Novinky

Témata

29. benefiční koncert (9) Aktuálně ze sociálních služeb

1. 11. 2021

29. benefiční koncert: Bůh se skrze hudbu dotkl našich srdcí

V neděli 31. října 2021 se v pražském Obecním domě uskutečnil 29. benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zahrál pod vedením Roberta Kružíka Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast.

Celý článek

Milostivé léto Givt Aktuálně ze sociálních služeb

26. 10. 2021

Podpoříme zodpovědné dlužníky, aby dosáhli na oddlužení v akci milostivé léto

Ojedinělou možnost dostat se z exekucí a začít normální život nabízí akce milostivé léto. Dlužníci se mohou zbavit dluhů vůči veřejnoprávním institucím – stačí uhradit jistinu a zbytek dluhu jim bude odpuštěn. Taková šance tu ještě nebyla. Milostivé léto může mnoha lidem změnit život. Je tu ale velká skupina lidí, kteří to sami nezvládnou.

Celý článek

Uganda Aktuálně z Ugandy

15. 10. 2021

Téměř deset tisíc dětí ve škole. Slavíme 20 let pomoci v Ugandě

Za dvěma dekádami působení pražské Charity v Ugandě se v rozhovoru ohlížíme s jejím ředitelem, JAROSLAVEM NĚMCEM.

Celý článek

PC laboratoř Zambie Aktuálně z Ugandy

5. 10. 2021

Nová počítačová laboratoř pro naše učiliště v Ugandě

Odborné učiliště v ugandském Malongwe nabízí 7 studijních oborů. Brzy přibydou další. Arcidiecézní charita Praha věnuje škole počítačovou laboratoř, která umožní otevření nových oborů a zároveň zvýší kvalitu výuky pro všechny studenty školy.

Celý článek

Zambie drobné půjčky Aktuálně ze Zambie

5. 10. 2021

Půjčka pomohla obnovit podnikání paní Catherine v Zambii

Paní Catherine má 5 dětí, žije na vesnici poblíž města Mpanshya. Je jednou ze šesti žen, které během září získaly peněžní půjčku na drobné podnikání. Ty poskytujeme na šest měsíců rodičům dětí z programu Adopce na dálku®.

Celý článek

Domov sv. Rodiny Pomoc lidem s postižením

5. 10. 2021

Domov svaté Rodiny: 30 let péče o lidi s mentálním postižením

Před 30 lety průkopnická vize – integrovat lidi s postižením do života běžné společnosti, je dnes naštěstí běžnou praxí. Domov svaté Rodiny pokračuje v naplňování vize svých zakladatelů a poskytuje láskyplné zázemí lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

29. 9. 2021

Z bývalé továrny je Zahrada. Charita Vlašim otevřela nové komunitní centrum

Charita Vlašim otevřela Komunitní centrum Zahrada. Nové zázemí pro charitní služby na Vlašimsku slavnostně požehnal generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Jan Balík.

Celý článek

Albánie Aktuálně z Albánie

18. 9. 2021

První rok Adopce na dálku v Albánii očima studentek

Pět vysokoškolaček z Albánie studovalo v uplynulém školním roce díky podpoře českých dárců. Výuka i závěrečné zkoušky byly pro ně náročné. Nevzdávají se a chtějí své studijní výsledky zlepšovat.

Celý článek

Uganda covid Aktuálně z Ugandy

12. 9. 2021

„Naše“ děti v Ugandě studují navzdory pandemii covid-19

Pandemie covid-19 od března 2020 paralyzuje školní docházku 15 milionů dětí v Ugandě. Vláda aktuálně podmiňuje znovuotevření škol vakcinací učitelů i studentů. Vakcíny však nejsou k dispozici. Více než 80 % učitelů (440 000 osob) dosud nedostalo jedinou dávku vakcíny.

