Novinky

Témata

Aktuálně z Ugandy

8. 10. 2022

Ve dvanácti letech je „adoptovaný“ chlapec z Ugandy nadějným svářečem

Dvanáctiletý Deo z Ugandy se o prázdninách věnuje netradičnímu koníčku. Pomáhá v kovodílně jednomu ze sousedů, který je shodou okolností rovněž absolventem programu Adopce na dálku®.

Celý článek

Krátká zpráva 3. 10. 2022

Ve dnech 3. a 4. října probíhá setkání vedoucích pracovníků Charit v pražské arcidiecézi s arcibiskupem pražským Mons. Janem Graubnerem. Účastní se ho více než pět desítek pracovníků.

Tématem jednání je mj. etický kodex a duchovní rozměr Charity, spolupráce s farnostmi, prezentace Charity navenek, dobrovolnictví a další.

„Musíme dávat pozor, abychom nebyli jen profesionály na pomoc potřebným, ale abychom v našich sociálních službách dokázali vytvořit atmosféru skutečné lásky,“ připomněl Mons. Graubner, který stál po sametové revoluci u vzniku novodobé Charity a mnoha konkrétních charitních projektů.

Charita a Církev

29. 9. 2022

Jaroslav Němec a Pavel Šimek převzali papežské vyznamenání

Papež František ocenil ředitele a zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha za jejich dlouholetou a profesionální práci ve prospěch potřebných.

Celý článek

29. benefiční koncert (5) Aktuálně ze sociálních služeb

23. 9. 2022

30. benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha vybízí k pomoci lidem v nouzi

Tradiční benefice Arcidiecézní charity Praha přivádí každoročně do největší koncertní síně v Praze více než tisícovku lidí dobré vůle.

Celý článek

Uzbekistán Aktuálně o pomoci v zahraničí

21. 9. 2022

Aktivizační centrum pro chudé děti v Taškentu funguje díky darům z Česka

Jak vaše pomoc změnila životy chudých dětí v Taškentu? Získaly bezpečné a podnětné zázemí, kde se jim věnují sestry vincentky. Dívka Miłanka dostala invalidní vozík. Konečně může do školy!

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

19. 9. 2022

Výlet pro ukrajinské děti: noví kamarádi i pokroky v češtině

Zatímco v prvních týdnech a měsících potřebovali ukrajinští uprchlíci humanitární pomoc, nyní směřuje naše podpora více a více k integračním aktivitám. Jednou z nich byl nedávný výlet do ZOO.

Celý článek

Krátká zpráva 13. 9. 2022

Město Kralupy nad Vltavou udělilo u příležitosti svého 120. výročí CENU STAROSTY MĚSTA kolektivu Charity Kralupy nad Vltavou. Cenu převzaly 10. září zástupkyně kralupské Charity v čele s ředitelkou Barborou Kovářovou.

zambie mikrofinancování Aktuálně ze Zambie

11. 9. 2022

226 mikropůjček pomohlo chudým zambijským rodinám rozjet drobné podnikání

Většina rodičů dětí z programu Adopce na dálku® nemá vzdělání a stabilní zaměstnaní. Mikrofinancování jim dává šanci na vyšší příjem. Drobné půjčky pomáhají najít a udržet nové zdroje obživy.

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

9. 9. 2022

Praha 6 ocenila pražskou Charitu za pomoc ukrajinským uprchlíkům

Městská část Prahy 6 udělila kolektivu zaměstnanců a pomocníků Arcidiecézní charity Praha ocenění za významnou pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Celý článek

Krátká zpráva 9. 9. 2022

Díky Operačnímu programu Praha pól růstu pracujeme na zkvalitnění zázemí pro službu sociální rehabilitace lidí se zdravotním postižením a službu azylového domu pro lidi bez domova. Stavebními úpravami projde Dům Fatima v Praze-Třeboradicích. Úpravy zahrnují zateplení a izolaci domu, výměnu oken a vstupních dveří a také instalaci fotovoltaiky. Součástí projektu je zakoupení vozu pro sociální službu terénního programu, na jehož nákup jsme vyhlásili veřejnou soutěž. Více

