Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Igor (péče o invalidní dítě)
Anna (lékarnice)
bratr Alexandr (6 let)
ZŠ č. 6, Grodno
3. Třída ZŠ
matematika, ruský jazyk, tělocvik
zatím neví
tanec, kreslení, počítače
Jmenuji se Danik. Jsem hodný a maminka říká, že jsem také mazlivý a mám rád, když mě lidé chválí. Ale musí být za co. Po škole chodím na hodiny hudby a tance. Rád jezdím na kole, proto se už nemůžu dočkat léta.
Naše rodina je velká a kreativní. Mám bratra Sašu, pomáhám mu s oblékáním a také si spolu hrajeme. Rádi všichni společně chodíme na vycházky a také jezdíme na zahrádku nebo na návštěvu k příbuzným, obzvláště za babičkou na vesnici.
Daniil je chlapec s autismem.
Fakta o zemi
Charitní programy v Bělorusku reagují na velkou sociální tíseň rodin zejména na vesnicích. Děti z chudých rodin žijí nejen v materiální nouzi, ale také bez možnosti rozvíjet svůj talent a trávit hodnotným způsobem volný čas. Naše pomoc má v Bělorusku ještě další rozměr – umožňuje lidem získat zkušenosti s fungováním demokratického systému.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®