Novinky

Témata

Novinky z ostatních Charit

14. 8. 2023

WastedHack: Hledáme mladé kreativce, kterým není lhostejné plýtvání jídlem

Arcidiecézní charita Praha se stala partnerem iniciativy WastedHack. Pokud vám není lhostejné plýtvání jídlem a pokud vás baví vytvářet multimediální obsah, je tato akce jako stvořená pro vás!

Celý článek

Krátká zpráva 11. 8. 2023

Zatímco děti v Česku si užívají prázdniny, v Indii je školní rok v plném proudu. Začal v červnu a do školních lavic nastoupily i více než 4 tisíce „adoptovaných“ dětí na dálku, které mohou studovat jen díky podpoře českých dárců. Ti dětem kromě školného hradí i školní pomůcky. Balíček se školními potřebami, jako jsou poznámkové bloky, pera, tužky a gumy, dostaly také děti z chudých rodin v Majsúru. Balíčky jim naši spolupracovníci v Indii předali během setkání, kterého se zúčastnili i rodiče dětí. Více o programu Adopce na dálku®

Nemocnice Wesunire Uganda Aktuálně z Ugandy

9. 8. 2023

Po Buikwe i Buyenge a Wesunire. Česká pomoc mění k nepoznání další dvě ugandské nemocnice

Díky dárcům z České republiky získala Nemocnice Wesunire moderní vybavení, jako je ultrazvukový přístroj, kyslíkový koncentrátor, transportní invalidní vozík pro pacienty a porodní křeslo.

Celý článek

Česká nemocnice v Ugandě

7. 8. 2023

Mobilní ordinace zachraňuje životy lidí v odlehlých vesnicích na břehu Viktoriina jezera

Česká nemocnice v Ugandě pokračuje v preventivních akcích pro nejchudší obyvatele odlehlých vesnic. Při nedávném výjezdu mobilní ordinace překvapily zdravotníky alarmující výsledky.

Celý článek

Komunitní centrum

4. 8. 2023

Reportáž z Londýnské ulice: Charita rozšiřuje svou pomoc

Přečtěte si reportáž Jiřího Prinze, redaktora Katolického týdeníku, z návštěvy nově zrekonstruovaného sídla Arcidiecézní charity na pražských Vinohradech.

Celý článek

Krátká zpráva 2. 8. 2023

Senioři z Domova kardinála Berana vyrazili na výlet na Farmu Klídek, kde si mohli pohladit terapeutické koně a dozvědět se zajímavosti o jejich chovu. Kůň Sagi a poník Elinka, které senioři dobře znají z předchozích návštěv, se opět postarali o krásný zážitek.

Aktuálně z Běloruska

1. 8. 2023

Běloruské děti podnikají prázdninové výlety s Charitou

Děkujeme dárcům, díky jejichž darům mohou děti ze sociálně slabých rodin zažívat tyto akce, které přinášejí radost, rozšiřují obzory a pomáhají v dětech budovat zdravé sebevědomí.

Celý článek

Krátká zpráva 29. 7. 2023

Pořádáme příměstský tábor pro děti z našich ubytoven pro ukrajinské uprchlíky a také pro děti našich zaměstnanců. Je to výborná příležitost, jak propojit dva dětské světy díky nejrůznějším hrám a tvořivým činnostem, kterým se s radostí společně věnujeme.

Česká nemocnice v Ugandě

27. 7. 2023

Rozzuřený dav těžce zranil mladého Uganďana. Život mu zachránila Česká nemocnice

K podobnému zranění by v naší kultuře nedošlo. Ivana během jen krátké chvíle obvinil, odsoudil a potrestal rozlícený dav. U nás nepředstavitelné. V Ugandě bohužel běžné.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

25. 7. 2023

Nový sociální podnik: Charita Vlašim otevřela obchůdek Dobromysl

„Dobromysl vznikla jako dobrý úmysl, jak pomáhat lokálně,“ vysvětluje Dana Kucharčíková, sociální pracovnice Charity Vlašim. „Baví nás dávat prostor těm, kteří dělají s láskou, co je baví.“

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

20. 7. 2023

Čtyři „adoptovaní“ mladí muži přijali kněžské a jáhenské svěcení

„Děkuji dobrodincům v České republice za pomoc! Vaše podpora, láska a štědrost se projeví v životech mnoha lidí,“ vzkazuje P. Cyrus.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

17. 7. 2023

Češi pomáhají, chtějí ale vědět, kam jejich peníze jdou

Na téma dárcovství hovořila Jarmila Lomozová z Arcidiecézní charity se studentem žurnalistiky Štěpánem Ťalským. Jací jsou Češi dárci? Na co rádi přispívají a nakolik se řídí rčením Bližší košile než kabát?

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

13. 7. 2023

Naše práce v roce 2022: pomoc pro bezmála 40 tisíc lidí

Vydáváme Výroční zprávu Charit v pražské arcidiecézi za rok 2022. Dočtete se v ní, jak pomoc 65 profesionálních sociálních a zdravotních služeb a dalších projektů na pomoc lidem v nouzi zlepšila životní podmínky pro bezmála 40 tisíc lidí.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

9. 7. 2023

Podporujeme vzdělání dětí se zdravotním postižením

V rozvojových zemích má jen každé 20. dítě se zdravotním postižením šanci chodit do školy. Protože každé dítě má právo na vzdělání, chce Arcidiecézní charita Praha poskytnout tuto příležitost i znevýhodněným dětem.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

5. 7. 2023

Mám práci snů, pochvaluje si ředitelka Charity Neratovice Lenka Urbanová

Charita Neratovice patří k největším oblastním Charitám v pražské arcidiecézi. Od listopadu loňského roku stojí v jejím čele energická LENKA URBANOVÁ.

Celý článek

Krátká zpráva 1. 7. 2023

Je tady Milostivé léto III. Od 1. července do 30. listopadu 2023 se koná akce, která pomůže s oddlužením jak fyzickým, tak právnickým osobám. V našich charitních poradnách jsme připraveni vám pomoci. Více informací na webu Charity Česká republika

Naše pomoc uprchlíkům

30. 6. 2023

Adaptační skupiny naplnily poslání. Ukrajinské děti jsou připraveny nastoupit do běžných školek

Každé stěhování je pro malé dítě stresující. Když je navíc vynucené strachem o život, když rozděluje rodiny a cílovou destinací je cizí země, je to pro dítě zátěž, kterou dokáže obtížně unést.

Celý článek

Charita a Církev

28. 6. 2023

Oslavili svátek Panny Marie Matky ustavičné pomoci, patronky charitního kostela

Svátek Panny Marie Matky ustavičné pomoci, který připadá na 27. června, oslavila Arcidiecézní charita Praha mší svatou v charitním kostele v Nerudově ulici, který je patronce zasvěcen.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

26. 6. 2023

Z Karlína na Vinohrady. Poradna pro lidi v tísni změnila adresu a nabízí i terénní službu

„Poradna pro lidi v tísni je jakýmsi rozcestníkem, místem, které člověka v krizi zorientuje v jeho situaci a ukáže možnosti, jak lze spletitou situaci řešit,“ shrnuje záměr poradny její vedoucí Petr Zavřel.

Celý článek

Krátká zpráva 23. 6. 2023

Domov sv. Václava ve Staré Boleslavi navštívil herec Jan Přeučil. Se seniory se sešel v altánku na zahradě domova a přednesl Legendu o sv. Václavovi. Na takové milé a výjimečné setkání budeme dlouho vzpomínat.