Celý článek

Krátká zpráva 6. 9. 2021

Sociálně potřebným v Bělorusku jsme poskytli další pomoc v boji s pandemií covid-19. Do Vitebsku putovalo v srpnu 6.000 EUR, do Grodna 2.000 EUR. Nejchudší rodiny  především v oblasti Braslavi uvítaly příděl roušek a respirátorů, stejně tak pomoc ve formě potravinových balíčků, jejichž obsahem byla rýže, pohanka, krupice, těstoviny, olej, konzervy a další trvanlivé potraviny.

Aktuálně o pomoci v zahraničí

30. 8. 2021

Dětský lékař: Vzdělání je nejlepší způsob, jak zemím třetího světa pomoci

„Dělám tu nejkrásnější věc, dělám práci, která mě baví,“ říká skromně přednosta Pediatrické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Martin Magner. Vztah k dětem považuje za tu nejpřirozenější věc na světě. Pomáhá dětem nejenom v Česku, ale také v Indii. V rámci programu Adopce na dálku® se ujal dvou dívek.

Celý článek

Poradna Magdala

16. 8. 2021

Když hudba léčí. Muzikoterapie v Poradně Magdala

Hudba je citlivý terapeutický nástroj, a proto ji – jako jednu z mnoha služeb – nabízí svým klientům Poradna Magdala.

Celý článek

Krátká zpráva 5. 8. 2021

V pořadu Českého rozhlasu Na pohovce Jožky Kubáníka vyprávěla herečka Zuzana Bydžovská o svém vztahu k herectví, o letních vystoupeních na zámku Osečany i o podpoře programu Adopce na dálku®. Poslechněte si v archivu ČRo

Charita a Církev

5. 8. 2021

Charita provozuje kostel. Žádný luxus, ale nutnost

Arcidiecézní charita Praha nově provozuje kostel sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v pražské Nerudově ulici. Získala tak duchovní zázemí pro charitní dílo v pražské arcidiecézi.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

30. 7. 2021

Čistá voda pro celou vesnici. První studnu jsme předali komunitě

První z patnácti vrtaných studní, které letos plánujeme v Ugandě vybudovat, jsme předali místní komunitě. Děkujeme dárcům za pomoc!

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

20. 7. 2021

Charita v Bělorusku nehledí na politiku a pomáhá. Práce jí přibývá

Arcidiecézní charitu Praha navštívil pracovně P. Andrei Aniskevich, ředitel Diecézní charity Vitebsk v Bělorusku. Hovořili jsme s ním o aktuální situaci v zemi.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

14. 7. 2021

Ugandská vesnice Kinoni dostala od českého dobrodince netradiční dárek

Jeden z našich dobrosrdečných dárců, který podporuje ve vzdělání ugandské děvčátko Bibian, se rozhodl věnovat 30 tisíc korun na podporu její komunity. Tak, jak je v Ugandě při řešení komunitních záležitostí zvykem, o využití financí rozhodovala vesnická rada starších. Jasno bylo poměrně rychle.

Celý článek

Aktuálně z Indie

7. 7. 2021

Dáváme indickým dívkám vzdělání, sebevědomí a budoucnost

Jakmile dokončí 10. třídu, přerušují vzdělání, aby mohly pomáhat rodičům v domácnosti či zemědělství. Jejich práce nevyžaduje vzdělání, proto mají velmi nízkou mzdu i nízké postavení ve společnosti. Řeč je o vesnických dívkách v Indii.

Celý článek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

28. 6. 2021

Podporujeme vzdělání dětí se zdravotním postižením v Ugandě

V rozvojových zemích má jen každé 20. dítě se zdravotním postižením šanci chodit do školy. Protože každé dítě má právo na vzdělání, chce Arcidiecézní charita Praha poskytnout tuto příležitost i znevýhodněným dětem, v první fázi neslyšícím dívkám a chlapcům žijícím v odlehlých ugandských vesnicích.

Celý článek

Novinky z ostatních Charit

25. 6. 2021

Diecézní charita Brno pomáhá obětem tornáda na jižní Moravě

Bouřky a tornádo, které se ve čtvrtek večer a v noci přehnaly jižní Moravou, po sobě nechaly mohutné škody. Diecézní charita Brno vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obětem katastrofy.

Celý článek