Praha 6 ocenila pražskou Charitu za pomoc ukrajinským uprchlíkům

9. 9. 2022

Praha 6 ocenila pražskou Charitu za pomoc ukrajinským uprchlíkům

Městská část Prahy 6 udělila kolektivu zaměstnanců a pomocníků Arcidiecézní charity Praha ocenění za významnou pomoc ukrajinským uprchlíkům. Cenu od starosty městské části Ondřeje Koláře dnes slavnostně převzal Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha. Slavnostní akce se konala za přítomnosti vedení městské části, zástupců ukrajinského velvyslanectví a kardinála Dominika Duky ve Ville Pellé v Praze 6.

„Ocenění si vážíme a děkujeme zástupcům Městské části Praha 6 za skvělou spolupráci, díky níž jsme mohli ukrajinským dětem usnadnit adaptaci v nové zemi,“ uvedl Pavel Šimek.

Pomoc Arcidiecézní charity Praha ukrajinským uprchlíkům se zaměřuje na čtyři oblasti: Charita poskytuje odborné sociální a právní poradenství tisícům osob a pomáhá jim tak zorientovat v naší zemi a poznat svá práva a povinnosti. Zajišťuje ubytování pro téměř 400 osob v ubytovnách, bytech i charitních zařízeních. Uprchlíkům, které dlouhodobě sociálně doprovází, nabízí v případě potřeby materiální pomoc – potraviny, drogerii, ošacení či léky. Věnuje se také adaptačním aktivitám pro děti předškolního a školního věku.

K rozvoji adaptačních aktivit významně přispěla spolupráce s Městskou částí Praha 6. V polovině března otevřela Charita v Dejvicích Komunitní centrum Slunečnice zaměřené na volnočasové, adaptační a vzdělávací aktivity včetně výuky českého jazyka. Centrum Slunečnice fungovalo do konce školního roku a na jeho činnost navázalo v srpnu nové Komunitní centrum sv. Anežky se sídlem na Břevnově.

Vedle toho provozuje Arcidiecézní charita Praha ve spolupráci s šestou městskou částí čtyři adaptační skupiny. Do každé z nich docházejí děti stejné věkové skupiny, aby mohly být vzdělávací a adaptační aktivity cílené na daný věk. S dětmi pracují pedagogové i psycholog.

Aktuálně nabízíme ukrajinským dětem místa v adaptační skupině, která se schází ve všední dny od 8 do 16.30 hodin v zámku Jenerálka (ul. Nad Habrovkou 2308/3) v Praze 6-Dejvicích. Pro bližší informace volejte: 774 862 869

Pomozte uprchlíkům na území pražské arcidiecéze

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Poskytujeme podporu Ukrajincům, které válečný konflikt nutí opustit zemi
  • Poskytujeme cizincům na území Česka, kteří se ocitají v nouzi, materiální pomoc, právní a sociální doprovázení

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Naše pomoc uprchlíkům

19. 9. 2022

Výlet pro ukrajinské děti: noví kamarádi i pokroky v češtině

Naše pomoc uprchlíkům

6. 7. 2022

Do pomoci uprchlíkům zapojila Charita kněze. Dodává jim sílu vše zvládnout

Naše pomoc uprchlíkům

18. 6. 2022

Pomáháme stovce uprchlíků v ubytovně v Praze-Modřanech

Naše pomoc uprchlíkům

13. 5. 2022

Vyděsilo je hučení větráku i letící letadlo