Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Andrew Luwaya (příležitostný pracovník)
Hagira Nassuna (prodavačka)
sestra Kizza Josephine (4 roky)
St. Elizabeth Nursery School
školka
angličtina
zdravotní sestra
houpání na houpačce a skákání přes švihadlo
Ahoj, jmenuju se Maria. Jsem velmi svědomitá a do školy chodím velmi ráda. Považuju studium za důležité. Během studia se vždy snažím a dávám pozor, známky mám dobré. Jsem dokonce mezi pěti nejlepšími ze třídy, za což mě chválí jak rodiče, tak učitelé, a to mě moc těší. K ostatním se chovám vždy s respektem. Každou neděli chodím do kostela a snažím se k tomu vést i své vrstevníky. Před každým jídlem se vždy pomodlím. Starám se o své oblečení, do školy chodím vždycky upravená. Jsem klidná a slušně vychovaná. Nemám ráda spolužáky, kteří ubližují ostatní a vždycky je mi líto když moje mladší sestřička kvůli něčemu brečí. Ve volném čase ráda zpívám – hlavně gospely. Až vyrostu, chtěla bych se stát zdravotní sestrou.
Žiju se svými rodiči. Naše rodina má dohromady pět členů. Skládá se z mých rodičů, mého nevlastního bratra, mé sestry a samozřejmě mě. Bydlíme v hliněném domě s plechovou střechou. Moje rodina se živí hlavně zemědělstvím. Pěstujeme plodiny na jídlo a přebytky prodáváme. Moji rodiče nemají žádné vzdělání. Táta dělá příležitostní práce podle toho, co se zrovna naskytne. Občas nakládá krabice s banány na nákladní auta, jindy pomáhá jiným lidem okopávat pole. Máma má malý stánek, kde prodává rajčata, lilek, salát a další plodiny pro přivýdělek. Oba moje rodiče se účastní událostí v naší komunitě – zejména pohřbů. Pokaždé přispíváme 1000 šilinků na zařízení každého pohřbu podle pravidel určených radou vesnice. Do budoucna bychom si chtěli vydělat dost peněz, abychom mohli začít chovat víc domácích zvířat, zejména drůbež a krávy. S ostatními členy naší komunity vycházíme dobře. Na osvětlení používáme solární energii, protože v naší oblasti není elektřina.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®