Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

26. 5. 2023

Nocí kostelů u sv. Kajetána bude provázet Vladimír Kořen

Kostel Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v pražské Nerudově ulici je centrem duchovní podpory a modlitby za lidi v nouzi. Provozuje jej již druhým rokem Arcidiecézní charita Praha. Navštivte toto unikátní místo v pátek 2. června během Noci kostelů.

Charitní kostel připravuje hned několik výjimečných akcí. Návštěvníci se mohou těšit na dva koncerty klasické a duchovní hudby v podání špičkových umělců. Strhující vystoupení manželů Alvarezových, které během loňské Noci kostelů okouzlilo početné publikum, se dočká pokračování,“ slibuje Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha. „Vystoupí také vyhledávaná sopranistka Lucie Silkenová, která pravidelně účinkuje na koncertech s předními orchestry a v operách, kde ztvárnila řadu hlavních rolí. Během Noci kostelů se představí v neobvyklém doprovodu varhan a trubky.“

Historii kostela sv. Kajetána a nezaměnitelný přínos J. B. Santini-Aichela představí historik umění Martin Šanda. Program bude zakončen ochutnávkou mešních vín z České republiky i zahraničí.

Večerem bude provázet oblíbený moderátor Vladimír Kořen, který s Arcidiecézní charitou dlouhodobě spolupracuje. „Během Noci kostelů se otevřou i skrytá místa nádherných českých a moravských chrámů. Promění je hudba, mistrné slovo a lidé mohou vnímat a rozjímat jinak než při bohoslužbách. Pro mnoho lidí se tak otevírá svět, který ještě nezažili. A Charita má také „svůj“ kostel. Je to Kostel Panny Marie ustavičné pomoci a sv. Kajetána v Nerudově ulici. Já tam loni na Noc kostelů byl a zpívala tam Rachel Skleničková. Povím vám, to byla taková nádhera. Lidé ani nedutali a jen dýchali tu energii. Snili a splynuli v tónech v jedno a se vším, co nás přesahuje. Zkuste tam přijít i letos,“ zve návštěvníky Vladimír Kořen.

Noc kostelů, 2. června 2023
Program v kostele Panny Marie matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána

14.00 – 23.00      Volný vstup do kostela

18.00 – 18.30      Koncert operního pěvce Rafaela Alvarez

19.00 – 19.20      Přednáška historika umění Martina Šandy

20.30 – 21.10      Koncert duchovní hudby: Lucie Silkenová, Jiří Krýsl, Jiří Kopečný

20.00 – 23.00      Ochutnávka mešních vín

Více o programu

Související články

Aktuálně z Ugandy

8. 9. 2023

Noví jáhni z řad „adoptovaných“ studentů budou sloužit na severu Ugandy

Aktuálně z Ugandy

20. 7. 2023

Čtyři „adoptovaní“ mladí muži přijali kněžské a jáhenské svěcení

Charita a Církev

28. 6. 2023

Oslavili svátek Panny Marie Matky ustavičné pomoci, patronky charitního kostela

Charita a Církev

5. 6. 2023

Noc kostelů zahájil arcibiskup Jan Graubner v charitním kostele sv. Kajetána