Novinky

Témata

Uganda nemocnice Česká nemocnice v Ugandě

25. 4. 2022

Pětiletá ugandská dívka Madina se dostala k léčbě za pět minut dvanáct

Každý rok umírá na malárii více než 1 milion lidí, a to i přes to, že existuje jednoduchý a efektivní způsob její léčby. Lékaři v České nemocnici v Ugandě zachrání ročně přes tisíc pacientů s malárií. Jednou z nich je pětiletá dívenka Madina.

Celý článek

Sbírka potravin Aktuálně ze sociálních služeb

25. 4. 2022

Dárci věnovali v jarní Sbírce potravin 325 tun zboží

V sobotu 23. dubna se v 1 194 supermarketech konala Sbírka potravin. Do celonárodní akce se zapojilo o 400 prodejen více než loni. Sbírka, která dvakrát ročně umožňuje dárcům darovat potraviny a drogerii na pomoc lidem v nouzi, vynesla 325 tun zboží.

Celý článek

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

19. 4. 2022

Ukrajinské děti z adaptační skupiny v pražských Dejvicích zasadily strom porozumění

V dětské skupině ukrajinských uprchlíků, která se schází ve farnosti sv. Matěje v pražských Dejvicích, jsme zasadili symbolický strom porozumění a spolupráce. Milým hostem byl pan Jan Punčochář, proslulý český šéfkuchař, který v sousedství provozuje restauraci a laskavě dodává dětem do farnosti jídlo.

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

11. 4. 2022

Kreslí vojáky a tanky, ze stavebnic staví kryty. Děti se v adaptačním centru vyrovnávají s válkou

Dětská psycholožka Alexandra se zapojila do práce v novém adaptačním centru, které Arcidiecézní charita Praha otevřela v kostele Krista Spasitele na Barrandově. Děti si tady vytváří nové, spontánní vztahy, hrají si a vyrovnávají se s prožitými traumaty.

Celý článek

Krátká zpráva 10. 4. 2022

První ukrajinské křtiny v našem kostele sv. Kajetána, přejeme malé Melánii a jejím rodičům hodně zdraví a Božího požehnání.

Azylový dům Gloria Pomoc rodinám v nouzi

4. 4. 2022

Naučili mě uklízet a určovat si hranice. Mladé mamince měníme život v Azylovém domě Gloria

Migrační vlna uprchlíků z Ukrajiny nijak neovlivnila pomoc, kterou Charita poskytuje potřebným lidem u nás. Jsou jich ročně jen v pražské arcidiecézi desetitisíce. S maminkou tří dětí, paní Janou, jsme si povídali v Azylovém domě Gloria, ve kterém žije deset měsíců.

Celý článek

Krátká zpráva 4. 4. 2022

Benefiční koncert pro Ukrajinu se konal v neděli 3. dubna odpoledne v Praze 7 na Letné. Součástí benefiční akce bylo „tržiště pomoci“, kde mohli účastníci finančně přispět nebo přinést materiální pomoc. Charita ČR spolu s Arcidiecézní charitou Praha ve svém stánku poskytovala Ukrajincům, kteří utekli před válkou, také odbornou sociální a právní pomoc.

Naše pomoc uprchlíkům

30. 3. 2022

Manžel vrtá, syn tlumočí. Dobrovolnice Alena zapojila do pomoci uprchlíkům celou rodinu

550 dobrovolníků zapojila Charita do pomoci válečným uprchlíkům. Jednou z nich je Alena, původem Ukrajinka, která přišla do Česka před šesti lety, a tak může nově příchozím nabídnout osobní zkušenost.

Celý článek

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

23. 3. 2022

Kardinál Duka a ukrajinský velvyslanec Perebyjnis navštívili charitní centra pomoci uprchlíkům

Arcibiskup pražský Dominik Duka, ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis a starostka Prahy 2 Alexandra Udženija dnes společně navštívili ubytovnu v Sokolské ulici, aby vyjádřili podporu zdejším maminkám, babičkám a dětem z Ukrajiny.

Celý článek

ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

23. 3. 2022

Velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis poděkoval Charitě za její pomoc

„Chtěl bych vám poděkovat za tu výjimečnou solidaritu a pomoc, kterou poskytujete Ukrajině a našim uprchlíkům. Vím, s jakým nasazením váš tým pracuje, abyste pomohli Ukrajincům,“ řekl v krátkém rozhovoru velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis.

