Charita a Církev

Témata

Charita a Církev

26. 5. 2023

Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána připravuje na Noc kostelů (v pátek 2. června) hned několik výjimečných akcí.

Celý článek

Charita a Církev

25. 5. 2023

Štafetová pouť z Prahy do italského Orvieta připomene vznik svátku Corpus Domini

Dnes byla zahájena tradiční štafetová poutní cesta po stopách kněze Petra z Prahy do italského města Orvieto, které se v jednotlivých etapách účastní více než tisícovka poutníků.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

22. 5. 2023

Charitní konfederace má nové vedení

Zkušený humanitární pracovník a manažer pan Alistair Dutton, který je v současnosti výkonným ředitelem Charity Skostko, usedl do čela světové konfederace Charit – Caritas Internationalis.

Celý článek

Charita a Církev

16. 5. 2023

Když na dálku adoptuje farnost

5 farností, 5 způsobů, jakými se zapojily do programu Adopce na dálku®. V Sušici, Kolíně, Radotíně, Lysici a Bedřichově dávají chudým dětem šanci na lepší budoucnost. Nechte se jimi inspirovat.

Celý článek

Charita a Církev

24. 4. 2023

Jako jedna rodina. Čeští dárci se setkali s biskupy z diecézí v Indii, Ugandě a Bělorusku

Do Česka přicestovali biskupové z diecézí v Indii, Ugandě a Bělorusku, kde pomáhají naše rozvojové projekty. Setkali se s dárci i zástupci Poslanecké sněmovny.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

6. 4. 2023

Biskupové z Indie, Ugandy a Běloruska osobně poděkují dárcům za poskytnutou pomoc

U příležitosti 30. výročí Arcidiecézní charity Praha navštíví Prahu biskupové ze zemí, kam se dnes soustřeďují nejrozsáhlejší rozvojové programy pražské Charity – z Indie, Ugandy a Běloruska.

Celý článek

Charita a Církev

3. 4. 2023

Svatý Kříž a Ježíš v zahradě Getsemanské. Velikonoce očima „adoptovaných dětí“

Jsou velmi talentované. Ve volném čase hrají fotbal, tančí, zahradničí, zpívají nebo čtou. Dvě věci mají společné: rády kreslí a do školy chodí díky Čechům, kteří je adoptovali na dálku.

Celý článek

Charita a Církev

24. 2. 2023

Arcidiecézní charita Praha převzala cenu generála Emila Bočka

Poslední žijící český stíhací pilot RAF, armádní generál Emil Boček, předal cenu „Morální autorita“ Arcidiecézní charitě Praha. Z rukou p. generála ji přijal Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Celý článek

Charita a Církev

3. 2. 2023

Postní almužna: Pomáhejte půstem!

K postní době patří již tradičně duchovně-formační akce Postní almužna. Během půstu mají (nejen) věřící lidé opět možnost návratu ke starobylé tradici – almužně.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

30. 12. 2022

Dárci byli o Vánocích štědří k lidem v nouzi

Děkujeme dárcům, kteří vyslyšeli naši adventní výzvu a obdarovali o Vánocích lidi, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. Díky vašim darům ve výši 309 885 korun jsme rozdali 914 praktických dárků.

Celý článek

Charita a Církev

19. 12. 2022

Přijďte se podívat na betlém z Ugandy a Běloruska

Kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána, který provozuje Arcidiecézní charita Praha, je celoročně otevřen veřejnosti. Zvláště o Vánocích stojí za návštěvu.

Celý článek

Charita a Církev

11. 11. 2022

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte vánoční dárek i lidem v nouzi

Adventní období a Vánoce jsou každoročně příležitostí k obdarování našich blízkých. K tradici církve však patří pamatovat v tomto liturgickém období také na chudé a potřebné.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

1. 11. 2022

Óda na radost završila tři desetiletí benefičních koncertů

Poslední říjnový večer ve Smetanově síni Obecního domu patřil tradičně benefičnímu koncertu Arcidiecézní charity Praha. Letos se konal už po třicáté.

Celý článek

Charita a Církev

24. 6. 2022

Charita Česká republika zahájila oslavy 100. výročí

Tiskovou konferencí v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně, na které vystoupil Mons. Jan Graubner, předseda České biskupské konference, a Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika, zahájila Charita Česká republika 100. výročí svého založení.

Celý článek

Charita a Církev

11. 6. 2022

Noc kostelů u sv. Kajetána: Slavné operní árie, skvělý Vladimír Kořen a stovky návštěvníků

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána se během Noci kostelů otevřel stovkám návštěvníků. Měli možnost vyslechnout dva mimořádné koncerty, přednášky o historii kostela i ochutnat mešní vína. Večerem provázel Vladimír Kořen.

Celý článek

Laufrová Adopce kostel Aktuálně o pomoci v zahraničí

9. 6. 2022

Malířka Alena Laufrová pomáhá chudým dětem. Zveme na výstavu obrazů v charitním kostele

Alena Laufrová, dvojnásobná laureátka ceny Grafika roku, patří k našim předním grafičkám. Ráda se věnuje dobročinnosti. Již bezmála 20 let podporuje program Adopce na dálku. Pomohla ke vzdělání indické dívce Manishe a ugandskému chlapci Solomonovi.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

28. 12. 2021

Díky štědrosti „adventních“ dárců měli lidé v nouzi pokojné Vánoce

Asi každý z nás o Vánocích přemýšlel, jak by potěšil své blízké. Je to přirozené, vždyť jejich radost je i naší radostí. K tradici církve však patří v tomto liturgickém období také pamatovat na chudé a potřebné.

Celý článek

charita příbram Novinky z ostatních Charit

26. 11. 2021

Charita Příbram oslavila třicáté výročí svého založení

Charita Příbram působí od roku 1991. Žije v úzkém propojení s mariánským poutním místem Svatá Hora, kde také v listopadu oslavila 30. výročí svého založení. Děkovnou mši svatou celebroval arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka.

Celý článek

29. benefiční koncert (9) Aktuálně ze sociálních služeb

1. 11. 2021

29. benefiční koncert: Bůh se skrze hudbu dotkl našich srdcí

V neděli 31. října 2021 se v pražském Obecním domě uskutečnil 29. benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zahrál pod vedením Roberta Kružíka Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast.

Celý článek

Charita a Církev

5. 8. 2021

Charita provozuje kostel. Žádný luxus, ale nutnost

Arcidiecézní charita Praha nově provozuje kostel sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v pražské Nerudově ulici. Získala tak duchovní zázemí pro charitní dílo v pražské arcidiecézi.

Celý článek