Aktuálně z Běloruska

Témata

Aktuálně z Běloruska

11. 7. 2024

„Adoptované“ děti během prázdnin pomáhají ve farnosti, aby oplatily pomoc, kterou dostaly

Skupinka „adoptovaných dětí“ v Lyntupech se během prázdnin zapojila do přípravy dříví pro svou farnost. S chutí a elánem se pustily do práce, aby pomohly místu, které pro ně tolik znamená.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

27. 6. 2024

Jak Adopce na dálku ® změnila život Veroniky z Běloruska

Veronika, osiřelá běloruská dívka, získala díky programu Adopce na dálku® vzdělání. I přes těžkosti, které v dětství prožila, žije naplněný život.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

8. 4. 2024

Jak se běloruská rodina vypořádala se ztrátou matky. Pomohla i Adopce na dálku®

Alexandr vzpomíná na zvrat v životě jejich rodiny: „Asi před šesti lety jsem byl hospitalizován se zápalem plic a své děti jsem nechal doma s matkou. Když jsem se vrátil, byly holčičky samy doma.“

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

4. 3. 2024

Jak prožívají půst studenti z programu Adopce na dálku® v Bělorusku

Charita Grodno sdílí, jak prožívají půst studenti programu Adopce na dálku®, včetně bohoslovců, a vyjadřuje upřímnou vděčnost za podporu, která pomáhá dětem a mládeži ze sociálně slabých rodin.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

„Adoptované děti“ navštívily zejména seniory, nemocné a lidi s postižením. Nežádaly o charitativní dar. Chtěly potěšit, povzbudit a přinést radost a dobrou náladu.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

29. 12. 2023

Vánoční kouzlo solidarity: Čeští dárci obdarovali potřebné v Bělorusku

Mozaika vánočních střípků z Běloruska ukazuje pomoc, kterou čeští dárci přinesli v období Vánoc potřebným seniorům v Krasnopoli a Grodnu i dětem ze sociálně slabých rodin.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Katolický týdeník píše o 30. výročí programu Adopce na dálku®. V článku přináší i hodnocení Doc. Pavla Nováčka, odborníka z Katedry rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého v Olomouci.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

1. 8. 2023

Běloruské děti podnikají prázdninové výlety s Charitou

Děkujeme dárcům, díky jejichž darům mohou děti ze sociálně slabých rodin zažívat tyto akce, které přinášejí radost, rozšiřují obzory a pomáhají v dětech budovat zdravé sebevědomí.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

9. 3. 2023

Komu slouží naše mobilní pomoc v grodněnské diecézi?

Osmatřicetiletý Daniil pochází z běloruského venkova. Ve třech letech mu byla diagnostikována spinální svalová atrofie. Od malička mu komplikovala život, v průběhu let bohužel stále více a více.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

27. 2. 2023

Čeští dárci obdarovali běloruské děti z nízkopříjmových rodin

Druhé pololetí ve škole budou moci děti z grodenské diecéze absolvovat s novými batohy a školními potřebami, které jim darovali čeští dárci. 

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

8. 12. 2022

Nejsou zvyklí na návštěvy a dárky. Seniorům tekly slzy dojetí, když dostali pomoc z Česka

Teplé oblečení a obuv dostali díky podpoře českých dárců senioři v běloruském Domově v Kryčevě. „Ať vám Bůh žehná, dá vám zdraví a vše potřebné,“ vzkazují vděčně do Česka.

Celý článek

bělorusko Aktuálně z Běloruska

3. 9. 2022

Návštěva Běloruska: Pomoc chudým rodinám bude pokračovat

Po téměř pěti letech navštívili zástupci Arcidiecézní charity Praha programy na pomoc potřebným rodinám a seniorům v Bělorusku. O návštěvě informuje zástupce ředitele Pavel Šimek.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

24. 5. 2022

Adopce na dálku podporuje nevidomou běloruskou klavíristku

Nasťa Gurenkova byla do programu Adopce na dálku® přijata v roce 2020, když navštěvovala 6. třídu základní školy. Dívka je nevidomá, žije se svou maminkou a sestrou v běloruském Grodnu.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

11. 2. 2022

Pomohli jsme 245 osamělým seniorům z běloruského Grodna

Celkem 245 potravinových balíčků spolu s léky a zdravotnickými potřebami věnovala Arcidiecézní charita Praha osamělým seniorům žijícím ve vesnicích grodenské diecéze v Bělorusku.

Celý článek

bělorusko krasnopole Aktuálně o pomoci v zahraničí

29. 12. 2021

O Vánocích nadělovali čeští dárci i v běloruském domově pro seniory

Krásný nový rok budou mít díky českým dárcům i obyvatelé běloruského Domova pro seniory ve vesnici Krasnopole v diecézi Vitebsk. Žije zde 26 obyvatel, tomu nejstaršímu je 101 let.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

17. 12. 2021

Dodávka s potravinami dorazila k běžencům na bělorusko-polské hranici

Na začátku prosince vyhlásila Arcidiecézní charita Praha sbírku na pomoc migrantům na běloruském území, kteří se ocitají v kritické situaci. Běloruská Charita díky darům od českých dárců vypravuje v těchto dnech dodávku s potravinovou pomocí.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

1. 12. 2021

Ředitel běloruské Charity požádal při návštěvě Česka o pomoc migrantům na území Běloruska

Arcidiecézní charita Praha vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům na bělorusko-polských hranicích a na dalších místech Běloruska. Po návštěvě ředitele Charity Bělorusko P. Andreje Aniskijeviče v Praze se na tom dohodlo vedení obou Charit spolu s vedením České biskupské konference.

Celý článek

Bělorusko Aktuálně z Běloruska

14. 11. 2021

Vyjádření k situaci na hranicích Běloruska a Polska

Vzhledem k současné znepokojivé situaci na bělorusko-polských hranicích, kde se nachází tisíce migrantů bez možnosti zajištění základních životních potřeb, informuje Arcidiecézní charita Praha o chystané pomoci.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

20. 7. 2021

Charita v Bělorusku nehledí na politiku a pomáhá. Práce jí přibývá

Arcidiecézní charitu Praha navštívil pracovně P. Andrei Aniskevich, ředitel Diecézní charity Vitebsk v Bělorusku. Hovořili jsme s ním o aktuální situaci v zemi.

Celý článek

Bělorusko bohoslovci Adopce Aktuálně z Běloruska

31. 5. 2021

Čeští dárci mohou nově podpořit studium bohoslovců v Bělorusku

Arcidiecézní charita Praha rozšířila program Adopce na dálku do běloruského teologického semináře. Čeští dárci mohou nově podpořit běloruské bohoslovce v jejich studiu.

Celý článek