Muyimbwa Rostica (tesař)
Nabuule Faridah (práce v zemědělství)
bratr Mugalu Francis (15 let)
sestra Nakamyuka Betty (14 let)
bratr Katantazi Henry (9 let)
bratr Mukasa Brian (7 let)
St. Elizabeth Nursery School
3. třída ZŠ
matematika
mechanik
fotbal a atletika
Ahoj, jsem Patrick a moc rád chodím do školy. Abych se tam dostal, musím každý den urazit čtyři kilometry pěšky. Ještě nikdy jsem nepřišel pozdě. Ve škole dávám pozor a aktivně se zapojuju do vyučování. Vždy odpovídám na otázky, když se učitelé na něco zeptají. Moje výsledky jsou nadprůměrně dobré. Stejně jako spoustu mých spolužáků, i mě vždy moc mrzí, když mě kvůli nezaplacenému školnému pošlou ze školy domů. Jsem velmi přátelský.S kamarády se o přestávkách pokaždé dělím o jídlo, které jsem si přinesl z domova. Rád jím plody chlebovníku a mango. Moje oblíbené jídlo je rýže s rybou. Baví mě cestovat a navštěvovat nová místa a rád vyrábím autíčka z krabic a drátů. Až vyrostu, chtěl bych se stát mechanikem.
Moje rodina žije ve vesnici jménem Kekejje na ostrově Buvuuma. Hlavním dopravním prostředkem jsou zde lodě a na pevninu se dá nejlépe dostat trajektem z hlavní stanice, která je od naší vesnice 20 kilometrů daleko. Můj domov je od školy, kam chodím denně pěšky, vzdálený čtyři kilometry. Doma nás bydlí dohromady sedm, naši rodiče a nás pět děti. Já i moji sourozenci všichni chodíme do školy. Moje sestra je jediná, kdo už chodí na střední školu, můj nejstarší bratr je stále na základní škole, protože se neučí tak dobře. Ne vždycky se můžeme účastnit hodin. Občas nás pošlou kvůli nezaplacenému školnému ze školy zpět domů. Naše rodina se živí hlavně zemědělstvím, pěstujeme plodiny na jídlo a také abychom měli peníze na další nezbytnosti pro domácnost. Kromě zemědělství dělají rodiče ještě další práci pro přivýdělek. Táta pracuje jako tesař. Vyrábí dřevěný nábytek za přijatelnou cenu pro místní obyvatele a máma má obchůdek, kde prodává zeleninu, olej na vaření a drobné ryby. Kvůli zvyšujícím se poplatkům za studium je pro nás obtížné vydělat dost peněz, abychom měli na všechny školní pomůcky i další nezbytnosti pro domácnost. Rodiče jsou členy místního spolku pro truchlící pozůstalé, kteří nedávno ztratili někoho blízkého, kde poskytují pomocné služby zdarma pro potřebné. Všichni společně pravidelně chodíme do kostela a matka je členkou kostelního sboru. Do budoucna bychom rádi naspořili dost peněz na nákup domácích zvířat, především koz a krav.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®