20. 9. 2023

Centrum Fatima vrací do života lidi s handicapem

„Ke každému tady přistupujeme individuálně, zajímá nás. Když od nás odchází a má zase chuť do života, je to ta největší odměna,“ říká Sylva Smidová o práci Centra pro tělesně postižené Fatima.

Celý článek

Komunitní centrum

18. 9. 2023

Arcibiskup Jan Graubner požehná nové Komunitní centrum sv. Anežky

Kompletně zrekonstruovaný dům Arcidiecézní charity a nové Komunitní centrum sv. Anežky slavnostně požehná v úterý 26. září 2023 pražský arcibiskup Jan Graubner.

Celý článek

Krátká zpráva 15. 9. 2023

Vychází zářijový Bulletin Arcidiecézní charity Praha. Přečíst

Aktuálně z Indie

14. 9. 2023

Díky pomoci z Česka dokázala chudá indická rodina přetnout začarovaný kruh chudoby

Změna nenastala jako mávnutím kouzelného proutku ze dne na den. Naopak. Vše začalo před více než deseti lety, kdy se chudí manželé zapojili do jedné ze svépomocných skupin.

Celý článek

Krátká zpráva 13. 9. 2023

V Katolickém týdeníku č. 37/2023 vyšla příloha Charity Česká republika věnovaná pomoci, kterou Charita poskytuje lidem v nouzi a na okraji společnosti. Příloha ke stažení

Pomoc seniorům

11. 9. 2023

Dojemné setkání: 100letou obyvatelku Domova vyhledala dcera slavného vypravěče

Bývalou kolegyni spisovatele Františka Nepila a jeho dceru svedla dohromady reportáž z Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

8. 9. 2023

Noví jáhni z řad „adoptovaných“ studentů budou sloužit na severu Ugandy

Tisíce věřících se shromáždilo na prostranství farnosti Panny Marie Lurdské ve městě Kitgum (diecéze Gulu), aby byli svědky významného okamžiku

Celý článek

Aktuálně z Indie

7. 9. 2023

„Adoptovaná“ dívka z Indie projevila nezlomné odhodlání na cestě za svým snem

Manishina cesta za vytouženým povoláním je příběhem o nezdolné píli a cílevědomosti. Mladou ženu nezastavila chudoba, neúspěch, pandemie a dokonce ani válka.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

5. 9. 2023

Při základní škole sv. Jana Nepomuckého v Ugandě jsme postavili internát

Ugandská základní škola nesoucí jméno českého světce je v mnoha ohledech výjimečná. Už na první pohled se liší od běžné vesnické školy.

Celý článek

Krátká zpráva 4. 9. 2023

Srdečně vás zveme na filmový večer SANTINI 300 VE FILMU, který je jednou z akcí u příležitosti 300. výročí od úmrtí Jana Blažeje Santini‑⁠Aichela, vynikajícího architekta spjatého s charitním kostelem Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána. Promítání filmů Barokní srdce Evropy, Santini a Santiniho jazyk se uskuteční v sobotu 9. září od 19.30 hodin v zahradě Santini Garden. Více informací

Novinky z ostatních Charit

1. 9. 2023

Empatická lektorka češtiny přetváří životy ukrajinských uprchlíků v Praze

Díky intenzivnímu kontaktu se svými ukrajinskými studenty nahlédla do jejich duší. Jak se vyrovnávají s nutností komunikovat novým jazykem? Jak zvládají život v nové zemi?

Celý článek

Krátká zpráva 31. 8. 2023

Hobulet, časopis městské části Praha 7, přináší rozhovor s Veronikou Fajstavrovou z Farní charity Holešovice. Proč se staří lidé často zdráhají požádat o pomoc? Jak pomáhá Taxík Maxík a jak holešovická Charita oslaví letošní 30. jubileum? Čtěte rozhovor

Česká nemocnice v Ugandě

31. 8. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachránila další lidský život

Sedmiletý Martin a tisíce dalších pacientů České nemocnice v Ugandě vděčí českým dárcům za přístup ke kvalitní lékařské péči.

Celý článek

Pomoc rodinám v nouzi

28. 8. 2023

Maloobchodní řetězec otevírá dveře nového obchodu a srdce pro rodiny v tísni

Azylový dům sv. Gerarda v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi získal novou šatní skříň, židle, ručníky, povlečení a další textilní výrobky.

Celý článek

Aktuálně z Indie

25. 8. 2023

„Adoptované děti“ v Indii získávají kladný vztah k ochraně životního prostředí

Den životního prostředí – akci s tímto označením uspořádala naše partnerská organizace v Indické Shimoze pro děti zapojené do programu Adopce na dálku®, jejich rodiče i širokou komunitu.

Celý článek

Přesídlení krajanů

22. 8. 2023

Perla uprostřed válečného chaosu. Příběh ukrajinské rodiny s českými kořeny nás chytl za srdce

Na snímku z fotoateliéru vypadají jako spokojená rodina. O rodinném štěstí bohužel nemůže být řeč.

Celý článek

Pomoc seniorům

18. 8. 2023

Přednáška o životě nevidomých a ukázka výcviku vodicího psa zaujaly v Domově kardinála Berana

Senioři v Domově kardinála Berana zažili další zajímavou akci, tentokrát mohli nahlédnout do života lidí se zrakovým postižením.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

14. 8. 2023

WastedHack: Hledáme mladé kreativce, kterým není lhostejné plýtvání jídlem

Arcidiecézní charita Praha se stala partnerem iniciativy WastedHack. Pokud vám není lhostejné plýtvání jídlem a pokud vás baví vytvářet multimediální obsah, je tato akce jako stvořená pro vás!

Celý článek

Krátká zpráva 11. 8. 2023

Zatímco děti v Česku si užívají prázdniny, v Indii je školní rok v plném proudu. Začal v červnu a do školních lavic nastoupily i více než 4 tisíce „adoptovaných“ dětí na dálku, které mohou studovat jen díky podpoře českých dárců. Ti dětem kromě školného hradí i školní pomůcky. Balíček se školními potřebami, jako jsou poznámkové bloky, pera, tužky a gumy, dostaly také děti z chudých rodin v Majsúru. Balíčky jim naši spolupracovníci v Indii předali během setkání, kterého se zúčastnili i rodiče dětí. Více o programu Adopce na dálku®