Celý článek

Uganda děti s postižením hluchoněmé Aktuálně z Ugandy

15. 3. 2022

Handicap už dětem díky programu Adopce na dálku nebrání ve studiu

Po téměř dvou letech se v lednu opět otevřely ugandské školy a do nich nastoupily i děti se speciálními potřebami. Díky dárcům z Česka může v Ugandě studovat 30 hluchoněmých dětí.

Celý článek

Ukrajina Slunečnice Naše pomoc uprchlíkům

14. 3. 2022

Nové komunitní centrum pomůže ukrajinským dětem adaptovat se v nové zemi

Nové Komunitní centrum Slunečnice v pražských Dejvicích slouží ukrajinským rodinám, které uprchly před válkou. Děti s rodiči sem mohou přicházet a věnovat se volnočasovým, adaptačním a vzdělávacím aktivitám. Centrum provozuje Arcidiecézní charita Praha za podpory městské části Praha 6.

Celý článek

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

11. 3. 2022

Arcidiecézní charita Praha zahajuje program Adopce Ukrajina v Česku. Je potřeba pomáhat s rozvahou

„V dnešní době překotné a občas nekoordinované pomoci budeme dárcům garantovat, že podporují rodiny, které patří mezi ty nejzranitelnější,“ říká o novém projektu ředitel pražské Charity Jaroslav Němec. Dárci v něm podpoří dlouhodobé sociální doprovázení pro konkrétní potřebné ukrajinské rodiny.

Celý článek

migrace ukrajina porsche světlana Naše pomoc uprchlíkům

11. 3. 2022

Rozhovor se Světlanou Porsche o charitní pomoci válečným uprchlíkům z Ukrajiny

Bezmála dvacet let se profesionálně věnuje pomoci cizincům žijícím v naší zemi a jejich integraci. SVĚTLANA PORSCHE, původem Ukrajinka, nyní koordinuje rozsáhlou pomoc tisícům válečných uprchlíků, kteří se obracejí na Arcidiecézní charitu Praha o pomoc.

Celý článek

migrace ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

11. 3. 2022

Zajišťujeme ubytování pro 150 válečných uprchlíků

„Lidem, kterým zajišťujeme ubytování, poskytneme i sociální doprovázení a materiální pomoc,“ informuje Světlana Porsche z charitního Střediska Migrace. Dárci mohou podpořit práci Charity přispěním na veřejnou sbírku.

Celý článek

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

8. 3. 2022

Sbírka pro Ukrajinu. Jak můžete pomoci? Materiálně i finančně

Pomáháme občanům Ukrajiny, které zasáhl ozbrojený konflikt a kteří byli nuceni opustit svou zemi. Můžete se zapojit do pomoci. Darujte finance nebo humanitární pomoc. Děkujeme vám!

Celý článek

Aktuálně z Albánie

8. 3. 2022

Studentky z Albánie mají za sebou další náročné zkouškové období

Zkouškové období bývá pro studenty vždy náročné. Jedna zkouška střídá druhou, jedna je těžší než druhá. Není divu, že je občas napadne se vším seknout. Vždy ale najdou sílu pokračovat, třeba i díky praxi, která láká víc než teorie. Platí to i o dívkách, které se v Albánii dostaly na vysokou školu, ale jejich rodiny neměly na studium peníze. Pět z nich vytipoval místní biskup a Arcidiecézní charita Praha jim dala šanci studovat. 

Celý článek

Naše pomoc uprchlíkům

25. 2. 2022

Vyhlašujeme sbírku na pomoc Ukrajincům, kteří se nachází na území pražské arcidiecéze v tíživé situaci

Žádostmi o pomoc a radu je v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině zavalena Poradna pro migranty a uprchlíky, kterou provozuje Arcidiecézní charita Praha. Kontaktují ji jak Ukrajinci žijící na území Česka, tak lidé přímo z Ukrajiny.

Celý článek

Krátká zpráva 22. 2. 2022

TV Noe odvysílala diskusní pořad Kulatý stůl, jehož tématem byla práce Charity. Poslechnout v archivu

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 2. 2022

Místo potulování po ulicích se děti učí, tančí a zpívají na faře

Často se potloukají na ulicích, kradou, fetují a nečeká je žádná budoucnost. Řeč je o některých chudých dětech z Taškentu v Uzbekistánu. Jejich rodiče nutí chudoba cestovat za prací do zahraničí nebo jsou stále v práci, a tak své děti téměř nevídají.

Celý článek