Dárek novorozencům v Ugandě

10. 12. 2020

Dárek novorozencům v Ugandě

Pro Českou nemocnici sv. Karla Lwangy jsme zakoupili přetlakové ventilace CPAP, speciální zařízení, které pomáhá zachraňovat předčasně narozená miminka. Ta mívají potíže s intenzitou dýchání a opakovaně se jim zastavuje dech. Každý nádech je pro ně totiž stejně těžký jako ten první.

Lékaři z Buikwe se proto na dárce obrátili s prosbou o nákup těchto dýchacích přístrojů na novorozenecké oddělení. „Měsíčně se totiž potýkali s dvaceti takovými případy. Od nynějška je pomáhají řešit hned tři tato zařízení,“ informuje z Buikwe ředitel České nemocnice James Kazungu.

Česká nemocnice – záchrana pro chudé

Nemocnice je přístupná nejchudším lidem. „To bylo od začátku naším cílem a tuto vizi neopouštíme. Ve srovnání s okolními nemocnicemi účtujeme nejnižší poplatky. Navíc poskytujeme bezplatnou léčbu malárie, tuberkulózy a HIV/AIDS, a to včetně léků, které doručujeme pacientům zdarma domů. Doprava by byla pro tyto pacienty náročná a vysazení medikace by negativně ovlivnilo jejich zdravotní stav. K dopravě léků zaměstnanci nemocnice využívají motocykl a dokonce čtyři jízdní kola – dar od českých dárců,“ popisuje ředitel Kazungu. Také sanitku věnovala nemocnici před dvěma lety Arcidiecézní charita Praha. K dispozici je stejně jako nemocnice nonstop.

Kromě ambulantní léčby umí nemocnice zajistit složitější medicínu. Má operační a porodní sál, rentgen, laboratoř a především stálý tým lékařů, sester a porodních asistentek. Na místní venkovské poměry je to unikátní.

Nejčastějšími problémy, s nimiž lidé přicházejí do nemocnice, jsou malárie, průjem, zápal plic, podvýživa, HIV/AIDS a anémie. „Nedávno proběhlo školení zaměřené na odhalování příznaků eboly, o infekčních chorobách, hepatitidě B, o ošetření po sexuálním napadení, o duševním zdraví. Na jaře roku 220 jsme uspořádali tři semináře o nemoci covid-19,“ uzavírá James Kazungu.

Podpořte pomoc chudým lidem v Ugandě

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Každá částka dokáže pomoci.

Na co váš dar využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Zpřístupníme nejchudším lidem lékařskou péči.
  • Zorganizujeme rekvalifikační kurzy pro dospělé.
  • Postavíme studny a dáme lidem pitnou vodu.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi.

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

28. 2. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Česká nemocnice v Ugandě

12. 2. 2024

Josef: „Málem jsem zemřel, ale Česká nemocnice v Buikwe mi zachránila život.“

Aktuálně o pomoci v zahraničí

9. 2. 2024

Zdravotníci – absolventi programu Adopce na dálku® bojují s cholerou v Zambii

Aktuálně z Ugandy

1. 2. 2024

Mimořádný dar změnil budoucnost 10 chudých rodin v Ugandě