Novinky

Témata

Naše pomoc uprchlíkům

18. 6. 2022

Pomáháme stovce uprchlíků v ubytovně v Praze-Modřanech

Nejmladšímu obyvateli je 9 měsíců, nejstaršímu 83 let. Ubytovnu v pražských Modřanech zaplnila stovka lidí, kteří utekli před válkou na Ukrajině.

Celý článek

Charita a Církev

11. 6. 2022

Noc kostelů u sv. Kajetána: Slavné operní árie, skvělý Vladimír Kořen a stovky návštěvníků

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána se během Noci kostelů otevřel stovkám návštěvníků. Měli možnost vyslechnout dva mimořádné koncerty, přednášky o historii kostela i ochutnat mešní vína. Večerem provázel Vladimír Kořen.

Celý článek

Laufrová Adopce kostel Aktuálně o pomoci v zahraničí

9. 6. 2022

Malířka Alena Laufrová pomáhá chudým dětem. Zveme na výstavu obrazů v charitním kostele

Alena Laufrová, dvojnásobná laureátka ceny Grafika roku, patří k našim předním grafičkám. Ráda se věnuje dobročinnosti. Již bezmála 20 let podporuje program Adopce na dálku. Pomohla ke vzdělání indické dívce Manishe a ugandskému chlapci Solomonovi.

Celý článek

Pomoc rodinám v nouzi

7. 6. 2022

V Azylovém domě Gloria oslavili Den dětí

Den dětí oslavili ve středu 1. června obyvatelé Azylového domu Gloria v Praze-Hlubočepech. Zahrada domu, který slouží především maminkám v těžké životní situaci, patřila tentokrát jejich dětem.

Celý článek

Krátká zpráva 3. 6. 2022

Dnes jsme zahájili tradiční štafetovou pouť do italského Orvieta. Připojte se k pěší pouti. Více

Gloria Pomoc rodinám v nouzi

3. 6. 2022

Pomáhám dětem získat sebedůvěru, říká speciální pedagožka z azylového domu

Příchod do azylového domu je zátěžový nejenom pro ženu, ale také pro její děti. V Azylovém domě Gloria na pražském Barrandově jsou na to připraveni. Dětem poskytuje okamžitou pomoc speciální pedagožka Janka Linhartová.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

28. 5. 2022

V domově žijí podobně jako doma v rodině

Pro mnoho seniorů se Arcidiecézní charita Praha stává náhradní rodinou, když ta jejich nemá síly a možnosti poskytnout jim nutnou péči a zázemí. Zeptali jsme se klientů charitních domovů pro seniory, co pro ně Charita dělá, aby byla jejich rodinou.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

24. 5. 2022

Adopce na dálku podporuje nevidomou běloruskou klavíristku

Nasťa Gurenkova byla do programu Adopce na dálku® přijata v roce 2020, když navštěvovala 6. třídu základní školy. Dívka je nevidomá, žije se svou maminkou a sestrou v běloruském Grodnu.

Celý článek

Uganda Česká nemocnice v Ugandě

21. 5. 2022

Těhotná žena se přestěhovala z ostrovů blíž k České nemocnici. To zachránilo miminku život

Když Dorothy zjistila, že čeká dítě, cítila radost i obavy najednou. Bude miminko v pořádku? Nenarodí se postižené? Jak zvládne porod?

Celý článek

Krátká zpráva 20. 5. 2022

V Katolickém týdeníku č. 21/2022 vyšla příloha věnovaná pomoci, kterou Arcidiecézní charity Praha poskytuje lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Příloha ke stažení

18. 5. 2022

Poradna pro lidi v tísni bije na poplach

Bydlení, potravinová pomoc, sociální dávky, dluhy, hledání práce, kontakty na další služby. To vše řeší v Poradně pro lidi v tísni stále častěji. Zhoršující se ekonomická situace přivádí do poradny stále více lidí. Za loňský rok tu poskytli odborné poradenství 1097 klientům.

Celý článek

Milostivé léto Givt úvod Aktuálně ze sociálních služeb

16. 5. 2022

Jak můžete pomáhat a neutratit přitom ani korunu

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? Je to možné díky projektu Givt, který propojuje neziskový sektor a internetové obchody.

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

13. 5. 2022

Vyděsilo je hučení větráku i letící letadlo

Přichází k němu babička a děda, přestože už několik let nejsou mezi živými. Jedenáctiletý Matvej takto popisuje sen, který se mu stále vrací. O tři roky starší Karolína se zase ve snu bojí, že její město zatopí obří jezero. Oba mají za sebou dramatický útěk z Ukrajiny.

Celý článek

Krátká zpráva 12. 5. 2022

Vyhlašujeme veřejné zakázky na výměnu výtahů a další stavební úpravy v zařízení sociálních služeb. Více

Krátká zpráva 11. 5. 2022

Nově přebíráme provoz ubytovny v Modřanech pro 100 uprchlíků z Ukrajiny. Lidem zajistíme odborné sociální poradenství a materiální pomoc.

fatima Pomoc lidem s postižením

9. 5. 2022

Díky silné vůli a charitnímu Centru Fatima má David zase plány do budoucna

Jeho vzorem byl legendární fotbalista Jozef Chovanec. V rodném Havířově trénoval malé kluky. V den našeho setkání se chystal na zápas SK Třeboradice. Fotbal Davida provází celý život. I když mu lékaři amputovali nohy.

Celý článek

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

5. 5. 2022

Válka rozdělila Juliinu rodinu. Manžel si novorozeného syna nepochová

„Jakmile válka skončí, vracíme se zpět domů,“ říká 33letá Julie z předměstí Kyjeva. Těhotná maminka by zřejmě jako mnoho žen porodila bez jakékoli zdravotní péče ve sklepě, který se pro ni a její rodinu stal na pár týdnů krytem. Díky pomoci Arcidiecézní charity Praha získala jistotu a zázemí pro sebe a své tři děti.

Celý článek

Krátká zpráva 2. 5. 2022

Dárce běloruských „adoptovaných“ dětí upozorňujeme, že Česká pošta od 9. 3. 2022 nepřijímá zásilky do Běloruska. Než se situace stabilizuje, nabízíme dárcům přeposlání jejich dopisu v elektronické formě na adresu czs.preklady@praha.charita.cz nebo fyzicky v průběhu měsíce května na adresu:

Arcidiecézní charita Praha
Centrum zahraniční spolupráce
P.O.Box 35, 120 00 Praha 2

Dopisy budou následně předány kolegům v Bělorusku.

Poradna Magdala

29. 4. 2022

Od útěku od tyranů až k samostatnému bydlení

Pomoc Poradny Magdala ženám sužovaným násilím má celou řadu podob a forem. Hovořili jsme s jednou z jejích klientek, paní Stanislavou.

Celý článek

Krátká zpráva 28. 4. 2022

Charita Vlašim slaví 30. výročí svého založení! Mši svatou sloužil a Boží požehnání pro další činnost Charitě dnes popřál Mons. Zdenek Wasserbauer.

Vlašimská Charita loni otevřela nové Komunitní centrum Zahrada, kde pořádá bohatý kulturní program pro seniory, rodiny i širokou veřejnost. Pokračuje v terénních službách pro seniory (pečovatelská a domácí zdravotní služba), provozuje občanskou poradnu, půjčovnu kompenzačních pomůcek. Oblíbený je dobročinný obchůdek, kam můžete darovat věci nebo si něco pěkného zakoupit. Více na www.vlasim.charita.cz