Proměna Nemocnice Wesunire. Česká pomoc zlepšila zdravotní péči pro tisíce obyvatel Ugandy

24. 6. 2024

Proměna Nemocnice Wesunire. Česká pomoc zlepšila zdravotní péči pro tisíce obyvatel Ugandy

Nemocnice Wesunire v Ugandě, která dříve trpěla zastaralým vybavením, nekvalitní zdravotní péčí a v důsledku toho odlivem pacientů, zažila díky pomoci z České republiky neuvěřitelnou proměnu. Díky daru 4 600 eur (cca 110 000 korun) od Arcidiecézní charity Praha získala moderní vybavení, jako je ultrazvukový přístroj, fetální doppler, kyslíkový koncentrátor, odsávací pumpu, transportní invalidní vozík pro pacienty a porodní lůžko (přečtěte si více o této pomoci v článku ze srpna loňského roku).

Investice se vyplatila. Nemocnice rozšířila své služby a zahájila i výjezdy zaměřené na prevenci a osvětu do odlehlých oblastí diecéze Jinja. Personál je motivovaný poskytovat nejlepší možnou péči. „Cítíme, že jsme součástí pozitivní přeměny nemocnice a toho, jak si po desetiletích stagnace získává mezi pacienty dobré jméno,“ říká nadšeně vrchní sestra porodního oddělení, paní Grace.

Mnoho lidí, kteří dříve dávali přednost tradičním porodním bábám a léčitelům, nyní vyhledává kvalitní zdravotní péči. James Wajubi, jeden z pacientů, říká: „Slýchal jsem, že lidé tuto nemocnici chválí, ale nikdy jsem jejich slova nebral vážně. Až jednoho dne jsem v rádiu slyšel, že k nám přijede mobilní ordinace. Šel jsem se tam jen podívat, ale to, co jsem slyšel, mě nenechalo chladným. Dozvěděl jsem se o zdravotních rizicích a způsobech, jak jim předcházet. Od té doby chodím do nemocnice se svou těhotnou ženou a jsem nadšený z péče, kterou tam dostáváme.“

Ultrazvuk přináší radost budoucím maminkám

Pozitivní zkušenost sdílí i mladá maminka paní Ntono, která využila ultrazvukový přístroj: „Nevěděla jsem, že je možné vidět dítě před porodem v děloze. Je to fascinující a navíc mám jistotu, že je dítě v pořádku. Manžel mě začal na předporodní prohlídky do nemocnice doprovázet a řekl o nich známým, kteří také čekají miminko.“

Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli proměnit Nemocnici Wesunire ve fungující zdravotní zařízení. Příběh Nemocnice Wesunire je ukázkou toho, jak i malá pomoc může mít velký dopad. Díky štědrosti dárců z České republiky má nyní téměř 20 tisíc obyvatel spádové oblasti nemocnice přístup ke kvalitní zdravotní péči, která jim dříve chyběla.

Podpořte pomoc chudým lidem v Ugandě

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Zpřístupníme nejchudším lidem lékařskou péči.
  • Zorganizujeme rekvalifikační kurzy pro dospělé.
  • Zajistíme lidem přístup k pitné vodě.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Nemocnice v Ugandě

18. 7. 2024

Česká nemocnice v Ugandě bojuje s pomocí vesnických dobrovolníků proti tuberkulóze

Nemocnice v Ugandě

11. 6. 2024

Česká štědrost zachraňuje životy v Ugandě: Jessica bojuje s nemocemi i chudobou

Nemocnice v Ugandě

2. 6. 2024

Česká nemocnice sv. Karla Lwangy v Ugandě prošla díky české podpoře renovací

Nemocnice v Ugandě

14. 5. 2024

Děkuji za pomoc: Uganďanka chválí obyvatele České republiky za dar nemocnice