Novinky

Témata

Aktuálně z Ugandy

14. 12. 2022

Rozdávali jsme vánoční dárky dětem v Ugandě

Obdarovali jsme 2 300 dětí, jejichž vzdělání podporujeme v programu Adopce na dálku®. Byť šlo o praktický dárek do domácnosti, těmto skromným dětem udělal skutečnou radost.

Celý článek

Pomoc rodinám v nouzi

12. 12. 2022

Měla 22 bytů, domov ale žádný. Teď jí ho pomáhá hledat Azylový dům Gloria

Alena touží po trvalém domově. Její děti ohrožuje neustálé stěhování a s ním spojená změna prostředí, škol i kamarádů. S pomocí Azylového domu Gloria má nyní šanci na lepší budoucnost.

Celý článek

Aktuálně z Běloruska

8. 12. 2022

Nejsou zvyklí na návštěvy a dárky. Seniorům tekly slzy dojetí, když dostali pomoc z Česka

Teplé oblečení a obuv dostali díky podpoře českých dárců senioři v běloruském Domově v Kryčevě. „Ať vám Bůh žehná, dá vám zdraví a vše potřebné,“ vzkazují vděčně do Česka.

Celý článek

Krátká zpráva 6. 12. 2022

V Katolickém týdeníku č. 50/2022 vyšla příloha věnovaná pomoci, kterou Arcidiecézní charity Praha poskytuje lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Příloha ke stažení

Krátká zpráva 5. 12. 2022

Od října zaznamenává Uganda zvýšený výskyt eboly. Bylo potvrzeno 141 případů tohoto smrtelného onemocnění. Postiženo bylo 7 ugandských krajů včetně Kampaly a Jinjy, která sousedí s krajem Buikwe, kde jsme založili Českou nemocnici sv. Karla Lwangy a kde studují stovky „adoptovaných“ dětí. Všechny jsou v pořádku a pokračují ve školní docházce. Počet případů eboly v Ugandě aktuálně klesá.

Lidé nemusejí na ulici mrznout. Víme, jak jim pomoci Pomoc lidem bez domova

1. 12. 2022

Během zimy rozšiřujeme pomoc lidem bez domova

Od prosince rozšiřuje Arcidiecézní charita Praha pomoc lidem bez domova. Zapojuje se do zimních opatření – koordinované akce, kterou v zastřešuje Magistrát hl. m. Prahy.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

30. 11. 2022

Milostivé léto pomohlo studentce s šesti exekucemi

Když se Michaela našla svou první práci, nestačila se divit. Exekutor jí od první výplaty strhával splátku dluhu. Osmnáctileté studentce pomohli dárci, kteří přispěli do veřejné sbírky v rámci akce milostivé léto II.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

27. 11. 2022

Pavel z osady a maminka nemocné holčičky. Balíčky potravin pomáhají těm nejchudším

Potraviny, které jsme získali díky Sbírce potravin i díky Adventní výzvě, pomáhají potřebným.

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

21. 11. 2022

Dárkyně změnila život chudé ugandské rodiny. Založili díky ní drůbeží farmu

Rodinný sen o chovu drůbeže se stal realitou. Díky štědré dárkyni paní Lence z Prahy může chudá ugandská rodina vydělat peníze a poslat do školy tři sourozence.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

14. 11. 2022

Zákazníci supermarketů darovali více než 7 tun potravin pro lidi v nouzi

V podzimní Sbírce potravin jsme vybrali 7 020 kilogramů potravin a drogerie pro lidi v nouzi. Všem dárcům a dobrovolníkům děkujeme!

Celý článek

Charita a Církev

11. 11. 2022

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte vánoční dárek i lidem v nouzi

Adventní období a Vánoce jsou každoročně příležitostí k obdarování našich blízkých. K tradici církve však patří pamatovat v tomto liturgickém období také na chudé a potřebné.

Celý článek

Krátká zpráva 7. 11. 2022

Máme dobrou zprávu pro dárce běloruských dětí. Česká pošta s platností od 17. října 2022 obnovila výpravu zásilek do Běloruska. Můžete tedy opětovně zasílat pozdravy svým rodinám touto cestou. I nadále platí možnost využít elektronickou cestu přes naši centrálu a zaslat sken dopisu na adresu czs.preklady@praha.charita.cz.

Česká nemocnice v Ugandě

5. 11. 2022

Operace kýly. Luxus, který si v Ugandě nemůže dovolit každý

Na operaci nemají peníze. Mnohdy trpí desítky let. „Výjimkou nejsou kýly velké jako fotbalový míč,“ líčí vrchní sestra České nemocnice v Ugandě, kde se nedávno zaměřili právě na léčbu pacientů s kýlou.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

1. 11. 2022

Óda na radost završila tři desetiletí benefičních koncertů

Poslední říjnový večer ve Smetanově síni Obecního domu patřil tradičně benefičnímu koncertu Arcidiecézní charity Praha. Letos se konal už po třicáté.

Celý článek

Krátká zpráva 27. 10. 2022

V pondělí 24. října oslavila paní Anna Maixnerová v Domově pro seniory kardinála Berana krásné 101. narozeniny. Blahopřejeme a přejeme hodně zdraví, radosti a Božího požehnání!

Krátká zpráva 26. 10. 2022

Dokumentární pořad Poutníci času Televize Noe se zabýval vývojem léku proti Alzheimerově chorobě, na kterém pracuje americký tým českého neurologa Martina Tolara. Jak náročná je péče o lidi s tímto onemocněním vědí v charitním Domově sv. Anežky České v Berouně – i tam zamířila kamera během natáčení Poutníků času. Dokument je ke zhlédnutí v archivu TV Noe.

Novinky z ostatních Charit

24. 10. 2022

Od chalupy k chalupě, od člověka k člověku, od srdce k srdci. Motto oceněného Stanislava Žáka

„Starý člověk bývá často sám a ta samota ho drtí. Potřebuje cítit, že ho má někdo rád. A pokud mu naše pečovatelky mají dávat lásku, musí ji samy u nás také čerpat,“ prozrazuje Žák recept na stmelený a láskyplný kolektiv.

Celý článek

Krátká zpráva 21. 10. 2022

Obyvatelé Domova pro seniory kardinála Berana se rozloučili s létem. Na zahradě Domova, kde v teplých měsících roku tráví hodně času, opékali dobroty na ohýnku, povídali si a užívali si poslední hřejivé sluneční paprsky.

Pomoc seniorům

19. 10. 2022

Z Domova pro seniory kardinála Berana: Miluje podzim, i když ho už nevidí

Minulý týden oslavila životní jubileum Terezie Šedivá, sestra biskupa Václava Malého. Žena, která před dvěma lety přišla o zrak, dnes žije v Domově pro seniory kardinála Berana v Mukařově.

Celý článek

Pomoc lidem s postižením

14. 10. 2022

Další lidé s mentálním postižením najdou nový domov

V zahradní přístavbě libockého Domova svaté Rodiny bylo v posledních měsících rušno. V dosud nevyužitých prostorech v prvním patře jsme vybudovali novou domácnost se šesti lůžky pro lidi s mentálním postižením.

Celý článek