Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

26. 5. 2023

Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

Kostel Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v pražské Nerudově ulici je centrem duchovní podpory a modlitby za lidi v nouzi. Provozuje jej již druhým rokem Arcidiecézní charita Praha. Navštivte toto unikátní místo v pátek 2. června během Noci kostelů.

Charitní kostel připravuje hned několik výjimečných akcí. Návštěvníci se mohou těšit na dva koncerty klasické a duchovní hudby v podání špičkových umělců. Strhující vystoupení manželů Alvarezových, které během loňské Noci kostelů okouzlilo početné publikum, se dočká pokračování,“ slibuje Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha. „Vystoupí také vyhledávaná sopranistka Lucie Silkenová, která pravidelně účinkuje na koncertech s předními orchestry a v operách, kde ztvárnila řadu hlavních rolí. Během Noci kostelů se představí v neobvyklém doprovodu varhan a trubky.“

Historii kostela sv. Kajetána a nezaměnitelný přínos J. B. Santini-Aichela představí historik umění Martin Šanda. Program bude zakončen ochutnávkou mešních vín z České republiky i zahraničí.

Večerem bude provázet oblíbený moderátor Vladimír Kořen, který s Arcidiecézní charitou dlouhodobě spolupracuje. „Během Noci kostelů se otevřou i skrytá místa nádherných českých a moravských chrámů. Promění je hudba, mistrné slovo a lidé mohou vnímat a rozjímat jinak než při bohoslužbách. Pro mnoho lidí se tak otevírá svět, který ještě nezažili. A Charita má také „svůj“ kostel. Je to Kostel Panny Marie ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Nerudově ulici. Já tam loni na Noc kostelů byl a zpívala tam Rachel Skleničková. Povím vám, to byla taková nádhera. Lidé ani nedutali a jen dýchali tu energii. Snili a splynuli v tónech v jedno a se vším, co nás přesahuje. Zkuste tam přijít i letos,“ zve návštěvníky Vladimír Kořen.

Noc kostelů, 2. června 2023
Program v kostele Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána

14.00 – 23.00      Volný vstup do kostela

18.00 – 18.30      Koncert operního pěvce Rafaela Alvarez

19.00 – 19.20      Přednáška historika umění Martina Šandy

20.30 – 21.10      Koncert duchovní hudby: Lucie Silkenová, Jiří Krýsl, Jiří Kopečný

20.00 – 23.00      Ochutnávka mešních vín

Více o programu

Související články

Charita a Církev

25. 5. 2023

Štafetová pouť z Prahy do italského Orvieta připomene vznik svátku Corpus Domini

Novinky z ostatních Charit

22. 5. 2023

Charitní konfederace má nové vedení

Charita a Církev

16. 5. 2023

Když na dálku adoptuje farnost

Charita a Církev

24. 4. 2023

Jako jedna rodina. Čeští dárci se setkali s biskupy z diecézí v Indii, Ugandě a Bělorusku