Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Phionah Natuhwera

Phionah Natuhwera

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Robert katongole Muhereza (Práce v zemědělství)

Margaret Nansasi (Práce v zemědělství farmer)

Děti

sestra Milly Nakyanzi (14 let)

bratr Joshua Katongole (6 let)

sestra Joan Nabakooza (4 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

St. Kizito Lutengo P/S

Tabule (ABC)

2. třída ZŠ

Formulář

Angličtina

Zaměstnanec

Učitelka

Hobby

Běh a hra na vaření

Více o dítěti

Ahoj, jsem Phionah a je mi osm let. Pořád se vesele usmívám, jsem velmi přátelská a ráda si hledám nové kamarády. Moc ráda si s ostatními povídám, ale nerada se bavím o své rodině. Ve škole se mi moc daří, naposledy jsem byla čtvrtá z naší třídy, kam nás chodí šedesát sedm. Pomáhám s učením jak svým spolužákům ve škole, tak sourozencům doma. Když se vrátíme z vyučování, vždycky si povídáme o všem, co jsme se ten den ve škole naučili. Až vyrostu, chtěla bych se stát učitelkou, protože mě učení ostatních moc baví. Nebojím se prosadit se mezi ostatními. Když jsme s kamarády venku, často jsem to já, kdo rozhoduje, na co si budeme hrát. Když mě maminka pošle nakoupit, mám ve zvyku se někde zdržet. Vždycky mě za to hubuje.

Moje rodina se skládá z pěti členů; maminky, mě, a mých tří sourozenců. Bydlíme v cihlovém domku s plechovou střechou. Nepatří nám, ale protože se staráme jak o dům, tak o pozemky, které k němu patří, tak nemusíme platit za pronájem. My děti chodíme všechny do jedné školy, která je od našeho domu asi půl kilometru daleko. Rodiče už spolu nejsou. Od doby, co se rozvedli, se o nás táta nestará, ani nám nedává peníze. Živíme se pěstováním plodin na kousku půdy, který máma před časem koupila, a na pozemcích, které patří k domu, kde bydlíme. Máma občas nosí část úrody do školy místo školného, abychom mohli navštěvovat vyučování. Všichni společně chodíme do kostela a o víkendech a prázdninách pracujeme na poli. Máma trpí vředy, pokud máme nějaké peníze navíc, použije je na svou léčbu. Je členkou spolku „přítel v nouzi“ v naší vesnici, který pomáhá členům zvládnout složité životní situace a také zajišťuje potraviny na společenských akcích. Jednou, až budeme mít peníze, bychom chtěli na našem pozemku postavit dům a máma by chtěla založit byznys, ačkoli ještě neví jaký.

Phionah Natuhwera

Vytisknout profil   ID: 39070

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Phionah Natuhwera

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí