Novinky

Témata

Krátká zpráva 19. 4. 2024

Iniciativa za rovnost, spravedlnost a lidská práva napsala otevřený dopis premiérovi a ministrům vlády ČR, v němž upozorňuje na chybějící finance pro sociální služby. Shrnuje argumenty o nutnosti převedení prostředků fondu ESF+ do podfinancované sociální sféry, kde chybí peníze pro pomoc těm, kteří se ocitnou v nepříznivých situacích. K iniciativě se připojila i Charita Česká republika. Více v tiskové zprávě

19. 4. 2024

Banány a Karel Lwanga. Uganda očima Jaroslava Němce

Katolické noviny přinášejí velký rozhovor s ředitelem Arcidiecézní charity Praha Jaroslavem Němcem o pomoci, kterou Charita Uganďanům poskytuje, ale také o všední realitě jejich života.

Celý článek

Pomoc seniorům

18. 4. 2024

Arcibiskup Jan Graubner vyjádřil podporu plánované rekonstrukce Domova sv. Václava

Již v červenci zahajujeme první fázi rozsáhlé rekonstrukce Domova sv. Václava ve Staré Boleslavi. Otec arcibiskup vyjádřil svou podporu tomuto projektu.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

16. 4. 2024

Kostel sv. Kajetána bude hostit unikátní výstavu UNESCO zaměřenou na východní Afriku

Ve čtvrtek 9. května bude v charitním kostele pod záštitou premiéra Petra Fialy zahájena putovní výstava, která představí kulturní dědictví východní Afriky zapsané na seznamu UNESCO.

Celý článek

Krátká zpráva 15. 4. 2024

Vychází dubnový Bulletin Arcidiecézní charity Praha. Přečíst

Aktuálně ze sociálních služeb

13. 4. 2024

Sbírka potravin: V 11 supermarketech nám lidé věnovali 5 332 kg potravin pro potřebné

Děkujeme ochotným dárcům, díky kterým putovalo do našich skladů 5 332 kilogramů potravin a drogerie. V průběhu dalších dní, týdnů a měsíců je využijeme ve prospěch lidí v nouzi.

Celý článek

Pomoc rodinám v nouzi

10. 4. 2024

„Sociální automobil“ pomůže Azylovému domu v Brandýse nad Labem

Automobil je po celé karoserii polepen reklamními upoutávkami firem i městských úřadů, kteří zakoupením tohoto reklamního prostoru umožnili pořízení vozu.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

8. 4. 2024

Jak se běloruská rodina vypořádala se ztrátou matky. Pomohla i Adopce na dálku®

Alexandr vzpomíná na zvrat v životě jejich rodiny: „Asi před šesti lety jsem byl hospitalizován se zápalem plic a své děti jsem nechal doma s matkou. Když jsem se vrátil, byly holčičky samy doma.“

Celý článek

Aktuálně z Indie

5. 4. 2024

Adopce na dálku® změnila osud nejen studentky Reemy, ale celé její rodiny

Od první chvíle, kdy Reema získala zaměstnání v nemocnici a s ním i pravidelný příjem, věděla, že její prioritou je pomoc chudým rodičům.

Celý článek

Pomoc seniorům

2. 4. 2024

Potřebujeme vaši pomoc. Grant otevřel cestu k rekonstrukci Domova sv. Václava

Domov sv. Václava ve Staré Boleslavi získal klíčový grant, který umožní rozsáhlou rekonstrukci. Arcidiecézní charita Praha se zároveň obrací na dárce s prosbou o podporu tohoto důležitého projektu.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

26. 3. 2024

Prezident Caritas Europa P. Michael Landau ocenil práci Arcidiecézní charity

Prezident Charity Evropa P. Michael Landau zavítal v těchto dnech do České republiky. Jeho program zahrnoval i osobní setkání s pracovníky a klienty Arcidiecézní charity Praha.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

22. 3. 2024

Charita předala finanční dar početné rodině, která zůstala bez tatínka

Sdílíme příběh početné rodiny, která přišla o tátu. Pokud můžete, prosím pomozte jim obtížnou situaci zvládnout.

Celý článek

Krátká zpráva 20. 3. 2024

S P. Jakubem Berkou se dnes sešlo 120 pracovníků Charit v pražské arcidiecéze na duchovní obnově s tématem „Zůstaň člověkem“. Děkujeme za povzbuzení a inspiraci. Setkání nám pomohlo uvědomit si, jak je důležité zachovat lidskost i v těch nejnáročnějších situacích, se kterými se v naší práci potýkáme.

Pomoc lidem bez domova

20. 3. 2024

Park bez odpadků. Lidé bez domova se aktivně zapojili do úklidu veřejného prostoru

Úklid parku v Kobylisích je příkladem, jak Charita podněcuje klienty k aktivitě a zapojuje je do péče o veřejný prostor.

Celý článek

Pomoc seniorům

18. 3. 2024

Seniorům otevřela beseda nové obzory o pomoci vzdáleným zemím

Seniory v našem Domově kardinála Berana zajímá dění ve společnosti a dokonce i témata, které trápí vzdálené kontinenty. Další z řady besed se zaměřila na zahraniční rozvojovou pomoc.

Celý článek

Uganda Aktuálně z Ugandy

14. 3. 2024

10 nových studní v Ugandě zajistí čistou vodu pro 8000 lidí

Přístup k čisté vodě je základní lidskou potřebou, která v Ugandě zdaleka není samozřejmostí. Díky štědrosti českých dárců se ale situace v několika ugandských komunitách mění k lepšímu.

Celý článek

Aktuálně z Indie

11. 3. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Joyline se narodila do světa prašných cest a skromných obydlí indického venkova. Přála si stát se zdravotní sestrou, jenže to se zdálo být nedosažitelným snem.

Celý článek

Pomoc rodinám v nouzi

8. 3. 2024

Těhotné ženy, která trávila noci v MHD, se ujali pracovníci Azylového domu Gloria

Začátkem roku 2024 přišel na svět Tomášek. Vážil pouhých 1580 gramů. Pro něj i jeho maminku je dočasným domovem Azylový dům Gloria.

Celý článek

Krátká zpráva 7. 3. 2024

Arcidiecézní charita Praha nabízí volné pracovní místo vedoucí Domova svaté Rodiny. Hledáme člověka s vizí, kterému není lhostejný život lidí s mentálním postižením. Více informací

Krátká zpráva 6. 3. 2024

Dnes z naší kanceláře v Praze začínáme rozesílat velikonoční dopisy od běloruských dětí z oblasti Vitebsk. Většina dětí k dopisu připojila i vlastnoručně vyrobené přání. Věříme, že budete mít z dopisů radost. Celkem jich budeme rozesílat 490. Aktuálně čekáme na doručení zásilky s dopisy z Grodna. Všem „adoptivním rodičům“ děkujeme za ochotu pomáhat!