Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
6 900 Kč / rok
Jevgenij (otčím) (pracuje jako stavitel v Polsku)
Jelena (účetní (t. č. pobírá podporu na postižené dítě))
sestra Ksenia (13 let)
bratr Míša (1 měsíc)
Internátní škola pro zrakově postižené děti, Grodno
9. třída ZŠ
angličtina
profesionální klavíristka
hra na hudební nástroje, komponování, improvizace, poslech audioknih
Dobrý den, jmenuju se Nastja a jsem od narození nevidomá. Učím se v deváté třídě ve škole pro zrakově postižené děti. Protože se moje škola nachází na druhém konci města, každé ráno vstávám v půl šesté abych vše stihla. Po vyučování chodím na Grodněnskou státní hudební školu, kde se učím hře na různé nástroje: harmoniku, flétnu a zejména na klavír. Mám spoustu zájmů, ale moje největší vášeň je právě hudba. Pokouším se hudbu i skládat, pro jednu státní soutěž jsem složila „Píseň beze slov“ pro klavír a violoncello. Kromě hudby se zajímám o cizí jazyky – už teď docela dobře umím anglicky, ale chtěla bych se ještě naučit německy, francouzsky či polsky.
S maminkou a sourozenci žijeme ve městě Grodno. Můj nevlastní táta pracuje v Polsku a vydělané peníze nám posílá. Naše máma dříve pracovala jako účetní, ale když jsem se narodila, musela se starat o mne, díky mému handicapu dost intenzivně a dlouhodobě. Před rokem se narodil bráška, takže se do práce zatím vrátit nemůže. Náš příjem se tedy skládá z příspěvků od státu 550 BYN (cca 3700 Kč) a toho, co nám z Polska pošle táta Žeňa. To je ale nepravidelný příjem a nedá se na něj spolehnout. Jako rodina proto vedeme poměrně skromný a uzavřený život – skoro nikam nechodíme, jen na procházky a do kostela. (PS)
Fakta o zemi
Charitní programy v Bělorusku reagují na velkou sociální tíseň rodin zejména na vesnicích. Děti z chudých rodin žijí nejen v materiální nouzi, ale také bez možnosti rozvíjet svůj talent a trávit hodnotným způsobem volný čas. Naše pomoc má v Bělorusku ještě další rozměr – umožňuje lidem získat zkušenosti s fungováním demokratického systému.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®