Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Badru Kijjambu (řidič motocyklu Boda-Boda)
Teo Nabayise (práce v zemědělství)
bratr Ahmed Nsubuga (23 let)
bratr Sadic Ssebwato (21 let)
bratr Alafah Bidandi (19 let)
bratr Faizo Kijjambu (17 let)
sestra Shalifah Nalwoga (13 let)
St. Kizito Lutengo P/S
2. třída ZŠ
angličtina
učitelka
vybíjená a skákání přes švihadlo
Ahoj, jmenuji se Hajarah, je mi 9 let a chodím do 2. třídy. Říkají o mně, že jsem skromná, tichá, ale hodně aktivní ve škole i doma. Když přijdu domů ze školy, nejdříve si udělám domácí úkoly. Školu mám moc ráda a můj výkon je celkem dobrý. Byla jsem 20. z 67 studentů a získala jsem 476 bodů ze 600. Nejradši se učím angličtinu. K jídlu mám ráda rýži a maso. Ve volném čase si hraju na učitelku. Nemám ráda, když mě starší sourozenci bijí. Když se mě někdo na něco zeptá, dlouho odpovídám. Mým koníčkem je vybíjená a skákání přes švihadlo. Umím výjimečně dobře splétat panenkám vlasy. Doma pomáhám s umýváním nádobí a nosím vodu.
V rodině nás je 6. Rodiče, já a tři z mých pěti sourozenců. Moji dva nejstarší sourozenci odešli kvůli školnému ze školy a žijí nezávisle. Já a jeden z mých sourozenců chodíme do 2. a do 5. třídy do školy, která je asi 500 metrů daleko. Žijeme v domě o čtyřech pokojích, postaveném z cihel se střechou ze železných plátů. Pěstujeme na jídlo batáty, fazole, kukuřici a maniok. Chováme kozu. Tatínek má starý motocykl, kterým vozí lidi a zboží, abychom měli více peněz. To ale dělá až po práci v zahradě. Taky starší sourozenci, kteří už nechodí do školy, zůstávají v rodině a pomáhají nám v zahradě. Společně se v rodině modlíme a chodíme do zahrady. Všichni jsme zdraví a máme dobré vztahy s ostatními z vesnice. Rádi bychom si postavili jednopokojové domy na pronajímání a chovali více zvířat a více koz.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®