Novinky

Témata

Přesídlení krajanů

19. 6. 2023

Zdravotní sestřička Hanna z Ukrajiny má české kořeny. Díky tomu bylo přestěhování do Česka snazší

Zdravotní sestřičce Hanně, stejně jako 2 200 dalším krajanům ze zahraničí, jsme pomohli s integrací do české společnosti. Díky vládnímu programu mají krajané přesídlení do Česka snazší.

Celý článek

Komunitní centrum

14. 6. 2023

Zrekonstruované sídlo Arcidiecézní charity Praha se otevírá veřejnosti

Mezi první aktivity, které Komunitní centrum pořádá, patří jazykové kurzy, dětský výtvarný kroužek a ranní cvičení pro maminky.

Celý článek

Indie Aktuálně z Indie

13. 6. 2023

V indickém Bídaru vyrazilo 450 dětí na prázdninový tábor. Navážou na něj pravidelné dětské kluby

„Děti se věnovaly tomu, co je baví. Největší radost jsem měla vždycky z toho, když některá z dívek nebo některý z chlapců objevili talent, o kterém dosud nevěděli,“ říká sestra Christine.

Celý článek

Krátká zpráva 12. 6. 2023

V neděli 11. června skončilo letošní putování po stopách kněze Petra z Prahy do italského Orvieta. Poutníci a zástupci Arcidiecézní charity Praha se zúčastnili slavnostní mše svaté v orvietské katedrále. Průběh štafety jste mohli sledovat na facebooku.

Azylový dům Gloria Den dětí s NADACÍ AGEL (1) Pomoc rodinám v nouzi

8. 6. 2023

Pouliční kejklíři i malování na obličej. NADACE AGEL uspořádala v Azylovém domě oslavu Dne dětí

Den dětí oslavili nejmladší obyvatelé Azylového domu Gloria již tradičně na zahradní slavnosti, kterou pro ně uspořádala NADACE AGEL.

Celý článek

Krátká zpráva 7. 6. 2023

Na náměstí Václava Havla u Národního divadla v Praze vyroste strom přání a modliteb za Ukrajinu. Instalace tvořená třemi nosnými prvky a evokující strom přání vznikla spoluprací třech subjektů: UMPRUM, Národního divadla a Charity Česká republika na podporu sbírky Charita pro Ukrajinu, jejímž cílem je nejen zajištění vody pro obyvatele v zónách, kde proběhly boje. Na prostranství se bude tyčit do neděle 18. června. Více

Charita a Církev

5. 6. 2023

Noc kostelů zahájil arcibiskup Jan Graubner v charitním kostele sv. Kajetána

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána se během Noci kostelů otevřel tisícům návštěvníků. Měli možnost vyslechnout dva mimořádné koncerty, přednášky o historii kostela i ochutnat mešní vína. Večerem provázel Vladimír Kořen.

Celý článek

Pomoc lidem s postižením

2. 6. 2023

Každý den je tu o obyčejných věcech. Reportáž z Domova sv. Rodiny na Petřinách

V kuchyni se začíná vařit oběd, dnes bude hrachová kaše s uzeným masem. Na zahradě pan Mirek upravuje záhony a sbírá větvičky. Domov svaté Rodiny se probudil do červnového rána. 

Celý článek

Aktuálně z Ugandy

1. 6. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachraňuje životy obětem domácího násilí

Glorie, Florence i Robinah pocházejí z Ugandy. Žijí v rodinách zatížených těžkostmi, které si jen těžko dokážeme představit. Jen díky České nemocnici v Ugandě neskončil žádný z příběhů tragicky.

Celý článek

Aktuálně ze sociálních služeb

30. 5. 2023

V mezinárodním projektu usilujeme o odstranění sociálního vyloučení

Odborníci z Arcidiecézní charity Praha spolu s kolegy z Charit v Hildesheimu, Lince a Krakova se sešli v Praze u kulatého stolu, aby sdíleli zkušenosti v oblasti boje proti sociálnímu vyloučení.

Celý článek

Charita a Církev

26. 5. 2023

Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

Charitní kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána připravuje na Noc kostelů (v pátek 2. června) hned několik výjimečných akcí.

Celý článek

Charita a Církev

25. 5. 2023

Štafetová pouť z Prahy do italského Orvieta připomene vznik svátku Corpus Domini

Dnes byla zahájena tradiční štafetová poutní cesta po stopách kněze Petra z Prahy do italského města Orvieto, které se v jednotlivých etapách účastní více než tisícovka poutníků.

Celý článek

Krátká zpráva 23. 5. 2023

Domov sv. Rodiny pro lidi s mentálním postižením hledá dobrovolníka na setkávání pro mladšího seniora, který si rád povídá a má rád společnost lidí na krátké vycházky. Pán používá invalidní vozík. Více

Novinky z ostatních Charit

22. 5. 2023

Charitní konfederace má nové vedení

Zkušený humanitární pracovník a manažer pan Alistair Dutton, který je v současnosti výkonným ředitelem Charity Skostko, usedl do čela světové konfederace Charit – Caritas Internationalis.

Celý článek

Krátká zpráva 19. 5. 2023

Střecha nad hlavou je základ rodiny. Proto v Charitě Kralupy nad Vltavou provozují azylový dům a chtějí postavit sociální byty. Mimo jiné provozují i kavárnu Rígrovku, kde zaměstnávají lidi s různým hendikepem, ale i maminky samoživitelky. Kdo si může zažádat o pobyt v azylovém domě? Proč je tak těžké postavit sociální byty? A jaké další plány má Charita v Kralupech? Poslechněte si další díl podcastu ChariTALK, tentokrát s ředitelkou kralupské Charity Barborou Kovářovou.

Aktuálně ze sociálních služeb

17. 5. 2023

Rozhovor s Vladimírem Kořenem: Pomoc druhým je přirozená součást lidského bytí

Televizní publicista a popularizátor vědy a ekologie, učitel a moderátor VLADIMÍR KOŘEN je roky podporovatelem Arcidiecézní charity Praha.

Celý článek

Charita a Církev

16. 5. 2023

Když na dálku adoptuje farnost

5 farností, 5 způsobů, jakými se zapojily do programu Adopce na dálku®. V Sušici, Kolíně, Radotíně, Lysici a Bedřichově dávají chudým dětem šanci na lepší budoucnost. Nechte se jimi inspirovat.

Celý článek

Krátká zpráva 16. 5. 2023

V Katolickém týdeníku č. 20/2023 vyšla příloha věnovaná 30. výročí obnovené činnosti Arcidiecézní charity Praha. Příloha ke stažení

Aktuálně z Indie

12. 5. 2023

Adopce na dálku v indickém Bídaru: 2 lékaři, 15 inženýrů, bezpočet učitelů a zdravotních sester

Biskupa Roberta Mirandy z diecéze Gulbarga v indickém státě Karnátaka jsme se během jeho návštěvy České republiky zeptali, jak konkrétně mění česká pomoc životy tamních chudých obyvatel.

Celý článek

Pomoc seniorům

11. 5. 2023

Nový nábytek a nejmodernější polohovací lůžka potěšily seniory v Domově sv. Václava

Domova sv. Václava čeká komplexní rekonstrukce. Než se ale tato velká přestavba uskuteční, snaží se pracovníci Domova alespoň o malé praktické změny.

Celý článek