Krátká zpráva 8. 9. 2022

V rámci projektu Ekologická vozidla pro sociální služby vyhlašujeme tři veřejné zakázky na dodávku 11 vozidel s elektropohonem. Více

Aktuálně z Indie

8. 9. 2022

Pomoc pro stovky chudých rodin. Paní Annammě jsme pomohli stát se švadlenou

„Bylo to kruté období,“ vzpomíná paní Annamma na koronavirovou krizi. „Nikdy nezapomenu na strach, který jsme zažívali, když jsme neměli dát dětem co jíst.“ Naštěstí pomohla podpora od českých dárců.

Celý článek

Krátká zpráva 6. 9. 2022

Nabízíme místa v adaptační skupině pro děti z Ukrajiny. Skupina se schází ve všední dny od 8 do 16.30 hodin v zámku Jenerálka (ul. Nad Habrovkou 2308/3) v Praze 6-Dejvicích. Pro bližší informace volejte: 774 862 869

bělorusko Aktuálně z Běloruska

3. 9. 2022

Návštěva Běloruska: Pomoc chudým rodinám bude pokračovat

Po téměř pěti letech navštívili zástupci Arcidiecézní charity Praha programy na pomoc potřebným rodinám a seniorům v Bělorusku. O návštěvě informuje zástupce ředitele Pavel Šimek.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

31. 8. 2022

Domov sv. Anežky České v Berouně se už 10 let stará o seniory s projevy demence

Alzheimerova nemoc má mnoho fází a může přicházet v rozmezí až dvaceti let. Zpočátku to může být úsměvné zapomínání, roztržitost, ale klíče v lednici a ztráta na ulici, kde celý život žiji, tam už by příbuzní měli zbystřit a vyhledat odborníka.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

24. 8. 2022

20 let v čele Charity Kralupy nad Vltavou: Má práce je službou Bohu

20 let vede Charitu Kralupy nad Vltavou. Ředitelka Barbira Kovářová vnímá svou práci jako poslání. „Dělám to pro Boha, víra bez skutků je podle mě prázdná.“

Celý článek

Milostivé léto Givt úvod Aktuálně ze sociálních služeb

19. 8. 2022

Milostivé léto je zpět. Pomozme zodpovědným dlužníkům zbavit se exekucí

Další milostivé léto se již nebude opakovat. Máme poslední šanci osvobodit lidi z dluhové pasti a dát jim šanci na normální život. Prosíme, pomozte.

Celý článek

Uganda nemocnice Česká nemocnice v Ugandě

6. 8. 2022

V České nemocnici se narodila trojčata. Nejslabší zachránil přístroj zakoupený českými dárci

Paní Sarah pochází z chudého venkovského kraje Buikwe na jihovýchodě Ugandy. Zjištění, že čeká miminko, udělalo radost celé rodině. Při kontrole v místním zdravotním středisku se rodiče od porodní asistentky dozvěděli, že čekají dvojčata.

Celý článek

Krátká zpráva 3. 8. 2022

Komunitní centrum Slunečnice ukončilo v závěru školního roku svou činnost. Na jeho práci navazuje nové Komunitní centrum sv. Anežky na Břevnově (ul. Hošťálková 7). Otevřené bude ve všední dny od 9 do 16 hodin.

Aktuálně z Albánie

1. 8. 2022

Zdravotní sestra, porodní asistentka či politoložka. Albánské dívky si plní svůj sen díky českým dárcům

Třetím rokem podporují čeští dárci vysokoškolské studium albánských dívek, které pocházejí ze sociálně slabých rodin. Díky jejich pomoci mohou uhradit náklady na školní pomůcky, dopravu a bydlení v univerzitních městech Tirana a Valona.

Celý článek